Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Külön kassza, hogy működne a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Külön kassza, hogy működne a mi esetünkben?

Figyelt kérdés

Nekem havi 150.000.- bevètelem van, fèrjemnek 400.000.-.

Eddig èn fizettem az èlelmiszert, gyógyszertárat, tankolást a kocsimba, fodrász, körmös, ebèdem rendelèse.

3 hèt alatt el is megy pótoonom kell. Rengeteget fizetek a boltèrt.

Arra gondoltam èn fizetnèm a rezsit fèrjem a boltot.


Fèejem fizeti a gyerekek dolgait, cigijèt, reggelijèt, ebèdjèt,rezsit, egyèb kiadás ha van.


Minden hónapban elmegy az ő pènze is. Megy a vita ez miatt.


Szerintetek, hogy osszuk meg, hogy ne vitázzunk? Azt mondja ha elfogy a pènzem vegyek ki a bankból úgy is van nekem.


2023. febr. 9. 15:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%

Mi a közös dolgokat úgy oldjuk meg, hogy valóban felesben.

Albérlet és rezsi csekkeket intézem, férjem utalja nekem a felét.


Bevásárlást szintén én intézem többnyire. Van egy bevásárlós pénztárcánk, abba teszünk egyenlő összegeket, abból járok boltba. Ha kifogy, megint teszünk bele.


Közös gyerekünk nincs, csak "külön":) őket mindenki a sajátjából hordja edzésre, veszi a füzetet, cipőt stb.

Illetve mindenki intézi a saját autóját, ruházkodását stb.

2023. febr. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%
Biztos van pénzed a bankban? Hogy marad a 150-ből, amikor neki a 400 is elmegy? Reálisan hangzik.
2023. febr. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%
Úgy, hogy mindent kifizettek, és ami megtakarításotok marad, azt felezitek. Nem számít, hogy ki mit fizet, csak fel kell írni minden költséget, hogy az időszak végén el tudjatok számolni. Ha negatív a megtakarítás, azaz ki kell venned pénzt a bankból, akkor az is fele-fele lesz, tehát ő elméletileg neked tartozik az 50%-ával.
2023. febr. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

2/2

Van pènzem igen egyèb forrásokból. Ezt se tudom hova megy el neki.

2023. febr. 9. 15:35
 5/15 anonim ***** válasza:
69%

Házasság alatt közös vagyon van. Most tulajdonképpen csak az élelmiszert és a gyógyszertárat fizeted te a közös dolgokból. Ő a rezsit, gyerekek dolgait, minden mást.

(Mondjuk a cigiről leszokhatna, arra rengeteg elmegy.)

Ha neki elfogy a 400 ezer, akkor nyilván ő költ többet jelenleg. Nem tudsz jobban fizető állást keresni? Nagyon kevés a 150 ezer ft.

2023. febr. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%
Miért vagytok külön kasszán? A házasságnak az a lényege, hogy egy vagyon közösség vagytok, a pénzt közösen kene tudnotok beosztani.
2023. febr. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Van házassági vagyonjogi szerződèsünk, mert mindkettönknek vannak ingatlanjai.

Közösködni nem akarunk semmiben.

2023. febr. 9. 15:55
 8/15 anonim ***** válasza:
98%
Akkor megérte össze házasodni, gondolom, bizalmon alakuló a kapcsolat.
2023. febr. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
87%

Akkor közös gyerek mégis minek? Lehet azért, mert nálunk közös kassza van, de el nem tudom képzelni, hogy néz ki az, mikor az egyik megveszi a kaját, odarakja a párja elé, az meg benyögi, hogy a holnapi kajára nem ad pénzt.

Hogy bírsz mindent 150-ből? Nálunk a kaja nem jön ki ebből két gyerekkel, pedig nem élünk nagy lábon.

Ha már annyira különcködni akartok, akkor tegyetek össze pénzt valamibe egyformán, és abból fizessetek mindent. Számolj is el, hogy legyen nyoma, meg tudd nézni.

2023. febr. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
38%

Kar hogy torolte magat a kerdezo. Pm ben kuldtem volna konkret levezetest.

:(

2023. febr. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!