Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A férjemnek úgy tűnik a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjemnek úgy tűnik a súlyom a legnagyobb problémája, hiába mondja, hogy nem csak az számít, de mindig szoba jon... valóban nekem kellene ennyi szivesseget tenni neki?

Figyelt kérdés

Férjem 33 én 30 vagyok. O imádja az edzést, súlyzózik, "edzos" étrendet követ stb.


Én nem szeretek edzeni, de táncolni, zumbazni igen. A lagzi és egy terhesseg/veszteség miatt ezt abba hagytam, így híztam pár kg.

Eleve nem voltam vékony, mikor megismert is 65kg voltam (157cm vagyok)

Most 73 vagyok. Próbálok odafigyelni, de elég sok mindenen megyek keresztül mostanában.


A férjem heti szinten szoba hozza hogy edzeni kellene mennem, vagy hogy egyek máshogy, csak hétvégén egyek egészségtelen dolgokat stb.

Ha 1 órás sétára mentem, az nem edzés, és anno a zumbara is azt mondta hogy az nem igazi edzés gyakorlatilag csak a súlyzós edzés az igazi ami atvaltoztat


Sokat vitázunk ez miatt. Én máshogy étkezem. Mindent eszek hétköznap is csak mértékkel. Olajban sütött dolgokat nem fogyasztok nagyon.


Szerinte ő túl sok áldozatot hozott értem, és ennyit megerdemelne hogy legalább ennyiben a kedvére teszek. (Olyan lagzi lett amit szerettem volna, gyereket tervezünk főleg mivel én szeretném, ő meg várna vele)

Azt mondja hogy szeret, de annyira nem vonzódik hozzám mint anno mert ő ferfibol van és a kinézet igen is számít.


Mikor mondtam hogy az ajtó nyitva van el lehet menni, akkor bezzeg nem tesz semmit és én reagálom túl a dolgokat.


Szerinte joga van aggódni értem és az egészségem miatt, és nem kellene felhaborodnom emiatt hanem tennem kellene érte hogy kicsit ő is örüljön és ő is megkapja amit szeretne.


Tényleg én reagalom túl hogy a súlyom miatt piszkal? Szerintem ez bunkóság a részéről, Szerinte pedig én szívom mellre de nagyon...


2022. dec. 5. 21:08
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
41%
En lefogynek a kedveert, de beki is adnek egy ultimatumot. 10 kgot fogyok tartosan egy ev alatt, cserebe 50 ezer nettoval novelje a bevetelet egy ev alatt mert nekem is vonzobb egy gazdag pasi.
2022. dec. 6. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
69%
A férjed többször jelezte feléd, hogy a mostani súlyoddal nem igazán vonzódik hozzád. Innentől eldöntheted, hogy szeretnél-e neki tetszeni, vagy hagyod a fenébe az ő igényeit. Aztán majd amikor ott leszel a pár hónapos, ráerőltetett gyerekkel, fáradtan, még nagyobb súlyfelesleggel, és csodálkozol, hogy miért egyre később jár haza az edzésről. Természetesen nem kötelező tetszeni a férjednek, ha te így is jól érzed magad.
2022. dec. 6. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
95%

Nyilván lehet valami igazságot találni abban amit a férjed mond, viszont nem kéne parasztnak lennei, meg hülyeségeket beszélni ("csak a súlyzós edzés" [persze jó, én magam is súlyzós edzést végzek, de azértbnem csak ez van a világon]). Sportolni nem azért kell, hogy másnak megfelelj, hanem magadnak. De ez nem a kinézetről szól, hanem az egészségről. Valami sportot mindenképp kell űzni mindenkinek. És bár nem kell mindent grammra kimérni, versenydiétát követni, azért nem árt egy kiegyensúlyozott, fenntarható étrendet követni. Erősebb lesz az immunrendszered, jobban fogod érezni magad, mert jobban fogsz kinézni, magabiztosabb leszel. A sport meg nem csak arról szól, hogy jól nézz ki. Az izmaidnak, ízületeidnek, főleg a szívizmodnak szüksége van a mozgásra. Keress valamit, amit szeretsz. Már az is jó, ha csak elmész sétálni.

Ha meg valaki azt mondja, hogy nincs ideje sportolni azt nem akarom elhinni, mert napi 20 perc mozgással is már rengeteget teszel az egészségedért. Úgyhogy javaslom kérdező keress valamit amit élvezettel tudsz csinálni. És ne vedd magadra ha a férjed elkezd hülyeségeket beszélni

2022. dec. 6. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
85%
Senki nem veszi észre a lényeget? Nem illenek össze. Ma mindenki tűzzel-vassal védi az ilyen-olyan kapcsolatát, csak nehogy egyedül keljen lenni. Aztán jöttök azzal hogy mekkora szerelmek vannak. Lósz*rt. Vagy valakivel, mert ez van, jobb meg nincs. Itt a gyk-n feltett kérdések zöme katasztrófa nem kapcsolat!
2022. dec. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

Ne azért fogyj le, mert ő már "túl sok mindent tett érted" mert ez nagyon bunkó beszólás. Viszont én 46 évesen a te magasságoddal 53 kg vagyok és nem vagyok sovány.

