Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha nem lenne társadalmi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha nem lenne társadalmi elvárás az, hogy házasságban kell élni, akkor szerintetek hány házas ember lenne?

Figyelt kérdés
2023. márc. 5. 17:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%

azok akik manapság társadalmi kényszer miatt házasodnak össze, azok kényszerből házasodtak meg, nem azért mert mindketten szerettek volna.


Egyébként pedig lehet, hogy bizonyos szinten még mindig ez van belerögzülve néhány ember fejébe , de ez mindenkinek a saját egyéni döntése.

2023. márc. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
56%
3%-kal kevesebb
2023. márc. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%
Én nem tudtam, hogy ez az elvárás, úgyhogy nem mentem férjhez 😕 Hol találom ezt a szabályt?
2023. márc. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%

3#: Pacsi, csatlakozom a véleményedhez:):).

Akkora h*eség ez a XVII. sz.-i (nem)gondolkodás, hogy a család, házasság, párkapcsaolat ilyen konvencionális (nem)gondolkodás kategóriájába tartozna. Nem társadalmi elvárás a házasság, és tsi., csak az idős Nárcsi néni szerint Iszapszentmotorospuszta-alsón. "Mer bezzeg a mi időnkben...".

2023. márc. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
66%
Nincs társadalmi kényszer.
2023. márc. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%

Manapság már nincs semmiféle hasonló elvárás a civilizációban. Az hogy 1855ben Alsómocsoládon megszólták a Marit meg a Jolit, hogy vénlányok, nagyon rég volt.

2023 van. A házasságkötés, és a gyerekvállalás is szabad akaratból történik, illetve az is ha valaki nem házasodik, és/ vagy nem akar gyereket vàllalni. Egyik se kötelező, azaz senki nem tart pisztolyt az emberek fejéhez ezek miatt. Az hogy néhány IQ szegény még vissza van maradva és pl megszól ha valaki x évesen még nem házas, a többséget rég nem érdekli.

Nekem személy szerint az a tapasztalatom, hogy a mai emberek egy része inkább azokat ítéli el, akik nem akarnak gyereket. Ezt magam is tapasztalom mióta férjhez mentem. Soha ennyi rosszindulattal mèg nem találkoztam mint amennyit azzal kapcsolatosan kaptunk az évek alatt, hogy mi nem szeretnénk gyereket. Pedig csak akkor szoktuk ezt megosztani másokkal, ha rákérdeznek mikor lesz màr gyerek. Persze lényegtelen ki mit szól be, nyilván nem fogunk gyereket csinálni mások kedvéért:). Ahogy az sem fog soha házasodni társadalmi elvárásból aki nem akar. Aki nagyon nem akart, az régen se házasodott.

A házasság már nem olyan megítélésű mint korábban. Talán 15-20 év múlva már a gyerekmentes házaspárok is ugyanilyen elfogadottak lesznek.

2023. márc. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%
Nekem már a nagymamám is azzal a jótanáccsal látott el, hogy ha jót akarok magamnak soha nem megyek férjhez!
2023. márc. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
7. A mama szarul választhatott akkor, ha ilyen megkeseredett lett és így gondolkodik, de ez nem konkrétan a házasság hibája.:) A házasság csak annyi, amennyit 2 ember beletesz/ vagy nem tesz, se több, se kevesebb.
2023. márc. 6. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem nem is a hazassagkotes az amit nyomnak, hanem a gyerekvallalas. Mert mig az elettarsi kapcsolatba gyereket vallalo part nem bszogatjak, miert nem hazasodnak ossze (max a 100 eves dedszulok) addig a hazassagban elo gyerektelen (vagy gyerekmentes, az mindegy) part megszoljak, hogy: mikoleszmagyerek, menincs, menemakartok, onzoekvagytok es a tobbi szokasos suletlenseg.

Az is elo szokott fordulni, hogy becsuszik egy baba, aztan gyorsan csapnak egy lagzit.

2023. márc. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 DR. HOFFMANN GÉZA ***** válasza:
8%
Nem a társadalom elvárása a házasság, hanem Isten akarata! A házasság elkötelezettség, két ember életre tartó szövetsége, ahonnan már nincs visszaút. Célja a gyermekek oly módon való felnevelése, hogy a házasság révén a lánynak megerősödjön az identitása arra, hogy egyszer nő, feleség és anya lesz. A Fiú pedig egyszer férfi, férj, és apa lesz! Ezeket a példákat felhasználva fogja a saját életét is igazgatni. Ezekből a családokból erős, összetartó társadalom épül, ahol mindenkiben ott van - neveltetése alapján - mi a szerepe, mit várnak el tőle. A mai világ ezt akarja ledönteni, és olyan gyermekekkel akarja benépesíteni e bolygót, akik nem tudják kicsodák, milyen elvárások vannak feléjük, így haszontalannak és kirekesztettnek érzik magukat a társadalomból. Ezért egyre inkább menekülnek az öngyilkosságokba. Főként a nemet váltó családokból, de az elvált szülők gyermekei is ebben a cipőben járnak. A családban vett példa lenyomatot képez, és e köré épül fel a további életelképzelés. Ha visszanézel a múltba, ott láthatnád, hogy a házasság szent volt, századokkal ezelőtt a kevésbé gazdag társadalmakban, mert ott a jólét miatt ez ugyanúgy eltorzult, mint a mai világban. Bár ezt a mait semmi nem überelheti, hiszen jön a világkorszak vége.
2023. márc. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!