Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha az ifjú pár csak pénzt kér...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha az ifjú pár csak pénzt kér ajándékba, azt hogy szokás átadni?

Figyelt kérdés

Borítékba az esküvő előtt vagy után? Vagy a menyasszonytáncnál be lehet dobni az összeget a "kosárba"?


Lehet buta kérdés, de nem sok lagziba voltam még. :)


2019. máj. 15. 15:24
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

A lányoméknál volt így; páran borítékban adták, de sokan viccesen csomagolva: összetekerve "tortát" csináltak belöle, volt, aki figurákat hajtogatott, egy baráti pár meg 5 forintosokat tett egy nagy beföttes üvegbe - elég szép súlya volt -, de a neten találsz elég sok ötletet pénzajándék csomagolása címen.

Ugyanakkor szokás odaadni, mintha "rendes" ajándék lenne.

A menyasszonytánc külön dolog.

2019. máj. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor kell odaadni a borítékot, amikor a nászajándékot adnád.

Én legutóbb, mikor esküvőn voltam, a lányos házhoz mentünk búcsúztatni, akkor odaadtam a menyasszonynak, mert bejárásom volt a szobájába, meg tudtam oldani. Szóval amíg vártuk a vőlegényt.

De aztán az étteremben a vacsora környékén felálltak sorba az emberek és akik addig nem tudták megoldani, azok akkor adták oda. Gondolom a vőfély jelezte hogy most van itt az ideje, de nem érintett, így nem emlékszem.

Másik helyen a vőlegényt búcsúztattuk előző este, akkor oda vittük és ott neki adtuk oda.

2019. máj. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, akkor marad a boríték és egy megfelelő pillanatban átadjuk! :) Úgy gondoltuk fejenként 20, vagyis összesen 40 ezer ft-ot szeretnénk adni, akkor az úgy jó szerintetek hogy 30 a borítékba, 10 a mennyasszony táncba?
2019. máj. 15. 15:35
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk menyasszonytáncnál szokás bedobni az ajándékra szánt pénzt.

Ha nincs menyasszonytánc, akkor meg általában van külön idő az ajándékok átadására és akkor.

2019. máj. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb esküvőn, ahol eddig voltam, a borítékot a menyasszonytáncnál adták át. Sokszor még az ajándékot is, aki azt vitt. Volt, ahol külön kérték, hogy menyasszonytáncra csak sorsjegyet vigyünk, ott értelemszerűen a borítékot valamikor az este folyamán adtuk oda. Ha csak pénzt visztek, szeeintem felesleges szétszedni, adjátok oda egyben, borítékban.
2019. máj. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Papírboltban lehet kapni erre kitalált üdvözlőkártyát. Az elején jókívánságok vannak, ha szétnyitod van benne egy zseb a bankjegyeknek. Mi sok ilyet kaptunk. Diszkrétebb, mint a boríték.
2019. máj. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A vőfély vagy a ceremóniamester majd mondja, hogy mikor van ott az ideje.
2019. máj. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%
Zsebes esküvői üdvözlőkártya, és azt még betettük egy borítékba, így adtuk át. Nem volt vőfély, tánc, szóval mi ebéd után adtuk át, amikor már többen felálltak, páran kimentek az étterem teraszára beszélgetni, akkor mentünk oda a fiatal párhoz. (Ez egy szűk körű, halk zenés esküvő utáni ebéd volt.)
2019. máj. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk például volt nászajándék-gyűjtő dobozunk, olyan kb mint egy szavazóurna csak sokkal kisebb.

Volt aki simán bedobta, csak utólag láttam, volt aki nekünk adta oda, van aki rögtön az elején, van aki kaja után...

Ja, nálunk nem volt menyasszonytánc. Más esküvőknél, ahol voltam, ott dobtam be az összeget (bár elég zavaró volt hogy egy helyen kb éjfélre időzítették a menyasszonytáncot és ott már eléggé fáradtak voltunk, hamarabb mentünk volna haza, ha tudtunk volna...)

2019. máj. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ahány ház, annyi szokás. Én csak egy ilyen jellegű esküvőn voltam, ott volt egy olyan "szakasz" a lagzin, hogy mindenki odamehetett az ifjú pár asztalához még egyszer gratulálni és odaadni az ajándékot.
2019. máj. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!