Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Van itt ilyen házaspár? Volt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt ilyen házaspár? Volt már belőle gondotok?

Figyelt kérdés

Az egyik fél dolgozik csak. A másiknak pedig nyugdíjból, leszázalékoltságból..vagy bármi olyanból van jövedelme amiért gyakorlatilag nem kell dolgozni, ami kevesebb mint a dolgozó fél fizetése.

Meddig önérzetesség és mikortól célzás egy megjegyzés a dolgozó féltől ilyen helyzetben?

Egy éve százalékoltak le. Előtte én is dolgoztam, szinte egyforma volt a bevételünk. Addig, meg azóta sem volt soha gond az anyagiakból.

De most...Búzaallergiás vagyok. Megengedtem magamnak két szelet gluténmentes süteményt. Tényleg drága volt, de gondoltam egyszer...Erre párom elgondolkodva:-...Mennyit kell ezért dolgozni...-

Pedig még ő szokta mondani, hogy vegyek gluténmentes kekszeket, meg minden gluténmentes jót, de nem szoktam kenyéren kívül semmit. Pont mert drágának tartom.

De ezt most nagyon célzásnak éreztem. Nem azt hogy drága, nem mást mondott, hanem ,hogy mennyit kell érte dolgozni...

El is gondolkodtam a külön kasszán.

Túl önérzetes lennék, vagy ti is célzásnak értenétek?

(Nincsenek anyagi gondjaink, akár naponta megvehetnénk azt a gluténmentes süteményt. Közel 2-1 arányban van a bevételünk.)


2023. okt. 7. 08:52
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Igen, én is javasolnám a külön kasszát. Ha a saját rokkantnyugdíjadból veszed, nem pofázhat bele :)
2023. okt. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%

Külön kassza

Akkor nincs lelkifurdalás meg ő sem szólhat semmiért.

2023. okt. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

Egy ilyen megszólalásért én még nem bontanék rögtön kasszát. Lehet tényleg csak belegondolt, hogy mennyire drága ez a cucc, néha én is elgondolkodom ilyeneken, amikor valami irracionálisan túlárazott dolgot megveszek egyszer-egyszer, hogy basszus az órabéremhez képest ez mennyi. Nem azért, mert beszólnék ezért valakinek, csak úgy a "szörnyülködés" kedvéért.

Az más kérdés, hogy ha ez rendszeres lenne, vagy sűrűbben merülne fel, akkor igen, én is mennék külön kasszára, de csak egy megjegyzésből még nem csinálnék ügyet.

2023. okt. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mennyibe került ez a cucc?
2023. okt. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem se besértôdni kell, de le kell ülni megbeszélni. Ez az elsõ ilyen beszólás volt. De lesz még több is.
2023. okt. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Nő vagy?
2023. okt. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A megváltozott munkaképességűek ellátása tudtommal nem egy óriási összeg. De ennek bárki utána tud olvasni az interneten... Szóval ha külön kasszára mész, akkor valószínűleg nem szól majd bele mit veszel, de nem is nagyon lesz miből vásárolnod! Mert ugye nyilván külön kasszán a költségeket is felesben fizetitek.

A gluténérzékenység és a leszázalékolás mellett is lehet még dolgozni.

Érdekes a kérdés feltevés stílusa, azt sugallod benne, mintha olyan hiperszuper magas jövedelmetek lenne, pedig szerintem nem, a rokkantsági ellátások összegéből kiindulva......

2023. okt. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hú. Először is tett egy megjegyzést a párod, ami valószínűleg pontosan annyit jelent, ami elhagzott. Hogy sokba kerül ez a sütemény a munkadíjához képest. Te meg erre mindenféle válasz, megbeszélés és tisztázó kérdés nélkül elmennél külön kasszára.


Szerintem gondolt át, miért vetted ezt a mondatot így magadra, illetve ha nem tiszta, akkor kérdezd meg a párod, hogy volt-t mögöttes jelentése. Ne képzeld be olyan dolgokat, amik nincsenek, mert csak a saját kapcsolatodat mérgezed vele.


Haladjatok előre, ne hátra... Az, hogy a közös kasszát felbontanád, abszolút hátralépés és hosszú távon rengeteg konfliktust fog eredményezni.


Inkább kommunikálj, keress mindenkinek megfelelő megoldást. Ezért vagytok ketten a kapcsolatban, mert nem mindent neked kell megoldanod egyedül.

2023. okt. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!