Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nárcisztikus a férjem? Hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nárcisztikus a férjem? Hogy lehet ezt az egészet gyógyítani?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy divatos manapság mindenkire rásütni a nárcisztikus jelzőt, sokat is olvastam a témában, de pont ezért félek, hogy én is rásütöm a férjemre, aminek nincs jó hatása a róla való gondolkodásomra. Viszont nagyon sok mindenben ráismerek a leírások alapján. Ezt az írást például mintha csak róla olvasnám:

[link]


A gázlángozás jelenségét is állandóan tapasztalom, ebből az írásból pl. a 2-5. pontok teljesen igazak ránk.

[link]


Emellett azt érzem, nem tud társam lenni sem a bánatomban, sem örömömben, a rosszkedv, vagy ha épp a gondoskodására, támogatására szorulnék, egy idő után mintha irritálná, a jó dolgok terén pedig egy állandó versengést érzek. Sosem dicsér, más érdeme mintha őt kisebbítené, irigykedik másokra, mindig másokkal méri össze magát, mindenki, így én is, egyfajta fenyegetés vagyok számára. Közösséget, empátiát érezni mintha nem tudna, pontosabban mintha nem merne. Ha én csinálok valami ügyeset, nem elismerő, inkább magát érzi rosszul, hogy ő nem volt rá képes... Mindez nagyon nem tudatos nála, és legtöbbször sajnálom, mert rosszul érzi magát a bőrében. Közben elhiteti, hogy dicséretre, köszönömre, bocsánatkérésre, kedves gesztusokra nincs is szükség, minden csak máz, és nem ez számít. Úgy érzem, mintha az egész világlátásomat elszürkítené ezekkel a dolgokkal. Vallja, hogy igazi szeretet nem is létezik, mert minden mögött meghúzódik az önös érdek. Pl. ha valaki nekem adja a veséjét, az csak önzés, mert hősnek érzi magát tőle. Kiborít... Néha, ha nincs feszültség, tud másmilyen is lenni, kedves és örömteli, szeretetteljes, de bármiféle probléma üti fel a fejét, feszült lesz, dühöng, és szövetségese helyett ellensége leszek. A gyerekkori mintái nem túl jók, és édesapját is kisgyerekkorában vesztette el. Nem emlékszik semmire (9 éves volt), nem rázta meg, szerintem ez nagyon feldolgozatlan maradt nála, persze lehet, hogy csak belemagyarázom. Hosszan tudnám még folytatni. 2 kicsi gyerekünk van. Ők mindezek ellenére csodálatosak, boldogok, nem látszik rajtuk a mi állandó játszmánk hatása. Szereti őket, őket dicséri, büszke rájuk, persze beadtam magamnak, hogy azért, mert az ő kivetülései valamilyen formában, hozzá tartoznak, nem úgy, mint én, akit le akar győzni. A problémák az első gyerek születése után lettek súlyosabbak, de jártunk párterápiára, ami ideig-óráig jó volt. Ennek eredményeként megfogant a második gyerekünk, az ő születése óta viszont csak rosszabb és rosszabb minden (ennek másfél éve). A férjem jelenleg is próbálkozik a terápiával, de nagyon enerváltan jár el, szerinte nem sok értelme van. A terapeutája csak hümmög néha valamit, és azt sugalmazza, hogy aspergeres vonásai vannak. Hát nem tudom... Nagyon nehéz így együttélni, nagyon kevés a harmónia és a szeretetteliség, amire vágynék, a férjem nagyon türelmetlen, dühös és bunkó tud lenni, amire persze már ki vagyok élezve, és olyankor én sem moderálom már magam, pedig senki mással, soha nem voltam, vagyok agresszív. Elemi erővel akarom megvédeni magam és a gyerekeket is. Elválni nem akarunk (ezek a kapcsolatunk negatív aspektusai, bár nagyon sok... de jó dolog is akad sok), meg akarjuk oldani a dolgot, de fogalmunk sincs, hogy lehetne jobb. Egy sérült gyerek, ha szembesítem a hibáival, és rosszabbul érzi magát, nem lesz jobb, Teréz anyaként tűrni mindent pedig nem tudok, és sem nekem, sem a gyerekeknek nem tesz jót. De közel a negyvenhez nem lehet mindent a gyerekkori sérülésekre fogni, és mindenért másokat hibáztatni. Mit tudunk tenni?



2023. ápr. 24. 18:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus/pszichiáter, párterápia és ha egyiksem segít, akkor válás. Inkább egyedül, mint szenvedni egy olyan illető mellett.
2023. ápr. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
84%

Nem gyogyitható. Ez személyisegzavar.kiforott szemelyiség. Tü etileg lehetne csak kezelni az meg nem ér semmit csak ideig óráig aztán dupla erővel fog kirobbanni.

Eleve hozzá se kellett volna menni.

2023. ápr. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
85%

https://www.youtube.com/live/DgLY9Q90Bkw?feature=share


Kerdezo,ezt a musort kovesd! Egy no narccal jart es a tapasztalatairol beszel.


Narctol megszabadulni kell,nem lehet kezelni az olyanokat.

2023. ápr. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
37%
Duuurva. Ha nárcisztikus akkor sok figyelem kell neki, akkor kicsit kevésbé folytat bosszúhadjáratokat.
2023. ápr. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

3: Több száz ilyen csatorna van a Yt-on, nem csak ez.


Én HD Tudor-t ajánlom.

2023. ápr. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
94%
A narcisztikus a figyelem szeretet ellenére IS nárcisztikus marad.
2023. ápr. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
15%

"2 kicsi gyerekünk van. Ők mindezek ellenére csodálatosak, boldogok, nem látszik rajtuk a mi állandó játszmánk hatása. Szereti őket, őket dicséri, büszke rájuk, persze beadtam magamnak, hogy azért, mert az ő kivetülései valamilyen formában, hozzá tartoznak, nem úgy, mint én, akit le akar győzni."

Hogy ne tekintsen vetélytársnak, hanem segítőnek és szövetségesnek, szerintem jó lenne, ha sokszor mondanád, hogy mennyire örülsz, hogy ti ketten ilyen gyönyörű gyerekeket tudtatok létrehozni és a világnak adni, milyen jó, hogy együtt tudtok róluk gondoskodni, stb.

2023. ápr. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
32%

"elhiteti, hogy dicséretre, köszönömre, bocsánatkérésre, kedves gesztusokra nincs is szükség"

Dícsérd, amiért lehet. Hogy milyen jó apa, szereted és szeretik a gyerekek, hogy milyen jól/ügyesen megoldott valamit, köszönj meg dolgokat - ha ő kapja az elismerést, az nagyon jól fog neki esni.

2023. ápr. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
80%

Menekülni kell

Nem fog változni ha valóban nárci

2023. ápr. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
74%
Ha valóban nárcisztikus, akkor nem szereti a saját gyerekeit sem.
2023. ápr. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!