Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért nem bírnak az emberek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem bírnak az emberek egy párkapcsolatot fenntartani, ahol ők választják meg, hogy kivel szeretnének lenni, míg a nem választott családjukkal a legtöbb ember el tud lenni egy életen át?

Figyelt kérdés

Szerintem az emberek jó része viszonylag normális kapcsolatot tud fenntartani a családjával egy életen át. 18 vagy több évet együtt él a szüleivel, testvéreivel. Pedig ezeket az embereket nem tudja megválasztani magának.

Párkapcsolatnál pedig dúl a szerelem, választ egy párt magának. Majd sokan pár évet nem bírnak ki a másik mellett. Ahogy látom sokszor a szerelem gyűlöletbe fordul át.

A nem megválasztott emberekkel hogyan tudják a problémákat megoldani az emberek míg a választott szerelemükkel nem? Mi az ami ennyire tönkreteszi a párkapcsolatokat? Nem adják fel túl hamar a párkapcsolatokat az emberek?


2023. szept. 6. 10:51
1 2
 1/14 Kitana. ***** válasza:
86%

A családommal nem élek együtt 0/24, a párjával általában több időt tölt az ember, nem együttélés esetén is. Meg eleve más kötelék a kettő, de szerintem sokat segít, hogy velük nem vagytok együtt folyton, én össze sem vesztem a szüleimmel, tesómmal komolyabban, mióta nem velük lakom, előtte azért voltak veszekedések és alig vártam sokszor fiatalon, hogy elköltözhessek már.

Meg amúgy vannak, akik nem tartják a kapcsolatot rokonokkal sem, nálunk is van a családban egy apa-fiú páros, akik évek óta egyáltalán nem beszélnek egymással, pedig valami hülyeségen vesztek össze anno.

2023. szept. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Idealizálják a szerelmi kapcsolatot. Talán fel sem fogják, hogy a másik fél is ember és nem tökéletes.
2023. szept. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%
Ezen már én is gondolkoztam, szerintem a szexualitás hoz valami olyat a kapcsolatba ami miatt más megítélés más érzés az egész. Barátaink is egy életre szólhatnak és valószínűleg ott is az a titok, hogy nincs szexualitás, úgyhogy szerintem valahogyan ez az egész ezzel függ össze.
2023. szept. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%

Mert a családommal nem kell együtt élnem??????


A testvérem pl egy keresztény konzervatív srác. Nagyon szeretem, becsülöm, baromi jókat lehet vele vitatkozni, és tudjuk, hogy mindig ott vagyunk egymásnak. A párom részéről viszont a tesóm konzervativizmusának a töredékét sem viselném el.


Gondolj csak bele... A testvérem úgy éli az életét, ahogy akarja, a döntései alig befolyásolnak engem. Mindegy, hogy dönt a házasságról, gyermekvállalásról, a gyerekek neveléséről stb, mert engem nem érint közvetlenül. A párom elvei és döntései ellenben hát nagyon is érintenek, éppen ezért az esetleges nézeteltérések is nagyobb súllyal esnek latba.

2023. szept. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

#4

Ezért megválasztod, hogy ne jöjj össze olyannal, mint a tesód. De sokszor azok is szétmennek, akik hasonlóan gondolkodnak a világról.

2023. szept. 6. 12:25
 6/14 A kérdező kommentje:

#1

Igen, nincs mindenhol így. De én úgy látom, hogy ha családban van konfliktus, veszekedés, meg tudják oldani az emberek legtöbbször. Nálunk is voltak nehéz időszakok a szüleimmel, de az idő helyrehozta. Párkapcsolatokban meg mintha nem dolgoznának ezen az emberek? Nem tudom.

Régóta gondolkozok ezen a kérdésen, most éppen szétment egy sztárpár 4 év házasság után, eközben lett 2 gyerek, kb. 2 hete még közös képeket raktak ki. És sok hasonló eset van, akár hogy 0,5-1 év házasság után már válnak is. Nem tudom elképzelni, hogy nem lehetne ezeken a kapcsolatokon dolgozni.

2023. szept. 6. 12:34
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
A 4-es tökéletesen megválaszolta. Olyan emberektől akikkel nem élünk együtt többet tűrünk el, illetve több dologra tudunk legyinteni: "hülye szegény de nem az én dolgom, nem én élek együtt vele". Így nem kezdeményezünk vitát a családi összeröffenéseken, mert minek? Ki nem tojja le milyen hülye a nagybátyám/anyám/anyósom/apósom/sógorom/testvérem stb. Hálistennek nem kell elviselnem 0/24ben. Viszont akit el kell, na az legyen normális :D Ennyi és nem több.
2023. szept. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Kitana. ***** válasza:
100%
6 Felnőttként is változnak az emberek egyrészt, lehet már x év után olyan irányba mennek el, hogy nem tudnak együtt maradni, sok kapcsolatot csak a kémia tart össze az első pár évben, ha az elmúlik és nincs mögötte más, akkor sem lehet normálisan együtt maradni, illetve vannak olyan dolgok, problémák, amik nem jönnek elő az első pár évben, bármikor megismerheted a másiknak egy olyan oldalát, amiről eddig nem tudtál.
2023. szept. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

5

Így van, de a világnézeti külsönbség csak egy példa volt. A szexuális prefereciák (amik aztán végképp nem érintenek a családtagjaim részéről), az anyagiakhoz való hozzáállás, a bioritmus, az idegesítő szokások, a környezetünkre való igényesség foka stb mind közrejátszhatnak egy kapcsolat szétesésekor.

És ezek azért nem öt perc vagy egy hosszabb beszélgetés alatt derülnek ki.

2023. szept. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
anyagiakhoz való hozzáállás, a bioritmus, az idegesítő szokások, a környezetünkre való igényesség foka - Ezek általában a veled együtt élő családtagjaiddal kapcsolatban is előjönnek, mégis valahogy a legtöbben kibírjuk. Párkapcsolatban pedig az együttélés elején már látni lehet. Nem is azt mondom, hogy akik egyszer szerelmesek lesznek, azok sosem mehetnének szét. Hanem a korai válásokat nem értem, akik pár év után szétmennek. Azért ma már házasság előtt együtt élnek legtöbbször az emberek, ezeket látniuk kellene már akkor is.
2023. szept. 6. 17:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!