Azzal nem nagyon van mit tenni - írom ezt neked nőként - ha nem áll fel rád. Nem jössz be neki ilyen kereknek, ennyi.

Edzéssel nem fogsz lefogyni amúgy. Diétázni kell.

2022. dec. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem illetek össze, nem egyezik sem az életmódotok, sem a prioritásaitok, és ráadásul már nem tetszel neki, ami láthatóan téged nem zavar. Biztos ő is abból indult ki, amiből a nők szoktak, hogy majd megváltoztat, átveszed te is az életmódját, csak pont az ellentéte történt. Az meg régen rossz, ha a gyerekkérdést úgy kezeli, hogy neked tesz a kedvedre vele...Mit gondolnál, ha lenne gyerek, meddig tartana ez a házasság, talán ameddig meg nem érzi, hogy a "belementem" gyerek meg nem borítja az életét, és nemcsak egy elemes kütyü, ami elvan otthon a polcon a többi vacak között, miközben te még kevésbé vagy vonzó, és akkor már nemcsak igényed, hanem időd se lesz ezen változtatni? Addig kellene elengedni egymást, amíg nem okoztok egymásnak maradandó kárt...neked se jó, ha valaki rendszeresen a fejedre olvassa az otthonodban, hogy nem vagy elég jó, és neki se,ha olyan nővel kell élnie, akit fizikailag nem bír, mert méginkább frusztrált lesz, és még többet fog bántani.
2022. dec. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
73%

Az egészség részében van igazság, a párkapcsolati rész azonban gáz!

Bármi történhet az életben, betegség, öregség pl, ami miatt változik a testünk. Ha pusztán a súlyod az, ami az irántad mutatott vonzalmát meghatározza, az azt jelenti, hogy nem tart túl sokra ebben a kapcsolatban…. Ha szeretne, ez másképpen jönne elő, aggódva, gyengéden…

Az férfi, aki egy nőt súlyzós edzésekre akar küldeni és a táncot, ami az egyik legnőiesebb mozgás, leértékeli, annak szerintem gondja van a saját férfiasságával is. Lehet, hogy többek között ezért van rákattanva a konditeremre. Én biztos nem maradnék mellette…

2022. dec. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Akkor elmondhatjuk hogy a kapcsolati problémák a megalkuvásból jönnek? Hiába mondod hogy te 5-10-20 éve élsz együtt valakivel, ha annak a 95%-a megalkuvás. Nincs szex? Beszól a párod a súlyodra, az életmódodra? Nincs pénz mert elszórja? Nem dolgozik a párod mert lusta? Nem figyelmes veled a férjed a feleséged? Hoppá! Talán azért mert nem illetek össze? Viszont már megszoktad, nem mert kilépni. Gondolod hogy egy új kapcsolat jobb lesz? Az elején bizonyosan, de hosszú távon sanszos hogy ugyanoda jutsz ahol most vagy. Szóval ezeket mérlegelve benne maradsz. Nyugi, 10/9 kapcsolatot nem a szeretet tart össze, hanem a megszokás és a megalkuvás erős kombinációja. Itt a gyk, ki lehet panaszkodnia magát az embereknek, aztán mindenki megnyugszik egy időre! :D
2022. dec. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

Én magam miatt váloztatnék. Vagy neked, kérdező megfelel ennyi túlsúly?


Nem pszichésen értem, hanem testileg! Az ízületeidnek, a szívednek, a vérkeringésednek?

Tudsz lépcsőzni 3-4 emeletet kifulladás nélkül, vagy túrázni normális tempóban anélkül, hogy ötpercenként meg kellene állni?


Én már 168/68 kilósan sem éreztem jól magam - nem fejben zavart, ahhoz hozzászoktam, hanem pl mert elkezdtek fájni a térdeim a súlytöbblettől (18 éven keresztül 54-55 voltam (sport), aztán majdnem egyév alatt felkajáltam 13 kg-t, és az kicsinálta az ízületeimet.

Ekkor mondtam azt, hogy ez így nem lesz oké, mert ha most nem kapok észbe, jövőre már akár 74 is lehetek, stb.

2022. dec. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
Én terhesen voltam 75 kg. Most már fogytam 13 kg-ot. De engem borzssztóan zavart. Téged nem zavar? Gondolj bele milyen jó lenne plusz 16 kg nélkül. Sokkal könnyebb lenne az életed mindentéren
2022. dec. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!