Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan oldják meg a gyerek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan oldják meg a gyerek nevelését egy házasságban, ha az egyik fél keresztény?

Figyelt kérdés
Mondjuk a nő (enyhén) keresztény, de azért vallásos nevelésben akarja részesíteni a gyereket. Az apa viszont nem az, és inkább amellett érvel, hogy a gyereket békén kell hagyni, szekuláris (vallásmentes) nevelést kell biztosítani neki.
2021. nov. 11. 09:58
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%

Easy. Nem jövök össze olyannal, akivel alapvetően különbözik a világnézetem. Főleg nem veszem el és nem csinálok neki gyereket.

Kizárt dolog hogy bármilyen vallás szerint neveljek gyereket. No fcking way.

2021. nov. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy a gyereket korához mérten megismertetik a vallásokkal, elviszik szertartásokra és hagyják őt dönteni, hogy szeretne-e hittanra járni.


Egy gyerek nem hülye és ahogy a Jézuskáról, meg a mikulásról lehet neki mesélni, úgy a vallásokról is beszélhettek neki.

2021. nov. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
55%
Eleve nem jövök össze valláskárosulttal. Semmilyen mértékben ne legyen vallásos. A vallasosság gyenge, kishitű személyiségre vall. Nekem egy erős, földön járó emberre van szükségem. Szerencsére a párom ilyen, így nem kérdés, hogy a lányunk maga fogja eldönteni, miben akar majd hinni. Nem kereszteltük meg.
2021. nov. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

#1


Ez valóban logikus, csakhogy, mint említettem a példában a nő enyhén keresztény. Ami azt jelenti, hogy nem az a "nagy vallásos" ember, aki minden hétvégén egy gyülekezetben hallelujázik. Ugyanúgy szexel házasság előtt, viselkedik, mint bárki más. A vallás a belső magánügye, ezért nincs is olyan nagy különbség a két fél világnézetében. Ezért nem is hinné az ember, ha előtte nem beszélte át, hogy a gyereknevelésben ilyen elvárásai vannak. És ez a példa most egy ilyen szituációt vázol.

2021. nov. 11. 10:06
 5/23 anonim ***** válasza:
40%

3, Fú na a valláskárosultazás meg ez a "A vallasosság gyenge, kishitű személyiségre vall" a másik vége a gyökérségnek. Attól, hogy atesita vagy nem lettél egy szemernyit sem okosabb vagy jobb ember.

100 meg 1000 nálad bölcsebb ember élt vallásos oldalon b.szomaszád.

2021. nov. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
55%

#3 és ha a gyereked önszántából érdeklődik majd valamelyik vallás iránt 18 éves kora előtt, akkor őt hogyan fogod magadban jellemezni? Hogy valláskárosult, kishitű és gyenge? Fogsz teret adni az érdeklődésének vagy inkább igyekszel lebeszélni róla?


Csak azért kérdem, mert engem pl kiskoromban is érdekeltek a különböző vallási hagyományok, de a szüleim kb eltiltottak ezektől olyanokra hivatkozva mint te. Azóta teológiát végeztem és nem tartom magam károsultnak :D inkább örülök hogy ennyivel is szélesebb látóköröm van.

2021. nov. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
94%

Ezzel semmi gond nincs. Én "valláskárosult" keresztény vagyok, a magam esendőségével, hibáival, a feleségem pedig agnosztikus. Semmi probléma nincsen ebből, a gyerekeinknek beszélni fogunk a vallásról, én miben hiszek, a feleségem miben hisz, szépen hagyjuk őket majd kibontakozni. Teljesen feleslegesnek tartom ugyanis a "gyerekkeresztséget" (egyrészt mert nem biblikus {a katolikus kánon része csupán}, másrészt a hit alapja az, hogy ezt az egyénnek Választania kell. Tehát csak a felnőtt, saját akaratból való keresztségnek van bármi értelme)


Hozzáteszem, akkor is így nevelném a gyerekem, ha ateista lennék, mivel a gyerek nem az én másolatom. Saját gondolatai vannak, akarata és hite. Ezekről majd idővel neki kell döntenie. A szülő felelőssége az, hogy bemutassa a világot a gyereknek és ahogy növekszik a csemete, majd ő meghozza a döntéseket, ha odaér.

2021. nov. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
81%
#7 voltam, kis plusz: Ja és fater pontosan a hármas mentalitását követte. Hasonló utat jártam be, mint a #6-os válaszoló. :)
2021. nov. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
76%

Az én szüleim mindketten enyhén vallásosak - abból is látszik, hogy apám katolikus volt, anyum református.


Én csak nagyszülői nyomás miatt lettem megkeresztelve, az eredeti terv az volt, hogy majd eldöntöm én magamnak idősebb koromban.

(Ha így lett volna, akkor is reformátusnak keresztelkedtem volna)


A neveltetésem nem volt túl szigorú ebből a szempontból - oviban és alsóban jártam hittanórákra (megbeszéltük, akartam menni) és gimiben jártam konfirmáció-felkészítésre.


Ezen kívül esténként közösen imádkoztunk anyummal, néha beugrottunk egy templomba (nem specifikusan reformátusba, lehetett katolikus is) és ennyi.


Valami hasonlót szeretnék én is követni, majd ha idősebb lesz, ne szülői "nyomásra" történjen. (De titkolni sem fogom előtte)

2021. nov. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
74%

A gyerekek nem hülyék, a hittanon alsóban és oviban hatalmas bulit csinálnak, meséket néznek, beszélgetnek, amíg etikát szívnak a gyerekek a "mi helyes" dolgokkal. Mind hittanra akar járni, hogy mesét nézhessen és hallgathasson.


Vallásos nevelés alatt mit ért? Hogy majd ő ütheti a gyereket, te meg nem? Vagy meg akarja keresztelni, meg elsőáldozónak szeretné meg ilyenek?


Tisztázd le vele a dolgokat.. Én nem engedném abban az értelemben, hogy "Isten szeret téged" ebben élnie.. Akár el is lehet mondani, ki miben hisz, és ezek megférnek egymás mellett.. kicsiként odalesz a meséért, hogy a nagy hatalmú lény imádja őt bármit csinál, aztán sulisként majd máshogy gondolkozik, akkor majd veled ért egyet.. Nem tudom, én elmondanám mindkettőnk hitvilágát, amennyiben nem szélsőséges az egyik fél sem. Ha igen, elválnék.


Lehet ezt jól is csinálni, meg rosszul is. Én leginkább a sátánizmushoz tudom kötni magam, de csak azért, mert egyszer utánanéztem a vallásoknak és az volt a leginkább egybevágó a gondolataimmal, de az sem teljesen.. egyébként semmilyen vallási irányzatban nem hiszek, mindegyikben szimpatikus pár dolog. Nem tudnék így együtt élni valakivel, aki mélyen vallásossá akarja tenni a gyermekemet.

2021. nov. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!