Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A "nézd az anyját, vedd a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A "nézd az anyját, vedd a lányát" mondás hasznos tanács?

Figyelt kérdés

Pszichológusok írásaiban olvastam, hogy az emberek döntő többsége csak arra figyel, amikor házasodni készül, hogy milyen a menyasszony. Viszont tulajdonképpen azt kéne jobban megnézni, hogy milyen az anyja. Hogyan viselkedik a férjével, mennyire mozog otthonosan a konyhában, hogyan szervezi a család életét, mert elég nagy valószínűséggel hasonló élethelyzet vár az aktuális vőlegényre.

Nekem ez kicsit furcsa volt, mert gondolom, hogy mindenki egyéniség, de lehet mégis nagyon öröklődnek ezek a minták. Mindenesetre az nem jó jel, ha látszik, hogy a leendő anyós házisárkány, sokat veszekszik a férjével vagy ha elvált és örökké negatív kontextusban beszél róla. Ezek olyan rossz érzést keltenek az emberben, hogy valószínűleg őt is könnyen lapátra teszik konfliktusok esetén. Ti hogy látjátok? Akik már esetleg tapasztaltabbak és emlékeztek, mekkora az átfedés az anyósotok és a feleségetek viselkedese közt?



2023. júl. 3. 12:49
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
71%

Ez önmagában hülyeség. Túl sok olyan családot ismerek, ahol a gyerekek a legkevésbé sem hasonlítanak az azonos nemű szülőjükre, ez már nem a 19. század, ahol nagyjából szüleink életetét visszük tovább.


Olyan értelemben viszont nem rossz tanács, hogy érdemes figyelmet szentelni a kiszemeltünk CSALÁDJÁRA. Mondjuk nem túl jó jel, ha a család felének priusza van, a másik meg hírből sem ismeri a munka fogalmát.

2023. júl. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
92%
Van átfedés, még ha nem is mindenben. De ugyanez igaz a férfiakra is. Érdemes jól megnézni, hogy az apósjelölt milyen apa, milyen férj. Sok lesz a hasonlóság ott is.
2023. júl. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
22%
Inkább úgy értendő ez, az egyes ostobaságával szemben, hogy nézd meg milyen anyósod lenne, ha elvennéd a lányát. Egy mindenért őrjöngő, idegbeteg, demenciára hajlamos, paranoiás vén szatyor, vagy egy kedves leendő nagymama, aki segítőkész, barátságos?
2023. júl. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
88%
3 Hehh, kíváncsi lennék, a te anyád milyen. XDD
2023. júl. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
62%

Anyósom rendszerető, mindenben rendszert tartó, kedves, segítőkész, kitartó, őszinte személyiség. Párom rendszertelen, időnként trehány, összeszedetlen.

Esetünkben nem igaz!

2023. júl. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
37%

A konfliktus kezelési minták 1-1 ben adódnak tovább, akkor is ha nem akarod, mert ez nem tudatos.

Ha házisárkány az anyós jelölt akkor tipli van.

2023. júl. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
13%

6

Ha az emberek a tanácsodat követnék, akkor sokkal több pasi szívná meg. :D

2023. júl. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
0%
5-ös Szerintem az azonos nemű szülőkhöz hasonlítanak az emberek.
2023. júl. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
73%

Párom anyja egy egyszerű ember, a párom meg egy rettenetesen izgalmas, okos nő. Az anyja cuki, de irritálóan nyüzsgő és harsány, a barátnőm ehhez képest csak szimplán laza és kulturált.


Külsőre érdemes megnézni az anyját, a genetika szépen megmutatkozik. Az anyja 60 évesen 15 évet letagadhat és a barátnőm is ezt a mintát követi.

2023. júl. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
75%

Úgy látom, hogy ez marhaság. De szerintem amúgy akik ezt böfögve mondják, azok arra gondolnak, hogy fog kinézni 20+ év múlva. (Képzeld el, ha a nők értenék így, hát nem sok házasság születne.)


Az én anyukám baromi jó a szakmájában, szereti is, és konyhatündér is. Adsz neki 3 random összetevőt, varázsol belőle akármit. Engem annyira nem érdekel az egész, hogy elmondani is unalmas lenne.


A férjem anyukája ilyen "mindent a férfiak feneke alá" típus. A férjem meg konyhatündér, mint anyum. A férjem öccse meg lusta here.


Tudom, hogy az emberi agy szereti a címkéket, sémákat, szeret a semmiből valamire következtetni, de ez annál sokkal bonyolultabb.


(Mellesleg miért a férfiakra van kiélezve, hogy mire számíthatnak, mikor a hírekben megint egy férfi gyilkolta meg a családját... de a házisárkány veszélyes...)

2023. júl. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!