Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi az esküvői tanú feladata?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi az esküvői tanú feladata?

Figyelt kérdés
Mit kell pontosan csinálnia egy esküvői tanúnak a polgári szertartáson? Csak végig ott ülni és a végén aláírni? Vagy ő gratulál először az ifjú párnak? Mi a protokoll?

2023. ápr. 10. 20:54
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Aláírni. Protokollhoz meg felesleges ragaszkodni, úgy alakítsátok, ahogy nektek tetszik.
2023. ápr. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

Polgárin én csak ott ültem, aztán volt olyan rész mikor fel kellett állnia mindenkinek

Kimondták az igent és csak alá kellett írni a könyvet

Ennyi, semmi extra nem volt

2023. ápr. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
11%

Ha gond van a házassággal, akkor kb. 8-10x be kell menni a rendőrségre vallomást tenni.

Persze munka időben.

Aztán (jó esetben csak egyszer) a bíróságra tanuként.

2023. ápr. 11. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

Aláírni, de mondja az anyakönyvvezető, hogy "most a menyasszony tanúját kérem..." és akkor odamész az asztalhoz és aláírod (mutatják, hogy hol kell).

Nekem semmi egyéb feladatom nem volt, mikor tanú voltam.

2023. ápr. 11. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Még egy, hogy amíg aláírunk, hova tegyük a táskát? Nem pici ridiküllel megyek, a nagyobbat meg az asztalhoz vinni elég béna dolog. Vagy már a szertartás alatt sem kéne nálam legyen? És ülve vagy állva kell aláírni?
2023. ápr. 11. 11:13
 6/7 anonim ***** válasza:
84%

"Még egy, hogy amíg aláírunk, hova tegyük a táskát?"

Hivataltól függ, nálunk volt egy kis helyiség külön, ahol az esketés előtt lepakolhattunk. Ha nincs, aki vigyázzon rá, akkor is csak van valami ruhafogas vagy egy szabad szék valahol, ahova letenném még előtte. Biztos nem vinném magammal.

"És ülve vagy állva kell aláírni?"

Tisztességes helyen lesz szék és ülj le az aláíráshoz.

2023. ápr. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
88%

Állva írtunk alá mi is és a tanúk is.


Én a nagyobb táskámat letenném mögénk a széksorban valahová addig, amíg tart a szertartás.

2023. ápr. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!