Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ez az egyházi vagy a polgári...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez az egyházi vagy a polgári esküvőjük fotója?

Figyelt kérdés
[link]

#aranyos #Imádnivaló házaspárocska #Egyem a szívüket #Majd meghalok olyan cuki #Elolvadok olyan édesek
2022. jún. 19. 16:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Polgári esküvő!
2022. jún. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Honnan tudod?

Én is arra gondoltam amúgy, mert itt fiatalabbak, nyolcvanhatos

2022. jún. 19. 17:57
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
Hogy honnan tudom? A hátérből! 2. Az 1970-es és 1980-as években még nem volt annyira divat az egyházi esküvők. Sőt az egész egyházi dolgok tabu témának számított. Párt tagoknak (MSZNP), és KISZ tagoknak tilos volt az egyházi rendezvényeken részt venni, az 1989-es előtti politika tiltotta ugyanis. És Orbán Viktor KISZ (Magyar Kommunista Ifjúsági Szövetség) titkár volt az 1989-es rendszer váltás előtt. Tehát ezért sem lehetet, egyházi esküvő.
2022. jún. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2022. jún. 19. 18:15
 5/7 anonim ***** válasza:
87%

A cikkben, ahol ez a kép van, ott az a képaláírás, hogy a "templomi esküvőt később tartották meg", szóval ez polgári lesz. Bár Blikk-es cikk...


Amúgy kép alapján én nem vágtam volna így rá, mint az első, hogy polgári. Szinte semmi nem látszódik a háttérben, csak hogy terem, vannak lámpák a falon, meg ül valami gyerek elől. Ez simán lehetne akár egy református templom, és Viktor református.

Igazából jól csak az látszik, hogy gyűrűt húznak, ez lehet része a templomi esküvőnek is.

2022. jún. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem Viktor védelmében, de 1986-ban házasodtak. Senki nem nézte akkor már, hogy van-e egyházi vagy sem, akkor sem, ha KISZ-tag volt.

Papíron apám is az volt (ugyan nem titkár), de természetesen volt egyházi esküvőjük anyukámmal 1987-ben.

2022. jún. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
60%
6-os válaszíró. Édesapáménak 1976-ban volt a polgári esküvőjük. És azért nem lehetet apuménak egyházi esküvőjük, mert apai nagyapám (MSZNP) párt tag volt. És sima mezei párt tag volt csak a nagyapám. De emiatt nem lehetet apuménak sem egyházi esküvőjük 1976-ban. Végül a rendszer váltás után, 1991-ben tartották meg apám és anyám az egyházi esküvőt. De már akkor én is 14 éves voltaam, és az öcsém is 12 éves volt.
2022. jún. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!