Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi játszódik le azon férfiak/n...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi játszódik le azon férfiak/nők fejében, akik az akár már 10 éves kapcsolatukban is még várni akarnak a házassággal, gyerekvállalással; mégis miután szétmennek, szinte azonnal megházasodnak és babázni kezdenek új partnerükkel?

Figyelt kérdés

Van mindkét nemből, összesen 3 darab olyan ismerősöm, akinek részleteiben eltér ugyan, de nagy vonalakban ugyanaz a sztorija: Évekig kapcsolatban voltak, aminek során a párjuk már szerette volna ha lenne házasság + gyerek, de ők még várni akartak. Számos évig húzódott nekik ez a helyzet. Aztán szétmentek ezzel a több éve meglévő párjukkal (valamelyik ismerősöm szakító fél volt, valamelyik meg az elhagyott fél), és ez után 1-2 éven belül mégis egyből lett új kapcsolatuk, eljegyzés, esküvő, baba.


Na most nem értem, és nő meg férfi is van köztük, hogy ilyenkor mi játszódik le bennük? "Várjunk még, várjunk még", nem állnak még készen, 4, 8, 10 éves kapcsolatban sem. Aztán meg 1-2 éven belül kipipálják a mérföldköveket? Valakivel, akit még nem annyira ismernek, akivel még nem lehet olyan mély a bizalom?


Én magamnak azzal magyarázom ezt a jelenséget, hogy biztos megérezték, eljött az idő a "letelepedesre", és ekkor azzal házasodtak, azzal alapítottak családot, aki épp kéznél volt. Tehát hogy nem is egy kifejezett személyről szól számukra a házasélet meg a gyermekvállalás, hanem ez egy életszakasz számukra, és azzal lépik meg, aki épp "jókor van jó helyen".

Szerintetek?

Vagy szar volt a 4, 8, 10 éves kapcsolatuk, és az új partnerben találták meg a Nagy Ő-t, hisz még tartott a rózsaszín köd?

Nekem akkor is fura.


Amúgy van egy kolléganőm, akivel összebarátkoztam (én is nő vagyok), és ő is 9 éve együtt van egy pasival. A kolléganőm már évek óta szeretne esküvőt (lánykérést), babát, de a pasija még nem. És attól félek, szegény kolléganőm is ennek a jelenségnek lesz az áldozata. Valamelyikük szakít majd, szétmennek, és 2 évre rá a pasija házas lesz egy vadiúj nővel, és tolni fogja a babakocsit... Ne legyen így, de láttam én már karón varjút.


De nem csak férfi, nő is, már írtam kétszer. Mert három ilyen ismerősöm van, egyikük közülük nő. A pasija é-ve-kig kérlelte hogy menjen hozzá, alapítsanak családot, a nő még várni akart. Aztán szétmentek, és ez a nő 3 hónappal később már összeköltözött az új pasijával, fél évvel a szakítás után jegyben járt, újabb fél év múlva házas volt, ma meg már terhes és van egy 2 éves gyereke.


Amúgy nektek is van ilyen ismerősötök?


2022. aug. 4. 01:31
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Amúgy jó szar lehet azon az oldalon állni, aki 5-10 évig vár valakire, de hiába. Lehet nem vár tovább, elhagyja a párját, vagy pedig a párja dobja ki őt, és aztán tudomására jut, hogy ja de lett valakije akit elvett/akihez hozzáment és jön a baba. Jó szar lehet. Ilyenkor talán az segíthet, ha 1. senki se vár 10 évig, kell valamiféle ésszerű határidő, vagy 2. te magad is villámgyorsan megtaláod a Nagy Ő-t aki megadja neked azt, amit az exed 5-10 év alatt sem.
2022. aug. 4. 01:34
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Az en tippjeim:


1. Langyosfos tinglitangli kapcsolat, amiben az igazit varjak, csak gyavak hamarabb kilepni. Kapcsolatfuggok, inkabb benne maradnak a szarban, amig nem jon jobb, addig sincsenek egyedul.


2. Bepanikolnak, a kornyezetukben mindenkinek van mar csaladja, hat eppen azzal alapitanak aki keznel van. Pelda erre a parom, o 29 evesen 2eves kapcsolatbol lepett ki, a kovetkezo baratnojenek 5 honapos (!) parkapcsolatba gyereket csinalt. Tul volt jonehany rossz kapcsolaton, talalt valakit aki rendes-kedves-megbizhato. 3 ev kapcsolat utan hazasodtak, szepen lassan (osszesen 6 ev utan, de mar a hazassagkotesuk eveben is rossz volt) tonkre is ment a hazassaguk, tehat valoszinuleg nem egymasban talaltak meg az igazit. Hogy miert kellett babat vallalni olyan koran, ne kerdezd, nincs ra eszszeru magyarazat.

