Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Milyen tevőleges módszerrel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen tevőleges módszerrel tudnám aktivizálni a férjem, esetleg még a gyerekeket is?

Figyelt kérdés
Elválni nem szeretnék, esetleg időleges szüleimhez költözés szóbajöhet számomra. 15 éves házasok vagyunk,két kiskamasz gyerekkel. Régóta probléma, amit írok, voltunk terápián, csak időleges volt némi javulás. A házasságban mintha egyedül lennék a feladatokra és a pénzügyi terhekre. Nem látja meg a férjem a legegyszerübb feladatokat sem. Minden házimunkát, iskolai és dgyéb gyerekekadta teendőt én kell végezzek, különben nem történnek meg. A ldgutolsó piszlicsáré dologig, pl a tej hűtőbd visszarakása. De tényleg, a nyári gyerekfelügyelet kjtalálása?, megszervezése, finanszírozása. Ha kérek segítséget normálisan, a hallgatás a válasz, vagy egy nem újabban. Ahol betelt a pohár az az volt, hogy júni közepén kérni akartam pénzt táborokhoz, gondoltam hátha. Ő már elköltötte, volt a válasz. Nem tudta megmondani, mire, nem tudott elszámolni többszázezer forinttal. Minden fizetnivalót én fizettem pár kajabrvásárláson kívűl, így kérdeztem, talán prostira ment el a pénz? Félig viccesen. Azt mondta nem. Szelíd ember vagyok, nincsenek rafkós nevelési eszközeim. Ötleteket várok.

2023. júl. 3. 08:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
68%

A hagyományos konzervatív nevelési módszer a házasságban:

[link]


Amíg szelíd ember vagy, nem változik semmi. :(


Mindig arra szállnak rá, aki hagyja magát.

2023. júl. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Mathus ***** válasza:
32%

a kérdésre: hol lehet ilyen feleséget találni aki takarít, meg mos, meg főz? ez vmi sci-fi. nem a pénz része, mert az mindig az én dolgom volt, négy hónapja lettünk "külön" kasszán, mikor a gyerekekhez hasonlóan én is kaptam zsebpénzt a fizetésemből hónap elején, azzal telt be a pohár (20+ év után).

mit csinál a férjed ennyire jól, mikor nálunk SEMMI sem elég jó?

2023. júl. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Szeretik a gyerekek. Nem akarom elszakitani őket egymástól. Nem kiabál, nem agresszív, viszont rohadtul csak önmaga körül forog, és szerintem nem direkt csinálja, hanem figyelmetlenségből. Jó ember, csak egyedül kellett volna maradnia, mert úgy él, mintha egyedül lenne. Nem való neki család. Hogy mosok, főzök, taka0rítok, nekem természetes, amyám?, nagyanyám ezt a példát mutatta elém. Hogy a férj egy nyaraláson, amit én fizettem, minden nap elnézi, hogy a nem éttermes étkezéseket mindig egyedül zavarom le, pedig ez az én nyaralásom is, s mikor megkérem, ma este mosogasson már ő, azt mondja nem, ez bennem égbekiáltó.
2023. júl. 3. 09:13
 4/21 Mathus ***** válasza:
100%

#3: inkább az, hogy vannak akik egyedül nem maradnának életben, és akkor vhogy hozzácsapódnak valakihez, mert amúgy nem (teljesen) hülyék. én iszonyat lusta voltam, de sikerült elvennem egy pónihercegnőt. azóta megtanultam MINDENT is. lehet hogy erre kellenek ezek az arcok, hogy kihozzuk magunkból az 1000%-ot, mintha súlyokkal futnánk.

egyedül nem lenne életben, éhenhalna, de előtte naponta tízszer vernék át, nemhogy családja, egzisztenciája nem lenne.

2023. júl. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
89%
Mindent vegyetek külön. Főzzön, mosson, takarítson magára. Saját pénzből, ha elszórja, adsz neki kölcsön, és be is hajtod fizetéskor. A gyerekekkel kapcsolatos pénzügyeket összeírod neki hó elején, és be is hajtod rögtön fizukor.
2023. júl. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Kezdd el beszüntetni a jókodást. Ne csinálj meg dolgokat helyette. De a gyerekeket se szolgáld ki teljesen. Majd, ha nem lesz kaja, meg tiszta ruha, akkor észreveszik magukat.

Olyan meg nincs, hogy nem ad pénzt a közös kasszába! Menj el ügyvédhez és kérj jogi tanácsot, mert ilyen nincs, hogy egy háztartásban éltek és ő nem ad pénzt a gyerekek költségeire. Ennél még a válás is jobb, mert ott legalább kötelezik a gyerektartásra.

Ez az ember teljesen hülyére vesz téged. Addig fogja csinálni, amíg hagyod.

2023. júl. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Ok. Azért nem akarok válni, mert pont egy hete egy társasjátékban mondtàk a gyerekek valaszul, hogy miért a leghálásabbak az életben , s mondták, hogy azért, hogy nekik együtt vannak a szüleik.
2023. júl. 3. 10:38
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Jó, akkor tartsd el a férjed meg szolgáld ki egy életen át.
2023. júl. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
93%

A gyerekek nem látnak a falak mögé. Ez nem is csoda,hisz te szó nélkül tűröd,hogy a férjed rabszolgát csináljon belőled. A gyerekeknek meg ez lesz majd a természetes. Mondjuk már most az. Nem mondom,hogy a válás az egyetlen megoldás,de állj a sarkadra,különben idő előtt idegosszeomlást kapsz.

Próbáld meg először kisdolgokban hozzászoktatni őket a házimunkához. Ha hirtelen mindent rájuk zúdítassz,azzal csak olajat öntessz a tűzre. Férjeddel pedig beszélgess el,hogy a gyerekeket nem egyedül csináltad. Igen is kutya kötelessége anyagiakban hozzájárulni a költségeikhez. Ha nemet mond,akkor este menj el étterembe,vacsorázz meg nyugodtan a penzedből,és te is mondj otthon nemet,ha kérik a vacsorát.

2023. júl. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Én továbbra is azt mondom, hogy ügyvéd tanácsát is kérd ki és ezt az információt oszd meg a férjeddel is. Mert nagyon el van kényeztetve, ahogy látom.
2023. júl. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!