Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Örököltem egy lakàst100% èn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Örököltem egy lakàst100% èn nevem van,ott èlünk a pàrommal.Hàzassàg utàn feleződik a rèsz?

Figyelt kérdés
A pàrom hàzassàgot akár. Az lenne a kèrdèsem hogy îgy ő is "kap"lakàsrèszből mint tulajdonos?
2023. júl. 8. 20:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
98%
Nem. A házasságban szerzett vagyon közös szerzemény.
2023. júl. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem. De akkor sem hamár házasok vagytok, mert az örökölt ingatlan az saját tulajdon akkor is.
2023. júl. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Csak amit a házasságotok alatt együtt szereztetek. Ha jól tudom, az örökség mindenképpen külön vagyon, akkor is, ha a házasság alatt örökölted volna.

N

2023. júl. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%
Garantáltan különvagyon. Persze ha a fele részt ráiratod akkor neccss...volt ilyen aki megtette ezt
2023. júl. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ha örökölsz valamit, az csak a tiéd. Akkor is így lenne, ha már házasok lennétek és utána kapod meg.
2023. júl. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
28%
Nem, de hogy lehet úgy létezni, hogy alap jogi dolgokat nem tudsz?
2023. júl. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
53%

Szálljál le a magas lóról utolsó!


Sajnos az iskolában nem tanítanak alap jogi ismereteket a másodfokú egyenletek helyett,pedig jól jönne. igy honnan is kéne tudnia?

2023. júl. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

Ha összeházasodtok, eladjátok, vesztek másikat úgy hogy a tulajdonrész 50-50 % akkor jogosan kérheti a részét.

Egyébként ilyen esetben házassági szerződést kötnèk.

2023. júl. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
93%
Sosem lesz közös vagyon. Ha már házasság alatt örököltél volna, akkor sem. Ennek ellenére én is megfontolnám a házassági szerződést, csupán hogy ne "merüljön feledésbe", hogy ez a te örökséged. Ha eladjátok, vesztek másikat belőle, ott már kavarodhatnak kedvezőtlenül a szálak.
2023. júl. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
19%

#7

És? Az internet korában nem lehet tájékozódni? Bezzeg a Tiktokrol minden sz.rt össze tudnak szedni.

2023. júl. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!