Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Azok közül, akik egyházi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azok közül, akik egyházi házasságot is kötöttek, kevesebben válnak el, mint akik csak polgárit?

Figyelt kérdés
Múltkor mondta egyik pap, hogy akik csak polgári házasságot kötnek, azok közül fele válik el, míg akik egyházit is csak a harmaduk. Azok közül, akik meg vasárnaponként járnak misére/istentiszteletre csak néhány százalék. Ez érdekes így, de én azt láttam sokszor, hogy nem hívő emberek is elmennek magamutogatásból templomban is megesküdni, aztán utána meg simán elválnak, ami elvileg ellentétes az egyházi tanítással.

2023. jan. 16. 11:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem fizikailag ugyan annyian mennek szét, csak az egyházi házasságot nehezebb megszüntetni, mint a polgárit.
2023. jan. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
78%
Nyilván aki valódi hívő, az kisebb valószínűséggel válik el, hiszen a vallás nem engedi meg. Egyházi házasságot nem is lehet felbontani, csak nagyon körülményesen. Ez nem föltétlen jelenti, hogy amúgy olyan fúú de jó a házasság. Szóval szerintem elég gáz az atyának erre verni magát, hogy akiknek nem lehet azoknál kisebb a válás aránya, mint azoknál akiknek lehet. Persze neki nyilván az az érdeke, hogy minél többeket rávegyen az egyházi esküvőre, meg úgy egyébként a templomba járásra, szóval érthető, hogy ezeket próbálja népszerűsíteni.
2023. jan. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
74%
Eleve ott is baj van a gondolkodásmódban, hogy a válás "rossz". Van amikor jobb mindkét, sőt még a gyerekeknek is.
2023. jan. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

#3

Ez igaz, de a hagyományos társadalmakban, amikor az egyházi törvényeket hozták a család volt az ember életben maradásának egyetlen esélye, így annak az egységéért minden áldozatot meg kellett hozni.

2023. jan. 16. 12:36
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván az egyházi házasságot nem lehet felbontani, úgyhogy ha úgy nézzük emiatt tényleg ritkább, viszont mostanában akik váltak ismerőseim volt templomi esküvőjük is
2023. jan. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
35%
Nincs összefüggés. Ráadásul az egyházi is lazán bontható, kivéve ha mélyen vallásosak, mert akkor elvileg morális akadályai lesznek.
2023. jan. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
33%
Azért mert egy NEM BEFIZETEM magunk egyházi esküvőn általában olyan emberek állnak akik úgy is élnek és azzal együtt jár, hogy EGYÜTT oldják meg a problémákat ha adódnak. A hozzáállás az egész család fogalomhoz más. (Egy egészséges családnál)
2023. jan. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Mivel sokan csak a díszlet miatt kötnek házasságot, mások meg tényleg komolyan gondolják, így szerintem erről nehéz bármilyen statisztikát csinálni. A cél az lenne, hogy minél felkészültebben kössenek a párok házasságot. Nekem egy pap ismerősöm régebben még azt mondta, hogy sajnos lehetséges, hogy az egyházi házasságok akár fele igazából nem érvényes. Sokan házasodnak nyomás alatt, mert a nagymama szeretné, vagy nem gondolják komolyan a házassági fogadalmat.


"Eleve ott is baj van a gondolkodásmódban, hogy a válás "rossz". Van amikor jobb mindkét, sőt még a gyerekeknek is."


Nem egy fedél alatt élni lehet - sőt szükséges is - az Egyház tanítása szerint, ha pl. az egyik szülő kárt okoz a gyereknek vagy a házastárs a másik félnek. De ettől még teológiai értelemben maga a házasság nem felbontható. Kimondható, hogy eleve nem jött létre (mert mondjuk a házasfelek nem gondolták komolyan vagy pl. az egyik tag kényszer alatt állt), ezt hívják anullálásnak, de felbontani nem lehet. Mármint a katolikus, szentségi házasságra értem ezt.

2023. jan. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

#8

Igen, a különélés teljesen bevett gyakorlat vallásos házaspárok esetén. Az újraházasodás viszont nem engedélyezett és inkább ez szokta jobban zavarni az embereket, mert az eseteket többségében volna igény új párra.

2023. jan. 16. 14:27
 10/20 anonim ***** válasza:
Szerintem ma már ugyanaz az arány.
2023. jan. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!