Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nagyon szeretem a feleségemet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon szeretem a feleségemet és félek hogy el fogom veszíteni. Az idő majd megoldja?

Figyelt kérdés
Van egy 5 éves kislányunk és nem rég született egy kisfiú, aki lassan 2 hónapos. Mindketten fáradtak vagyunk, nekem ott a munka, a nagyobbik gyerek, neki meg 1-3 órára mindkét gyerek. Főleg a baba. Alig van időnk egymásra. Csak pár percre tudunk összebújni,egfogni egymás kezét. Éjszaka együttalszunk, amennyire tudunk. Az 5 évest próbáljuk egyedüli alvásra tanítani, mert idáig velünk aludt, de ha éjszaka felriad, akkor végig vele kell aludnom. A hálószoba ágya magasabb meg kisebb is, alig férünk el. Se nappal, se éjszaka nincs időnk. Ez idővel meg fog oldódni? Nagyon szeretem őt, most is nőként tekintek rá ugyanúgy, mint gyerek előtt.
2023. szept. 19. 06:44
1 2
 1/19 Noren1989 ***** válasza:
100%

Nem, az idő nem fogja megoldani, csak ti, ketten.


Nagyszülők esetleg elérhetők néha gyerekfelvigyázásra?

Anyagiakba belefér egy bébiszitter időnként?

2023. szept. 19. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
57%
Hagytatok magatokra nőni egy 5 évest (!) és van egy két hónapos (!) baba, nem pont a legjobb időszak az egyéni igényeken vinnyogni, nyilván pontosan tudhattad, hogy a gyerekek első pár éve nem rólatok fog szólni, hanem róluk, ti meg vagy egyesült erővel alkalmazkodtok, vagy szét fogtok esni; ott volt a példa az 5 évessel. Nem az idő fogja ezt megoldani, hanem drasztikus lépések RÉSZETEKRŐL. Kezdve azzal, hogy amit elkövettetek hibaként az 5 évessel, nem kellene a 2 hónapossal, és nem kell magatokhoz szoktatni éjjel, főleg mert ha abba marad, az 5 évest se fogjátok tudni átköltöztetni, mert nyilvánvaló féltékenységi okokból balhé lesz. Egyébként a feleséged mit akar? Mert ha ő majommama akar lenni, és csak Te akarod visszakapni legalább egy darabkáját a korábbi kapcsolatotoknak, akkor az patt helyzet. Ha ő is akarja, akkor könynne meg tudjátok oldani, segítség igénybevételével.
2023. szept. 19. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
72%
Teljesen egyet tudok érteni a 2essel, annyi kivétellel hogy szerintem nem mindennek a gyerekről kell szólnia. Bejött egy 3., akár egy 4. fél a családba, attól még az ember lányának van egy férje, nem szűbik meg létezni, akármennyire nehéz, muszáj a lelki egyensúly és a kapcsolat fenntartásához is a nőnek saját magával foglalkoznia, illetve a férjére emellett időt szentelnie. Aki ősanyát játszik és kihúzza a férjét a listából az általában halott ügy. Ehhez a nő tudatossága kell leginkább. És igen, nem kellett volna odaszoktatni a nagyobbikat, ez a lehető legrosszabb dolog volt amit lehetett csinálni. Nem kell, hogy mindenhol ottlegyen a gyerek, tud egyedül is aludni. Nem is értem mit keres éjjel a hitvesi ágyban ahelyett, hogy a nap kis maradék részében egymásra szentelnétek az időtöket, energiátokat. Na ezzel van itt a probléma, mindent meg lehet oldani, csak nem kell véranyát jászani és mindenhova bebújtatni a kölyköket, mert nem ettől fog jól működni egy család.
2023. szept. 19. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez is csak egy időszak. Most más a fontos. Ha igazán jó, erős a kapcsolat, akkor nem lesz semmi gond. Nekünk 2 es fél éves volt a nagy, mikor a pici született. 1 évig akig szexeltünk. Most a kicsi is ovis, és a kapcsolatunk megint olyan, mint régen. Pedig velünk aludt mind a kettő nagyon sokáig.
2023. szept. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
63%

Nekem 6 éves a kisfiam és még most is köztünk alszik, viszont nem anyás, se apás, csak szeret hozzánk bújni éjszaka. Egyáltalán nem igaz mint itt sokan állítják, hogy a gyermeknek külön illik aludnia már kisbaba kora óta, mert akkor életképtelen (meg mit tudom még mi) lesz belőle. Ha elalszik kimegyünk a másik szobába és lerendezzük az akciót ott, vagy ha nincs otthon (mert nagymamánál van) és kedvünk támad hozzá, akkor szintén neki fogunk. Persze régebben másabb volt, de míg nem voltunk hárman, akkor is előfordult, hogy nem esett jól, nem volt rá idő, szóval egyáltalán nem függ össze teljes egészében a gyermek létezésével a mi kettőnk kapcsolata. Mindent meglehet oldani csak akarni kell. Ha nincs rá megéredve az a gyerek, hogy külön aludjon, akkor nem értem miért kéne rászedni semmiből semmi, amikor nem érti hogy miért zavarjátok el.

