Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért nem érdekel az esküvő?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem érdekel az esküvő? Ti hogy voltatok vele? Mennyire volt "mindegy" hogy mi lesz? Hogy kezeltétek a kotnyeles, mindent jobban tudó rokonokat?

Figyelt kérdés

Kedvesemmel 9 éve vagyunk együtt. Jövőre tervezzük az esküvőt. Bevallom, a legjobb barátnőmnek tavasszal volt, sógornőméknek is tavasszal, mert jött a baba és puff gyorsan kellett. Szóval mi is kitűztük. Először izgatott voltam meg minden, aztán jöttek a "dolgok"...

1. Nem akarom fölvenni a nevét (csomó macera, meg én szeretem a nevem, semmi értelmét nem látom), ő ezen teljesen kiakadt (sose hittem volna róla) majd mikor fölvetettem neki, hogy OK de akkor ő is az enyémet, az már nem tetszett neki...engem ez az egész am nem érdekel, de nem akarom megváltoztatni a nevem egy hülye szokás miatt...

2. Kinéztem egy szép helyet...páromat arra nem tudom rávenni h megnézzük, anyósomék meg jönnekba "jahj hát a sógornődnek is milyen szép volt itt az étteremben" dumával...

3. Apám abba akar beleugatni ki "lehet" a tanúm

4. Nem akarok templomi esküvőt (nem akarok ilyen felkészítő hülyeségekre járni, meg amúgy is mélységesen megvetem az egyházat), de csak nyomatja mindenki, hogy "deazmilyenszépmár".

Párom mindig azt mondja neki mindegy döntsek én...de én meg lesz*rom úgy ahogy van, egyszerűen nem izgat, de mégiscsak a "mi napunk" nem?

Nem szeretem ezeket a harsány magamutogatásokat, meg annak ellenére, hogy mi fizetnénk (valamennyit meg kapunk a szülőktől) mindig megkapom !bármelyik! ötletemre, hogy "dehát gyerekek erre nincs pénzünk"...

Nekem nem is fontos ez az egész, erre a nyakambaszakadt, és mindenre van valakinek valami kifogása...

Nem hívtunk még meg senkit, így én azon gondolkodom, lefújnám, de akkor meg tuti megsértődik mindenki.

Miért gondolják hogy minden lánynak ez az álma? Nem akarom páromat megbántani, mert egyébként nagyon jól elvagyunk, tervezzük a jövőt, építkezünk, stb...

A házassággal sincs bajom, mert pl jogilag egy csomó minden egyszerűbb...

Előre tudom, hogy ez egy csomó vita melegágya lesz, meg egy nagy pénzkidobás....hogyan nézzem a jó oldalát? Van ennek jó oldala?


2017. nov. 29. 15:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%

Én nem a rokonok miatt aggódnék, hanem azért, mert


1.Te nem is akarsz esküvőt, szimplán belemész, hogy a párod ne bántsd meg. Netto baromság.


2. A pároddal nem tudtok megbeszélni olyan dolgokat, mint névfelvétel, sőt, a helyet sem hajlandó megnézni, ahol te szeretnéd tartani az esküvőt.


3. Minden a párod akarata szerint történik, és erősen befolyásol a család.


Neked a sarkadra kéne állnod, nem esküvőt tervezned!

2017. nov. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy én ha csinálok valamit, akkor az normális legyen, és keretek között, de legyen megadva a módja...leginkább ez okoz dilemmát, hogy vagy normálisan, félmegoldások nélkül vagy sehogy (nekem az utóbbi a szimpatikus).
2017. nov. 29. 15:15
 3/19 A kérdező kommentje:
Épp ezeaz, hogy a párom totálisan beletojik, mindent rámhagy de nekem meg semmi kedvem ezzel foglalkozni.... Ez a névfelvétel engem is meglepett, mert nem ilyen hagyományhajhász vaskalapos...most már azt mondja hagyjam, nem kell fölvenni, de így meg rossz, hogy kompromisszumot kellene kötnöm, úgy érzem....dehát itt nincs középút mert vagy ott lesz a neve vagy nem (xyné elnevezés eleve kizárt)
2017. nov. 29. 15:19
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

"de nekem meg semmi kedvem ezzel foglalkozni...."


Mert nem akarsz házasodni... És akkor ne is tedd!

2017. nov. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindenben egyetértünk.

Én a jövőben ezért is nem szeretnék nagy lagzit, maximum egy családi ebédet. Templomi esküvőre pedig a világ összes kincséért sem lehetne rávenni, pont abból az okból, amiért téged sem.


22/N

2017. nov. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Bizonyos dolgok engem sem foglalkoztatnak, pl. magasról letojom, hogy menni fog.e a szalvéta a csokorhoz, meg hogy milyen lesz a dekoráció. Pár dologhoz ragaszkodom, de ezek nem extrém dolgok.

Nálad inkább az a baj, hogy nem is akarsz házasodni, de így meg minek? Szerintem ne házasodjatok.

