Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A nők tényleg nagyobb részben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nők tényleg nagyobb részben vágynak a házasságra, gyerekre, mint a férfiak vagy ez csak városi legenda?

Figyelt kérdés

Igazából elég sokféle ember van és persze nehéz általánosítani meg az utóbbi évtizedekben jelentősen át is alakult a társadalom viszonyulása a házassághoz, de talán csak van olyasmi is, ami megmaradt.

Nekem gyerekkoromban nagyszüleim mindig azt mondták, hogy a lányok minden vágya, hogy férjhez menjenek, gyereket szüljenek és alig várják, hogy kerüljön egy olyan srác, akiben megbízhatnak és megkéri a kezüket. Mivel a biológiai órájuk is ketyeg, ezért nekik fontos, hogy mihamarabb "elkeljenek", bezzeg a férfiaknak van idejük és akkor házasodnak mikor akarnak, nekik kevésbé ciki, ha egyedül is élnek, mert sokkal több lehetőségük lesz később is.

Ezzel szemben most ha nézem a szingliség inkább férfiakat érint (őket is címkézik az ilyen incel, lúzer, stb jelzőkkel), annak ellenére, hogy a médiában vagy a sorozatokban többnyire nők szemszögéből mutatják be a témát és többnyire a férfiak is azok, akik panaszkodnak arra, hogy nem találnak párt. A nők sokkal jobban elvannak egyedül és szexpartnert is bármikor jóval könnyebben találnak, a netes társkeresés terén pedig egyértelműen nekik áll a zászló. Most persze nem úgy élnek, mint a Szex és New Yorkban, de sok kutatás is kimutatta, hogy a szingli nők valamivel boldogabbak, mint a házasok, a férfiaknál meg fordítva.

A házasság és család kérdése sem annyira egyértelmű, hogy mindenki szeretné, de itt mondjuk valóban nők panaszkodnak többet, hogy hosszú kapcsolatban élnek és a férfi nem kéri meg a kezüket, fordítva ez nem szokott probléma lenni. Lehet akkor mégis az az igazság, hogy szexet vagy laza kapcsolatot összehozni a férfiaknak nehéz, de házasságot a nőknek.



2023. ápr. 28. 10:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem ugyanolyan arányban, csak a nők gyakran előbb, nyilván a biológiai óránk miatt.
2023. ápr. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Az utolsó mondatod teljesen igaz. Dugásra azt kapok, akit, ahol, és ahogy akarom. Ha akarom fizetnek is érte. De kapcsolatra/házasság/család? Esélyem nincs
2023. ápr. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Én már ovisan se az voltam akinek majd d.gópajtik kellenek.
2023. ápr. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem a nők között is egyre kevesebben akarnak házasságot és gyereket. Lassan ott tartunk, hogy több férfi vágyik erre, mint nő.

Másrészt meg azt tapasztaltam, ismerősi körben is, hogy akkor kezdenek erre vágyni, mikor a megfelelő partnerrel vannak. Sokan éveken át hangoztatták, hogy nekik aztán nem lesz esküvő. Aztán jött egy nagy szerelem, és ha nem is azonnal, de azért csak lett belőle házasság és családalapítás. Többségében boldogok is egymással.

2023. ápr. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%
Gyerekre talán ugyanannyi férfi vágyik, mint nő. Házasságra viszont már leginkább a nők szoktak vágyni.
2023. ápr. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Fura, de a #4-essel értek egyet. Jó pár éve simán rávágtam volna, hogy több nő vágyik házasságra, családra, gyerekre, mint férfi. Most már azt látom, hogy a csajozós férfiak is egy idő után általában lenyugszanak és akarják ezt, míg női oldalról egyre többen inkább a "független, egyedülálló nő vagyok" szintre pörögnek és soha nem is akarnak se házasságot, se gyereket.


Amit még látok, hogy a férfiak hosszabb idő után szánják rá magukat, mint a nők.

2023. ápr. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
22%
A nok nagy resze tenyleg nagyon vagyik, de sok van am, akinek ez jar. Neki is kell, mert a tobbieknek mar van. Na ezek nem szoktak jol sikerulni.
2023. ápr. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
72%

Azokon a helyeken ahol már nincs akkora nők elleni erőszak, és nincsenek olyan erős társadalmi szokások, ott egyre kevesebb a házasság, és egyre kevesebb gyerek születik, a válásokat pedig főleg nők kezdeményezik.


Azokon a helyeken ahol még manapság is el vannak nyomva a nők, ott szinte minden nő "legnagyobb vágya" a házasság, és gyerek is születik.

2023. ápr. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
42%
Így van, egy nő sem akar laza kapcsolatot, mind férjhez akar menni előbb vagy utóbb, aztán sok nő belerángatja a pasast a nősülésbe, mert teherbe ejteti magát.Aztán amikor eljön neki egy igazi szerelem, akkor már nem jó a pasas, jön a válás.
2023. ápr. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
5%

A mai világban már nem feltétlenül. Sőt, egyre többen nem szeretnének, vagy egyik, vagy másik, vagy semmilyen kötöttséget.

Én pl a magam részèről nőként, szerelemre, házasságra mindig is vágytam, gyerekre egyáltalán nem, már fiatal tiniként is így éreztem, 14-15 évesen. Ez azóta se változott.

Ehhez képest volt pár rövidebb kapcsolatom aminek azért kellett véget vetnem, mert a férfi már 3 -6 hónap után elkezdte nyomni a gyerek témát.

Végül 24 évesen jöttem össze életem szerelmével és 25 évesen 1,5 év után mentem hozzá. Mindketten vágytunk arra hogy házastársak legyünk, gyerekre viszont egyikünk sem. Szeretünk így együtt lenni kettesben, nem rontanánk el az èletünket a gyerekvállalással.

Mi pl szimplán nem vágyunk rá, és úgy szeretjük az életünket ahogy van, szabadon, ilyen mértékű durva kötöttség nélkül, mint amilyen egy gyerek.

De általánosságban is, egyre több emberrel talàlkozom akik vagy szintén nem akarnak, vagy még alapvetően vágynának is gyerekre, de vagy nem találnak hozzá megbízható partnert, vagy arra a létbizonytalanságra nem merik bevállalni ami van, és akkor még szóba sem került, hogy az oktatás egy kalap 💩, az egészségügy szintén. + Képtelenség egy ilyen durva diktatórikus országvezetést tiszta módszerekkel leváltani amíg magukat gazdagítják, az embereket kizsigerelik, azok nagy része meg még IQ hiányában tapsikol is hozzá..., Újra és újra házhoz mennek a pofonért 4 évente. Hitelekre, pénzért meg hasonlókra alapozva épeszű ember nem csinál gyereket.

37/N

2023. ápr. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!