Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szeretnék - egy időre otthon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretnék - egy időre otthon maradni - ezt az alábbiakban részletezett helyzet mellett hogyan oldjam meg?

Figyelt kérdés
35 éve dolgozom folyamatosan. Mostanra úgy érzem nagyon elfáradtam. Munkahelyem átalakult, amit most csinálok + kollégák nem szeretem. Szívem szerint felmondanék és egy darabig otthon lennék. Erre lenne is fedezetem. A problémám az, hogy ezt a család nem tudja. Férjemmel csak a házasságunk legelején voltunk közös kasszán. Ő sokkal többet költ mint én. Ez azzal járt, hogy sosem volt pénzünk. /vásárlás mániás/ A külön kassza + közös költségek együtt, ez működik nálunk. Tehát a rezsi fizetése, bolti költségek felezve vannak. Ami ezután megmarad az saját. Férjemnek hónap végén már sosincs pénze. Sokszor a már felnőtt de még velünk élő gyerekeink segítik ki. Nekem szépen jött össze az évek során. Mindig tudtam félre tenni. A családban a nagyobb kiadásokat én finanszíroztam. Azt tudja a család, hogy én sosem költöm el teljesen a havit. tehát rám anyagilag lehet számítani. Azt viszont nem, hogy ez az évek során mennyi is lett. Tehát a problémám most az, hogy hogyan oldjam meg az otthon maradásom. Azt nem akarom mondani, hogy nekem van ám pénzem. /- Egy ismerősöm 2 évig volt így otthon. Szerényen de nyugalomban élt.-/ Akkor valószínűleg hamar nem lenne, szétkapkodnák. Mondtam már nekik, hogy legszívesebben felmondanék. Válaszok: Aztán hová mennél? (nem vagyok már fiatal) Miből élnél? Szeretnék - egy időre- kijönni a mókuskerékből. Hogyan valósítsam meg?

2023. szept. 17. 08:14
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Fizetetlen szabadság?

Vagy valahogy érd el, h kirugjanak és a munkakeresést meg húzd el.

2023. szept. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%

Az a gáz hogy olyan családod van akik előtt titkolózni kell.

De amúgy ha fel is mondasz nekik nem kell tudniuk, hogy felmondtál. Mondhatsz akármit. A munkakeresést meg halaszd. Ez ezért, ez azért nem jött össze. Ha nyaggatnak akkor pedig illedelmesen, de határozottan állítsd le őket .

2023. szept. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Miért kapkodnák szét? Nem férnek hozzá a számladhoz.
2023. szept. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Találj ki valami kamu home office munkát, amiből havonta jön vagy 50.000 igazából, de mindenki azt hiszi azzal sokat dolgozol sokat keresel, vagy ha még nem is de fogsz. Az is lehet hogy tényleg fogsz.
2023. szept. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
42%

Hasonló szituban vagyok, de család nélkül. A fizetetlen szabi, ami kivitelezhető, vagy kérni a munkahelyet, hogy egy külsős segítőt szerezzenek neked (coach, pszichológus, mentálos szakember), aki foglalkozna veled, így addig, amíg a foglalkoziások vannak, addig sem lennél bennt a munkahelyen, de valami megoldást összehoznátok.

Lehet még kérni, hogy valami képzést vállalj be, ezzel sem lennél sokat benn a munkahelyen.

Vagy ismerősök-kapcsolati hálók segítségével tiplizni.

2023. szept. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%

Szomorú, hogy legalább a gyerekeid előtt sem mered ezt vállalni és nem vagytok olyan viszonyban, hogy megértsék. A férjed egy nagy gyerek, én így férfiként se tudnék ránézni, de ez mellékes. Te “hordtad a nadrágot” évtizedeken át, a nagyobb terheket csak te vihetted, nem csoda, hogy szünetre van szükséged. Ha jól értem a felnőtt gyerk/ek is otthon vannak veletek, nem sok nyugalmad lesz így.. egyébként miért nem költöznek el, ha felnőttek? És mi az, hogy elkapkodnák a TE saját pénzed? Ilyen nincs, minél hamarabb határokat kell húznod! Ez hiányzik nálad, ezért tehette meg a férjed is ezt a csapodáré életmódot, a család érdekében folyton csak áldoztál, mert úgy érezted helyesnek, de igy a fejedre is nőnek, te meg nyomás alatt vagy folyton.

Tisztán, minden mellébeszélès nélkül közölném, hogy egy ideig itthon leszek, mert igy akarom. Semmi mellébeszélés, hazugság…a saját pénzedhez meg végképp ne nyúljon senki. Rezsi, kiadások felesben, ha a “gyerekek”is ott vannak, szálljanak be a költségekbe.

2023. szept. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
95%

Nálatok így nem sok értelme van házasságban élni. Dugdosni kell a másik elől a pénzt mert elköltené. Te már évekkel ezelőtt jobban jártál volna ha nem is éltek együtt.

Van egy ismerősöm ő külön költözött a családjától (szintén felnőtt "gyerekek" akik már ki is repültek), teljesen külön kasszán vannak, csak papíron nincsenek elválva, mert akkor az ingatlanokat is felezni kellene és ezt nem akarja.

De így legalább mindenki a maga ura és nem kell a másik elől eldugni a pénzt.

Egyébként ha hosszabb ideig otthon maradsz, kiesel a munka világából, akkor nagyon nehéz visszakerülni, kivéve ha vannak jó összeköttetéseid akik segítenek új munkahelyet találni. Sokszor ha már eleged van akkor elég ha felmondasz és keresel másik helyet. Ha nem vagy már fiatal és otthon maradsz, nehezen vesznek fel bárhová is (kivéve ha hiányszakmában dolgozol).

De otthon maradni nem tudsz úgy hogy a férjed ezt ne vegye észre és rá fog jönni az anyagi oldalára is.

2023. szept. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
95%

Te is a megfelelő emberhez mentél férjhez. Ja , nem!

űArra azért vigyázz, ne akarjon elválni tőled, mert akkor a pénzed felét visszi, mert jogilag közös.

2023. szept. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tényleg az a leg szomorúbb hogy ezt nem tudod meg beszélni a családoddal..

Miénk se tökéletes de ilyen humbugokat azért nem kell be vetnem ha

valamit szeretnék.Mondjuk a férjed se gyenge,ahelyett hogy normálisan

gazdálkodna,költi a lóvét.Aztán mi lenne ha valami baj érné,és

nem tudna dolgozni mondjuk pár hónapig? Nem csodálom hogy

külön kasszán vagytok,én mondjuk együtt élni se szeretnék egy

ilyen alakkal..

Neked is azt tanácsolom,hogy ne abban gondolkodj hogy teljesen

le állsz,mert a pénz nagyon gyorsan fogy,és még neked is kellhet

valamikor,inkább keress egy laza 4 órás melót,vagy teljesen

más jellegűt mint az eddigi.Ahol nem szakadsz meg,de keresel is,

és új embereket ismersz meg.Ki tudja mit hoz a jövő,

az biztos hogy otthon lennei nem jó,hidd el úgy tűnik,de nem az.

Egy hónapig oké,hogy pihenj kicsit,de aztán visszájára fordul.

2023. szept. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!