Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Aki felvette a férje teljes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aki felvette a férje teljes nevét, megbánta? (Pl.: Kovács Béláné)

Figyelt kérdés

Nagyon hosszú és bonyolult vezetéknevem van, a párom vezetékneve is ritka, de legalább rövidebb és egy fokkal kevésbé bonyolult. Valamilyen formában mindenképp szeretném felvenni a nevét, a legjobban talán a Kovács Béláné forma tetszik, de félek hogy utólag megbánnám.

A Kovács Béláné Hosszúnevű Csenge Mária túl hosszú lenne.

Esetleg még a Kovács Csenge Mária jöhetne szóba, de ez kicsit olyan mintha tesvérek lennénk, ráadásul a neve ugyanarra a betűre végződik, mint amivel az enyém kezdődik, így szóban összeolvad

Szívesen hallgatnék tapasztalatokat, előnyöket, hátrányokat olyanoktól akik a férjük teljes nevét felvették.



#házasság #névváltoztatás #házassági név #házassági névváltoztatás
2022. aug. 1. 15:59
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
62%
Örülök, hogy ezzel az elnevezéssel kapcsolatban nem csak én érzékelek olyat, hogy a nő gyakorlatilag egy tulajdon és a férfié. Ez rémes.
2022. aug. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
5%
Amire rá van írva a nevem, az-az enyém.
2022. aug. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
59%
Biztos nem lennék semmilyen "né", mert nagyon öreges. A helyedben felvenném a férjem vezetéknevét, a keresztnevem meghagynám. Én majd kötőjelesen szeretném az enyémhez kapcsolni a vezetéknevét, a mienk mondjuk rövid.
2022. aug. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
59%

A névváltoztatás egyben bensőségesebb kapcsolatot is sugall, nagyon szeretik egymást. Nem házasság, majd 1 év után válás forma, hanem tartós dolgot. Legalábbis külső szemmel így fest.

Nem kell arra gondolni, hogy birtokolni akarja az egyik a másikat, amikor teljesen önkéntes a házasság is, a névváltoztatás is.

2022. aug. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%
Olyan formát is lehet, hogy csak a férj vezetéknevének a kezdőbetűjét veszed fel, mint pl. K. Hosszúnevű Csenge Mária.
2022. aug. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Sose venném fel így, nem csak mert öreges, hanem onnantól Csenge helyett Béláné leszel. Simán felveheted kötőjellel vagy Kovácsné Hosszúnevű Csenge formában. Nem hivatalos helyeken (új ismerősöknél bemutatkozás, vagy egy sima pizzarendelés) bemutatkozhatsz Kovács Csenge formában.
2022. aug. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
66%

Kisebbségben leszek, de nekem semmi bajom ezzel a verzióval. Kicsit mosolygok is, hogy pusztán nevek miatt micsoda háttér elméleteket gyártanak:

- mintha a testvére lenne, ha felveszi

- mintha nem is lenne házas és nem akarja felvállalni, ha nem veszi fel

- és biztos elveszti a személyiségét, ha -né.


Anyukám 35 éve Kovács Béláné hivatalosan. Sehol nem volt problémája, mindenhol Kovács Évakent mutatkozik be.

Még nem vagyok házas, de felvenném így is. Viszont inkább a másik "borzalom", a Kovács Béláné Szabó Etelka verzió felé hajlok. 😃

2022. aug. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Én is a kötőjeles verziót vettem fel, tehát a Kovács-Hosszúnevű Csenge Máriát. Én szeretem ezt, de az adminisztrációt sok helyen megnehezíti az, hogy 29 karakteres lett így a nevem. Pl. ez űrlapokon meg hasonló helyeken szokott nehézséget okozni, mert több helyen nincsen ennyi karakterhely.


Pl. a bankkártyámra ki sem fér már a keresztnevem, csak rövidítve. Kicsit vicces, de nem bántam meg, hogy felvettem.

2022. aug. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Én ha egyszer férjhez megyek a férjem vezetéknevét venném fel -ne végződéssel és akkor negtarthatom a saját nevem is.

Tehát xyné xy xy.

2022. szept. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, hogy időt szánt rá, hogy elmondja a véleményét!

Végül ,,Kovács Csenge Mária" leszek :)

2022. szept. 15. 12:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!