Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha római katolikus vagyok és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha római katolikus vagyok és meg vagyok keresztelve, de nem vagyok sem elsőáldozó, se más, akkor tényleg nem lehet templomi esküvőm?

Figyelt kérdés
2010. jún. 26. 21:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%
nem ám.
2010. jún. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
De lehet.
2010. jún. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
81%
ha meg vagy keresztelve akkor lehet
2010. jún. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem!Ez teljesen a paptól függ.Valószínüleg alá kell írnod,hogy katolikus szellemben neveled majd a gyereked és máris szabad utat kapsz.Régen még jelentett valamit a templomi esküvő,ma már a pap is tesz rá,hogy épp egy nem hívő áll az oltárnál és esküszik egy számára nem létező Istennek.
2010. jún. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Papja válogatja. Nekünk azt mondta a pap mikor bementünk vele egyeztetni ( Csepel szigeten belül az egyik város) hogy örül annak is hogy egyáltalán meg vagyunk keresztelve, már ez is csoda.
2010. jún. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
72%
Van felkészítő tanfolyam, hittani ismeretekkel és életvezetési tanácsokkal, ami tartalmaz egy elsőáldozást és egy bérmálkozást is. De már nem tudom hány hónappal előbb be kell oda jelentkezni, ha nem vagy megbérmálva és elsőáldozó sem voltál. (Ismerős pappal a folyamat némileg gyorsítható, ha már szorítana az idő.)
2010. jún. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
52%
Az esküvődön leszel első áldozó is,
2010. jún. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
62%
jegyesoktatás is érdekes, kár kihagyni.
2010. jún. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
90%

Mi mondtuk a papnak,hogy meg vagyunk keresztelve,de nem járunk templomba.Nem volt probléma.

A jegyesoktatás 5-6 alkalomból állt,a házasságról beszélt úgymond a vallás szempontjából.Nála még az sem lett volna gond,ha csak az egyikőnk lenne megkeresztelve.

2010. jún. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
73%
Akkor születtem, amikor tilos volt templomba járni, nem vagyok megkeresztelve se. A vallásokkal kapcsolatos dolgokat (Biblia és egyebek) felnőttként tanultam meg. Egyetlen imát tudok, azt is csak a temetéseken szoktam magamban mondani. Vagyis pogány vagyok. És nem volt templomi esküvőnk. Egyébként a család református.
2010. jún. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!