Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Polgári szertartáson a gyertya...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Polgári szertartáson a gyertyagyújtáson és a homokszóráson kívül van még valami lehetőség?

Figyelt kérdés

És mi a véleményetek ezekről?

Nektek volt?

Nélküle "szegényesebb" az esküvő?



2018. ápr. 29. 17:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

Nem voltam, vagyok házas, csak voltam esküvőn. Amiket írtál, azok a szertartásos részt helyettesítik. Bármit tehetnének ami közös és nektek analóg. A vérszerződéstől kezdve a duettet át a hídrobbantásig. A lényeg, hogy ott van szóban az eskütök, meg van valami, amivel "bemutatjátok" fizikailag.

31/f

2018. ápr. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi.

Ez a kettő nem annyira rokonszenves dolog, de akkor ezt a blokkot ki is lehet hagyni?

2018. ápr. 29. 18:03
 3/11 anonim ***** válasza:

Ahogy ti érzitek. Szerintem nem kötelező. Biztos elhagyhatjátok vagy behelyettesíthetitek mással.

31/f

2018. ápr. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Még mi sem házasodtunk össze, de úgy tudom, ezt mind ki lehet hagyni. Van pár kötelező mondat, amitől érvényes lesz a házasságkötés, de gondolj bele, mikor bemegy egy pár kedd délelőtt két tanúval farmerban, jó eséllyel náluk semmi ilyen nincs. Úgy tudom, ezeket előre meg kell beszélni, hogy mik a lehetőségek, es ti ebből mit kértek.
2018. ápr. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2018. ápr. 29. 20:40
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A polgári szertartásnak egyetlen kötelező eleme van, az igenek elhangzása. Minden más fakultatív.

A kérdésedre válaszolva, én ilyeneket ismerek: kötélceremónia (közösen kell összefonni), faültetés (természetesen nem az egész művelet, csak mindketten szórtok rá földet, úgy is lehet hogy mindketten a régi otthonból hozzátok), időkapszula (üzenetet írtok egymásnak, melyeket x év múlva néztek meg), lakatceremónia, fröccsceremónia (ezen nincs mit magyarázni), fűszerceremónia (szakácsoknak előnyös).

2018. ápr. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi.

A lakatceremónia micsoda?

2018. ápr. 30. 15:59
 8/11 A kérdező kommentje:
Megnéztem a neten a lakat ceremóniát, tetszik (én azt hittem, lakatfal is kell hozzá, ez zavart meg.)
2018. ápr. 30. 17:05
 9/11 anonim ***** válasza:

Van még a galambröptetés is. De nekem ezek mind nagyon klisések és giccsesek. A polgári semmi más, csak egy jogi szerződéskötés. Mi csak bemegyünk, aláírunk két tanúval és viszlát.

Nem hiszem, hogy szegényesebb lenne ezektől egy esküvő, én vendégként örülnék, ha minél kevesebb giccset és cukormázat akarnának lenyomni a torkomon.

Egyedül a faültetés, ami még elmegy, meg annak értelme is van.

2018. máj. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

"A polgári semmi más, csak egy jogi szerződéskötés. "


Oké, ezt értem. De ha pl. nem lesz templomi nekünk? Mert nem hiszünk Istenben, és nem fér bele nekünk a képmutatás, akkor lényegében az lenne az elvárható, hogy írjunk alá, és ennyi?

Akik szombaton elmennek a templomba 60 meghívott vendéggel, azok persze, hogy boldogan aláírnak az anyakönyvi hivatalban, hivatali időben hétköznap, két tanúval. De aki nem tart templomit, annak az az egy esküvője van.

2018. máj. 2. 12:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!