Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Az emberek többsége előbb-utób...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az emberek többsége előbb-utóbb cinikus lesz a házassággal szemben?

Figyelt kérdés

Én úgy látom a középkorú emberek jelentős része nagyon cinikusan beszél a házasságról. Vagy alapból már elvált és akkor persze magát akarja igazolni, vagy ha benne is él csak a negatívumokat hangsúlyozza. Nem egy embertől hallottam, hogy szerinte az "börtön".

A hűtlenséggel kapcsolatban is van egy elég nagy képmutatás, mert naivnak gondolják azt, aki tényleg hisz abban, hogy nem lép félre. Úgy van beállítva, hogy a megcsalást azt gyakorlatilag mindenki csinálja, csak a diszkréció a lényeg.



2023. okt. 7. 21:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Én egyre kevesebbet tapasztalom ezt a hozzá állást. Persze, aki gyosan házasodott, és megbánta az besavanyodhat, és cinikusabb lesz. De csak a házasság magában nem változtat semmit. Két emberen múlik egy kapcsolat, nem a státuszukon. Ami lehet mögötte, hogy sokan a mai napig tartanak egy sorrendet, azaz van egy boldog kapcsolat, aztán házasság, utána közös lakás, gyerek stb. Sok felelősséget vesznek a nyakukba hirtelen, amit nem minden kapcsolat bír. Az se segít, ha a kényszer tart össze, pl közös hitel, vagy szintén lakás/gyerek kérdés. A legbanálisabb pedig, hogy egy kapcsolatot ápolni kell, házasságban is. De ha semmi esély, akkor fel kell ismerni azt a pontot, ahol jobb méltósággal elválni. Mert az sem jó, ha a szokás tart össze. Egyáltalán nem törvényszerű, hogy meg kell egymást utálni, és félre kell dugni. Az viszont tény, hogy ez egy összetett téma, most én is csak pár tényezőt írtam le.
2023. okt. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mi csak viccből szoktunk így beszélni a házasságról, bár az is tény, hogy mi még alig pár éve vagyunk benne. Ettől függetlenül én nem látok ennyi besavanyodott házas embert, és nagyon bízok benne, hogy a miénk is ilyen jó marad évtizedek múlva is. Sokan megbánják a döntésüket, kilépni belőle pedig egyéb okok miatt nem tudnak, elsősorban ők azok, akik így nyilatkoznak. Nem mellesleg pedig, mint minden kapcsolatot, a házasságot is ápolni kell, gyerekek után pedig ez hatványozottan igaz, aki erről megfeledkezik az előbb vagy utóbb szintén ebben a megkeseredett szerepben fogja találni magát.
2023. okt. 8. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én sem látok ennyi cinizmust szerencsére. Akkor sem ha valakinek nem jött össze.

Viccelődni persze mi is szoktunk ilyesmivel, de ha annyira gáz lenne, nyilván mi sem lennénk már házasok, nemde?

2023. okt. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!