Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ez normális hozzáállás vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez normális hozzáállás vagy túlzás?

Figyelt kérdés

Nem is tudom hol kezdjem. 2,5 éve házasodtunk össze férjemmel. Én most 51 vagyok, ő 53. Panelban lakik, hozzáköltöztem. Együtt lecserélgettük a bútorok egy részét, a lakásban már az én ízlésem is visszaköszön.

Mivel 1,5 szobás a lakás, elég sokat vitáztunk mikor szerette volna hogy fia vagy a lánya természetesen párjával együtt nálunk aludjon.

Még meg is kérdezte nem-e mennék addig vissza szüleimhez. Ezen teljesen kiakadtam. Szüleimnél nem olyanok a körülmények hogy ott szeretném tölteni az éjszakát. Mielőtt jogosan kérdeznétek, ismeretségünk elején albérletben laktam egy munkahelyváltás miatt saját lakásom albérletben kiadva másik városban.

Odáig fajultak a viták gyerekei miatt (28 és 31 évesek) hogy elegem lett. Ismét kivettem egy kis garzont, gondoltam észhez tér, hiányozni fogok neki. Talán így megérti hogy nem hozhat kényelmetlen helyzetbe csak mert a gyerekei nála kívánnak aludni. Ők másik városban élnek.

Erre az történt, hogy vendégeskedésükkor a gyerekei már az egészt lakását birtokba vették estére, ő meg egy szingli barátjánál aludt. Kérdésem lenne ez normális? Normális egy apának ennyire alárendelnie magát felnőtt gyerekei kényelmének, úgy hogy még a párjával is folyton viták vannak ebből? Ha otthagyom inkább elfogadja mintsem változtatna a viselkedésén.


2023. ápr. 24. 18:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem normális.
2023. ápr. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%
Más a baj nálatok szerintem. És elég nagy.
2023. ápr. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Sem ő, sem a gyerekei nem normálisak.
2023. ápr. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

El vannak kapatva azok a gyerekek. Vissza is élnek rendesen a segítséggel. Még a végén a férjed, meg te lesztek az aljasok, ha nem segítetek. "Más szülő bezzeg..."

Nem reális, hogy 30 körüli felnőtt emberek kitúrják a szülőket.

2023. ápr. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Annyi még fontos lenne, azt látom a férjemnek van óriási igénye arra hogy minél jobb körülményeket kapjanak a gyerekei amikor vendégségbe jönnek. Nekem az felfoghatatlan hogy akár a házassága rovására is.
2023. ápr. 24. 18:54
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva a férjed még hagyján, hogy szeretné minél jobb körülmények közé várni a gyerekeit, gondolom emiatt abban bízik, hogy gyakrabban mennek látogatni, ami hát azért érthető módon jól esne neki. Nem mondom, hogy ez normális, hogy a házassága rovására megy, de értem, hogy neki a gyerekei még felnőttként is prioritás. Viszont hogy a felnőtt gyerekek a másfél szobás panelben a szüleik nyakán akarjanak aludni - párral együtt! - az nekem felfoghatatlan. Én is 30 vagyok, ha anyámnál nem lenne extra szoba- sőt, emelet-, akkor nem nála szállnék meg amikor meglátogatom. És ő még ráadásul egyedül is él, főleg nem lenne ez, ha újraházasodott volna, ennyi józan érzés és belátás bennem is van, hogy nem telepszem a nyakára.


Viszont az, hogy nincs ilyen határszabás a te kifejezett kérdésed ellenére is, az nem helyénvaló. Szerintem nem normális, hogy inkább elnézi, ahogy te albérletbe mész, ahelyett, hogy szembesítené a gyerekeit, hogy nincs nálatok hely.

2023. ápr. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Ő nem akarta hogy albérletbe menjek, én döntöttem így a viták miatt. Mert nem értette meg hogy nem akarok egy kis panelben éjszakákat és reggelt együtt tölteni a részemről alig ismert (ritkán látott) felnőtt gyerekeivel. Most persze jöhetnek kényelmesen, a hülye férjem (már bocsánat) képes máshoz éjszakázni amiatt hogy elférjenek rendesen.
2023. ápr. 24. 19:33
 8/16 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező, egy buta játszmát kezdtél.

Elköltöztél abban a reményben, hogy majd könyörög neked a férjed, hogy visszamenj. Nem így történt, mert 53 évesen már nem könyörög ő egy nőnek sem. Te viszont a kapcsolatotokat periférikussá tetted emiatt.

Így aztán ő is azt tette, amit az adott helyzetben legjobbnak tartott: a gyerekei teljes kényelmére odaadta a lakást.

AMi nem világos nekem: ha az a cél, hogy találkozzanak egymással, miért jó, ha máshol alszik? Ill. milyen gyakran jönnek a gyerekei és milyen messziről, hogy ilyenkor ott kell aludniuk.

Én is túlzásnak tartom az apa viselkedését, de te viszont kiírtad magad ebből a kapcsolatból, úgyhogy te már csak kívülről nézed, ezt el kell fogadnod.

2023. ápr. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
85%

Lehet off, de hogy nézett volna ki az együttalvás? Ti a hálótokban az egyik gyerek párostul meg a nappaliban? Nem mondom, hogy hű de jó, de szerintem egy-két napra kibírható. Vagy mindenki egy szobában?:D Na mert az már gáz.


Egyébként szerintem te sem kezelted jól. Nem normális, de nem így kellett volna.

Ha nagyobb lenne a lakás és lenne külön szoba mindenkinek+nappali akkor is zavarna?

2023. ápr. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Az egyik gyerek Kecskeméten lakik a másik Budapesten. Ha itt aludtak akkor a fél szobában, mi meg a másikban. De nem értettem miért nem lehet hazamenniük estére, nincs az annyira messze.

Elegem lett, próbaképp elmentem, lehet hibáztam. Azon teljesen ledöbbentem hogy legutóbb már a fia és lánya is ott aludt párjával együtt, persze külön szobában. Férjem képest volt emiatt egy barátjánál tölteni az éjszakát hogy elférjenek. Nappal együtt voltak, beszélgettek. Lehet iszogattak is, amiatt nem vezet haza a fia.

Én még ilyet nem hallottam hogy egy férj még a gyerekei felnőtt korában is az ő kényelmüket nézi.

2023. ápr. 24. 22:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!