2022. aug. 4. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Kollégáim:az egyik páros 10 éves kapcsolatban, a másik pár 6 éves kapcsolatban. Mindkét duó kb. 1 éves házasok. Az első párocska női tagja félreqrt mert amúgy olyan fajta csak ez most ki is derült. A férje eléggé kiakadt mert amúgy a legjobb barátjával dugott félre a kis cuki. Lett némi mosolyszünet. A másik pár hölgytagjának már korábban is bejött ez a csávó csak biztos ami biztos alapon hozzáment egy normális rendes sráchoz akit amúgy unt. Szóval kihasználva a mosolyszünetet rá is mozdult egyből a megcsalt férfira. A szimpátia kölcsönös volt, és olyannyira jól sikerült a szex hogy a csaj egyből teherbe is esett. Kapásból beadták a válópert mindketten, azóta együtt vannak, a csaj hamarosan szül, már szépen gömbölyödik a pocak.
2022. aug. 4. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Amiben nem jött össze ez, ott nem volt szerelmes minimum az egyik fél.

Amiben meg igen ott a hormonok miatt elborult az agyúk, és olyan döntést hoztak amit nem feltétlenül gondoltak át.

2022. aug. 4. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Várják az igazit, csak nem magányosan, hanem párkapcsolatban.
2022. aug. 4. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Erre én is láttam példát. Sokszor a nő szívja meg mert kiöregszik a gyerekvállalásból míg vár, hogy a pasi megérezze, hogy eljött az idő.


Több dolog lehet, egyrészt jól elvannak, és nincs kedvük a szingli élethez. Lehet annak idején nehezen találtak párt, nem dobják el csak úgy.


A másik, hogy túltervezik az életet. Így elvész az a spontán felbukkanó varázs, hogy jé babát várok.

Az új kapcsolatban meg becsúszik a gyerek, mert még lehet nem is tartanak ott, hogy tervezzenek vagy már idősebbek és nincs kedvük és pont ez a spontán dolog tetszik meg az új partnerben.

2022. aug. 4. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

Sokan még maguknak sem vallják be, hogy az a kapcsolat, amiben 5-10 éve bennevannak tulajdonképpen jó, kényelmes, stb. de nem szerelem. Nem mernek szakítani, mert nem akarnak eldobni egy sok éves kapcsolatot, ami amúgy jól működik egy álomkép (tökéletes kapcsolat, szerelem, stb) kergetése miatt; viszont még az álomképet sem merik elengedni. Mikor szakítanak, az új helyzetet teremt. Találkozik a következővel és beleszeret és olyan régen nem érezte már ezt az érzést, hogy el is felejtette, ezért meg van győződve róla, hogy biztos ő az igazi és elveszi.

Amúgy meg nem mindig ez a forgatókönyv. Tudom, hogy gyakorin imádják hangoztatni, hogy "aki 2-3 éven belül nem vesz el, az később se fog", de ez nem így van. Egyszerűen vannak kapcsolatok, amik lassabban mennek, akadályok vannak esetleg, amiket le kell küzdeni. Én magam 5 év után házasodtam, de nem azért mert előtte már 3 éve a gyűrűért könyörögtem, hanem mert nagyon sokáig tartott mire rendesen össze tudtunk költözni, és mindenképp együtt akartunk élni házasság előtt. De van sok más ismerősöm is aki 4-6 év után házasodott és nem azért mert az egyik félre várni kellett.

Van olyan ismerősöm is, aki miután lemondott a házasságról és (gondolom a kora miatt) 9 éves kapcsolatba szült, és azóta is boldogan élnek családként, csak nem házasok. Gondolom ott a pasinak inkább a házasság intézményével volt baja, mint a csajjal.

Akármennyire is szeretik itt gyakorin leegyszerűsíteni az életet egy-egy sablonba, a valóság az, hogy minden életút más, és simán elképzelhető, hogy a kolléganődnek is jól fognak alakulni a dolgok.

2022. aug. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mert rájöttek, hogy mégiscsak jó lett volna, aztán gyorsan pótolni akarják.
2022. aug. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
74%
Dehogy, egyszerűen nem kellett nekik hosszútávra a nő, csak elvoltak vele, a másikat pedig valóban szeretik, de az elején még könnyű. 10 év után kihívás szeretni a másikat, de már 5 év után is:)
2022. aug. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
66%

Lehet azert, mert nem biztosak a masikban, hogy tenyleg vele akarjak leleni az eletuket. Pl nekem is a parom megkerte a kezem egy ev utan, es en 1.5 evvel kesobb sem vagyok benne biztos, hogy ossze akarok vele hazasodni. mivel eeg ingadozo a kapcsolat. Plusz derulnek ki uj dolgok a masikrol stb ido mire megismered normlisan, mire osszecsiszolodtok. En nem akarok ugy hazasodni, hogy nem ismerem a masikat, hogy bizonytalan vagyok kerdesekben, dolgokban. Mive nem szivesen vallnek el nekem sokat jelent maga a hazassag, nem ugy mint egyeseknek , hogy mar a 3.-4. -tol válnak..

gyerek tema megint mas … valaki vagyik ra mar fiatalon es eletcelja valaki pedig huzza amig lehet. En is inkabb huzom, majd raerek 30 felett…

2022. aug. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!