Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit tegyek? Akármit csinálok,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Akármit csinálok, feleségemnek semmi se jó, mindenbe beleköt!

Figyelt kérdés

Úgy értem ezt, hogyha az otthoni teendőkről szó.

Elvárja azt is, hogy mindenhez értsek, mindent meg tudjak csinálni szakember nélkül(legyek ezermester), de ha nem tökéletes a végeredmény, akkor azzal piszkál folyamatosan.

Ugyanez van a házimunkával kapcsolatban is. Van, hogy nézi amit csinálok, és folyamatosan azt szajkózza, hogy "az úgy nem jó".

Az utóbbi kb. 2 évbe lett ilyen, de már nagyon elegem van belőle. Néha úgy érzem legszívesebben elmennék itthonról. 12 éve vagyunk házasok.

32/f



2020. jan. 8. 08:58
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Az egó ördögi köréből, ami a támadás -> szenvedés -> támadás, csak úgy lehet kitörni, ha tudatossá válasz, egyszerűen tovább engedsz mindent, amitől előtte "megbántódtál".
2020. jan. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%

Nagyon sok házaságban így van, nem is gondolnád, hogy mennyi férfi "szenved" ettől a tünettől.


Egyrészt köze van ennek az Ő boldogtalanságához, az elégedetlen, boldogtalan ember keresi mindig a szálkákat, amelyeket még jobban, mélyebbre bele tudja nyomni a másikba.


A barátnők is segíthetnek erre, amikor megy a pletyka, "Jajj az én férjem olyan ügyes, megcsinálta ezt meg azt"

Akkor kapcsol a másik nő, hát az én férjem is megtehetné ezt (ami éppen beugrik neki) csinálni. (Még akkor is,ha szerszámok, tapasztalat ,szinte semmi sem áll rendelkezésre)


Ez a helyzet a férfi szempontjából nézve is demotiváló és előbb vagy utóbb önértékeléssel kapcsolatos problémák is kezdenek kialakulni ,már olyan dolgokat sem csinál meg szívesen amit egyébként megtudna, talál rá valamilyen kifogást, mert nem akarja átélni újra az elkészített végeredményre jövő negatív, harsogó, jelzőket. Ebből következik az, hogy a magabiztosság, önbizalom az elvész és ez már egy újabb probléma kezdete, hogy nem tud férfiként tekinteni a nő a férfira.


Egy pszichológusnak a felkeresését javaslom, találjátok meg együtt, hogy miért boldogtalan a párod és a párkapcsolat, hiszen, boldog párkapcsolathoz két ember kell, ha az egyik boldogtalan akkor már eleve nem lehet az egész boldog. (Meg,ha az egyik boldogtalan, hogy lehet boldog a másik is?)


Fogadd meg a tanácsot, mert csak rosszabb lesz.

2020. jan. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
Egyetlen egyszer viselkedtem így pár napig a férjemmel, amikor egy hullámvölgyben voltunk épp. Kicsit odafigyeltünk, többet foglalkoztunk egymással és azonnal ugyanúgy tiszteltem és szerettem, ahogyan előtte (ha nem jobban). 😊 Próbálj lendíteni kicsit a dolgon, utazzatok el egy hétvégére vagy csináljatok valamit kettesben, amit mindketten szerettek.
2020. jan. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%
Azért csinálja, mert engeded neki. Nagyanyám volt ilyen a nagyapámmal, 70 éven át nyaggatta, szídta, ugráltatta, mert az öreg nem állt a sarkára és tette egyszer rendbe a dolgokat. Ülj le vele és keményen mond meg, hogy ez így nem állapot, nem fogod tűrni, változtasson, vagy nem lesz jó vége.
2020. jan. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Megmondod neki, ha rád szól, hogy "hadd próbálkozzak vagy csináld meg magadnak". Ennyi. Nekem anyám szólt bele mindenbe, szar volt a főztöm, nem alapos a takarításom, minden rossz volt. Hát mondom akkor cseszd meg, most csinálok ilyet először, hadd alakítsam már ki a stílusom. Lehet, hogy az neked nem fog ugyanúgy tetszeni, akkor majd megcsinálod te.
2020. jan. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nők hajlamosak erre, úgy gondolják hogy ha noszogatják a párjukat akkor hamarabb érik el a céljukat. Egyedül nem képesek megoldani a problémát hát keresnek maguk mellé egy ezermestert aki elvégzi ezeket a munkákat.

Mondjuk én éppen ilyen ezermester vagyok, felépítettem a házunkat, gépészet, villany mindent magam csináltam, de én ezt tanultam. A párom baráti társaságban gyakran dicsekszik vele milyen jól élünk, néha megemlíti hogy ezt nekem köszönheti. Ezzel a többi nőt hecceli, szerencsétlen férjeik meg eszik a kefét. Van olyan haver aki nekikezdett a tetőfelújításnak és beépítésnek de azt sem tudta hogyan csinálja, a feleség meg balhézott miatta. Mesterembert nem tudják megfizetni így marad a csináld magad mozgalom. Mi ezt úgy oldottuk meg, hogy segítek ahol csak tudok, elmondom mire figyeljen, megmutatom hogyan kell csinálni, vagy ha más lehetőség nincs akkor megcsinálom.

Nálunk is volt rá precedens, hogy a burkoltam és feleségem szerint nem volt egyenletes a fuga, elmagyaráztam neki, hogy vacak minőségű alap de nem hitte el, kezébe adtam a derékszöget és elhallgatott. Nem akart ő rosszat, csak azt hitte hogy nem voltam elég precíz.

Nem egy ismerősnél tapasztaltam hasonlót mint amit leírsz, olyan szinten becsmérelte a feleség a férjét hogy nálam szakadt el a cérna, ráadásul mindezt a baráti társaság előtt. Nem értem hogyan veszik ehhez a bátorságot.

Azt tudom javasolni, hogy ilyenkor ne kezdjél neki a munkának amiben nem vagy biztos, hanem add oda a telefont a feleségednek hogy ő hívjon egy mesterembert és akkor biztosan jól lesz kivitelezve. Ha drágállja, akkor meg közlöd vele, hogy akkor többet kell dolgoznia.

2020. jan. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
szerintem meg szépen titokban kezd el kimenteni a vagyonodat , aztán add be a válópert és szabadulj meg tőle. Ha nem teszed ,pár év múlva ő teszi ( a hasonlóan frusztrált , elvált barátnői tanácsára ),majd elhidegülésre való hivatkozással beadja a válópert, és kiforgat a vagyonodból
2020. jan. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!