A névváltoztatás meg ne legyen már probléma: én "hagyományhajhász vaskalapos" vagyok, hogy téged idézzelek. A párom nekem sem örül, hogy úgy akarom felvenni a nevét ahogy, de ez az én nevem, nekem kell viselnem. A házasság amúgy sem ezen múlik, hogy hogy veszi fel a menyasszony a nevét.


"Nem akarok templomi esküvőt (nem akarok ilyen felkészítő hülyeségekre járni, meg amúgy is mélységesen megvetem az egyházat), de csak nyomatja mindenki, hogy "deazmilyenszépmár".

A család hívő? Gondolom nem, mert akkor tudnák, hogy szándék nélkül, kényszerből nem is lenne érvényes a ti egyházi házasságotok...

2017. nov. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Beszélgessetek el őszintén a barátoddal, hogy egyáltalán akartok-e esküvőt. Szerintem egyikőtök se akar, csak egyikőtök se meri megmondani a másiknak. Ha nem akarjátok, ne csináljátok! Ne süketeljetek megsértődő rokonokról meg erősködő szülőkről. Ez most RÓLATOK szól. Ti akarjátok? Ha nem, akkor álljatok ki magatokért. Egyszerűen, határozottan. Ha meg akarjátok, csináljátok úgy, ahogy szeretnétek. Ha egyszerűen kéttanús-aláírós esküvőt akartok, csináljatok olyat! Ha el akartok szökni valami kis szigetre mindenki nélkül házasodni, akkor csináljátok úgy. A lényeg, hogy Ti beszéljétek meg ŐSZINTÉN, mit szeretnétek.
2017. nov. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

6-os ne haragudj, nem szerettem volna senkit megbántani a jelzővel, van akinek ez pont ellenkezőleg fontos, mint nekem, tudom. ...hát nem hívők, de amolyan "álszent hívők"...biztos ami biztos alapon...mikor mondtam, hogy én a gyereket (majd ha lesz persze) sem feltétlenül szeretném megkeresztelni azt mondák: dehát a biztonság kedvéért...mondom most a gyerek üdvösségért aggódnak vagy vallási háborútól tartanak? Ilyeneket mondanak egy egyházi esküvőre: biztos ami biztos...jahj...Nekem ez olyan nevetséges.... :D

Én meg pont hogy ha már valamit a díszítést meg a kaját nem sz*nám le...én nagyon finnyás vagyok, már csak azért sem, meg ilyen minden passzoljon mániás...de így hogy a sajátom...valahogy ez sem érdekel.

Lehet tényleg nem akarok esküvőt...inkább a vele járó cécót....talán ez nem jön le a kérdésből, de kapcsolatbeli gondok nem nagyon vannak, szóval ez nembilyen "félünk elköteleződni" dolog....csak ez a házasság ez olyan erőltetett...nem is a kapcsolatról szól hanem a rokonok etetéséről...tiszta agyrém...

2017. nov. 29. 16:23
 9/19 A kérdező kommentje:

6-os: még annyi, hogy én sehogy sem akarom felvenni a nevét (sem a hagyományos módon, sem kötőjelesen, sem a vezetékneve+né) Nem akarom megváltoztatni a nevem...az olyan, mintha hopp eldobok mindent a múltamból, mostantól csak 'né vagyok...valakinek az oldalkocsija...nekem fontos a nevem..neki is fontos valamiért, hogy felvegyem az ő nevét: mert attól család a család. De nekem meg ezek csak ilyen kirakatdolgok, plusz egy csomó helyen bejelenteni a névváltoztatást....minden iratot lecserélni...ahj hát kinek hiányzik ez, pláne, ha nem is érzek rá indíttatást....

De én őt is megértem, csak eddig nem viselkedett úgy, hogy ezek a dologk fontosak lennének neki. De ha meg már a nagy családdá alakulást kell jelképeznie ő miért nem akarja megváltoztatni az övét? (amúgy nem akarom én ezt, csak példálózok)

Hülye dolog ez...

2017. nov. 29. 16:33
 10/19 anonim ***** válasza:
68%

Hát nem tudom de nekem baromi gyanús, hogy egy sima lagzi miatt is ennyi ellentét van közöttetek, meg hogy nem igazán izgatja a dolog.. Nekem komoly kétségeim lennének így az egész kapcsolattal.

Egyébként mi ezt úgy oldottuk meg, hogy eleve leépítettük évek óta a kapcsolatot az ilyen emberekkel. Akár rokon, akár barát, akár az angol királynő. Semmilyen téren nincs szükségünk ilyen emberek társaságára. Meg úgy alapból sosem érdekelte egyikőnket sem, hogy xy milyennek tervezi az esküvőnket. Ha nem tetszik neki a terv nem kell eljönni. Biztos mi vagyunk a szívtelenek, de magasról teszünk mások véleményére. Mi is jövőre házasodunk, de senkinek nem mondjuk el, mi a terv. A meghívóban benne lesz egy helyszín meg egy menü, aki akar eljön, akinek nem tetszik az meg maradjon otthon. Senkinek a véleményét nem kértük ki róla.

2017. nov. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!