Eljön az az idő hogy látni se akar (:D), hogy külön akar lenni. Most fél egyedül aludni, ez van. Persze a ti helyzetetek más, mert jön a második lurkó, így szerintem a megoldás az, hogy rá kéne szépen , lassan és fokozatosan vezetni, hogy nem tűntök el, ha rosszat álmodik ott vagytok, de a helyén kell aludnia, mert a testvérkéjének jó lesz, hogy ő ott lesz mellette pl. nem fog félni ő se egyedül. Nagyszülők is besegíthetnek természetesen, hogy egymásra jusson időtök, de nem fogod elveszíteni a feleséged a két gyermek miatt. Egyedül akkor, ha nem segítesz neki, nem törődsz velük. Ti akartatok kettőt, akkor most miért csak magadra gondolsz?

2023. szept. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
85%

Én eléggé híve vagyok annak hogy egy családban mindenki egyformán fontos és a gyereknek ezt meg kell tanulnia (pl van felnőtt idő, mondjuk este 9-től, amikor a szülők csak egymással foglalkoznak) na de ez nem várható el egy 2 hónapos babától. Egy 5 évestől viszont igen.

Kérdező, egy darabig most a kapcsolatotok lopott petcekből fognak állni, de pár hónap múlva el lehet kezdeni tudatosan visszaépíteni az együtt töltött időt.

Az 5 évest meg neveljétek meg.

2023. szept. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat úgy olvastam nem tudom miért, hogy két hónapos 🤰. XD

Reggel van még. De nem sokat változtat azon, hogy a nagyobbat lassan illik megszoktatni ahhoz, hogy külön ágyba aludjon. Ha még most felriad nem baj, de mondani kell neki és véghez is vinni, hogy egyedül aludjon. Az ajtót nem kell teljesen bezárni, kislámpa létezik, kedvenc plüssállat is és mellette lenni míg visszaalszik, de aztán egyre többször lelépni míg meg nem szokja. Nappal elmagyarázni, hogy mi az oka, hogy nem alszik veletek ( a kicsire "vigyáz" ő, nem fértek el és ilyesmik), de attól szeretitek ugyanúgy és megfogja érteni előbb utóbb. Ez csak egy időszak, ami elmúlik. A feleségednek többet ér, hogy támogatod, segítesz neki hidd el mintha mindenegyes este szex lenne. Egyszer/kétszer egy héten nem tudom miért nem elég a szex, amikor gyermek nélkül is átlagos a szex mennyisége!

Le lehet őket "passzintani" nagymamához is mint írtam és lehettek kettesben, bébiszitter is van, nem igaz, hogy nem lehet egymással kettesben eltölteni időt egyáltalán.


(#5)

2023. szept. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
32%
Nem azért de 2 hónapos mellől igazán nem a kapcsolaton kellene aggódni. 2 hónap szünet egy munkával terhelt vagy betegséges időszakban is van. Értem én h 5 éve szülők vagytok de volt 9 honapod felkészülni a következő gyerekre, tudtad h az első időszak abszolút nem. Romantikus. Anyaként és azóta is aktív szexualitas életet elokent bicskanyitogato a kérdésed. Ki lehet bírni ha gyerek mellett nincs idő és lehet időt szánni egymásra ha a kapcsolat úgy kívánja a leghisztizősebb időszakban is. Erről szól egy házasság hogy ezt megoldjátok.
2023. szept. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
20%
Nekunk a gyerekek egy masodpercig sem aludtak az agyunkban. 2-3 honap utan mar kihagytak egy kajalast az ejszaka kozepen. Szoktatas kerdese az egesz.
2023. szept. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
72%

Van egy orvos ismerősöm. Ott a feleség ragaszkodott hozzá hogy a gyerek is a szülők ágyában aludjon. Még általános iskolás felső tagozatos korában is ott aludt!

Annyira fáradt volt állandóan mindkét szülő, olyanok voltak mint a mosogatórongy. De a gyerek az szent és sérthetetlen. Minél nagyobb annál inkább nem akar majd a saját szobájában aludni, mert ezt szoktatták meg vele a szülők.

És persze így apuka lesz az aki kiszorul a hálószobából, ha pihenni szeretne. És akkor csodálkoznak az emberek ha tönkremegy a házasság. Hiába lehet máshol is szexelni, ha maga az intimitás azon része veszik el ami két felnőtt ember párkapcsolatához is tartozna (hálószoba csak kettőjüknek), akkor is ha nem lenne gyerek.

Kicsi korban jobb ha fokozatosan(!) elkezdik megszoktatni a gyerekkel a saját szobáját, saját ágyát. Hallottam olyat is aki ezért nem hagyja ott a gyereket az óvodában, mert ott sem hajlandó a szülei nélkül aludni (mert otthon erre szoktatták).

Néha a szülők a gyereknek több kárt csinálnak (ilyen téren) mint hasznot.

2023. szept. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!