Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Magyar esküvőkön miért nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Magyar esküvőkön miért nem szokás beszédet mondani?

Figyelt kérdés

Ha van is valami beszéd az csak a pap, a házasságkötő teremben a hivatalnok aztán meg a vőfély ízléstelen vonaglása.


De olyat még csak külföldieknél láttam, főleg amerikai esküvőkön, hogy a családtagok mondanak őszintén pár mondatot, jókívánságot.


És tudom ha ilyennel valaki megpróbálkozna egy magyar esküvőn, mindenki nézne hogy ez meg most mi????


Miért nem merik az emberek őszintén kimondani az érzéseiket ilyen alkalmakkor?


(nyilván vannak kivételek, de abban egyetértünk hogy nem elterjedt általánosan)


Vagy igen?



2019. ápr. 18. 21:09
 1/8 anonim ***** válasza:
22%

"Ha van is valami beszéd az csak a pap, a házasságkötő teremben a hivatalnok aztán meg a vőfély ízléstelen vonaglása." erre még dobjanak egy hazugságot vagy mi? :D

32/f

2019. ápr. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Noveremek eskujoven volt.

Sőt, voltam egyszer egy olyan kb. 50 fos, hajnalig tartó táncos eljegyzesen, ahol szintén volt mindkét oldalról.

2019. ápr. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%

"Miért nem merik az emberek őszintén kimondani az érzéseiket ilyen alkalmakkor?"


Azért, mert ezek az érzések nem tartoznak a páron kívül senkire. Mindenki tudja, hogy (jó esetben) ezek az érzések megvannak, de senkire nem tartoznak, és senki nem is kíváncsi rájuk. Teljesen fölösleges nagy szavakat durrogtatni, meg amúgy is, amit bizonygatni kell, az már régen rossz...

2019. ápr. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

# 3


Úgy értettem hogy a pár szülei sem mondanak semmit, mindenki leül és eszik ennyi.


Pár szép mondatot mondhatnának nem?

2019. ápr. 18. 21:30
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam olyan esküvőn, ahol a pár is mondott egymásnak köszöntést, meg több családtag is beszélt. :)
2019. ápr. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%
Nekem kínos lenne. Nap mint nap beszélek a családommal, nekem nem kell ez a giccs pl.
2019. ápr. 19. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
"Halljunk szót" kezdettel pl. Szabolcs megyében a vőfély szokott beszédet mondani.
2019. ápr. 19. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
89%

Mert nálunk nem szokás. Amerikában meg a menyasszonytánc nem szokás.

Nekem nem tetszenek az ilyen beszédet egyébként. Erőltetett és giccses. Meg végighallgatta már mindenki a szertartás szövegét, abban benne volt minden lényeg (jó esetben), és mindenki megértette, minek még fosni a szót. Olyan szokott lenni, hogy vacsora előtt a vőlegény vagy valamelyik örömapa mond kb. 4-5 mondatot, hogy köszöntik a vendégeket, jó étvágyat kívánnak a vacsorához, és jó mulatást. Bővel elég.

2019. ápr. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!