Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Csak én agyalom túl, és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak én agyalom túl, és valoban nem sok ez?

Figyelt kérdés

Férjemmel 7éve vagyunk együtt. 2 gyerekünk van. Csodás boldog életünk, családunk.

Volt elöttem egy exe. 5 évig voltak együtt. A csaj meglopta, megcsalta, majd lelécelt és a lopott pénzből összeházasodott azzal akivel csalta férjemet a szakítás után 1 hónappal.

Utána eltellt 2 év, mire mi megismerkedtünk.


Azóta is ismerősök a fb-on, férjem lájkolgatja a képeit, de ennyi. 1x beszéltek, mert mikor a kicsit szültem, akkor volt az exnek egy műtéte, 1szobába tettek minket. Ott találkoztak, beszélgettek. Ennyi.


Eddig sosem voltam ezen kiakadva, vagy feltékeny sem voltam, semmi.


Viszont ma. Reggel hívott férjem (dolgozott), képzeljem el, az exének meghalt tegnap a férje. 36évesen. Délben hazajött ebédelni, akkor is ez volt a téma. 3fele hazaért a munkából, egész estig azt hallgattam, hogy szegény exe milyen szomorú lehet, mennyire utált egyedül lenni, milyen rossz lesz neki most 3 gyerekkel özvegyen, nemtudja megvan-e xy barátnője, hogy megvigasztalja.... tenyleg más nem volt téma ma, mint ez.

Én meg meguntam. Oké, beszéltünk róla, de nem a mi probkémánk, nem a mi családunk, semmi közünk hozzájuk. Ezt elmondtam neki. A fejéhez vágtam, miután 3.x mondtam, hogy engem nem igazán érdekel ez az egész, hogy ha őt ennyire zavarja az ex gyásza, menjen és vigasztalja meg. Erre megsértődött, mert én milyen szívtelen vagyok, nekem a halál nem számít.

Halt meg ismerősünk, rokonunk mióta együtt vagyunk. Egyik sem érdemelt ekkora beszélgetést férjem részéről.


Valóban én vagyok a bunkó, hogy engem nem érdekel és zavar hogy tényleg egész nap csak erről tudott beszélni?


2023. okt. 14. 21:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%

biztos szerette, és emiatt nehéz ez neki. vagy mert fiatal volt a hapsi és arra gondol tudat alatt, ő is fiatal és lehet neki is csak pár éve van hátra.

nehéz az emberi elme, nem kell egyből leírni. örülj neki, hogy ilyen empatikus. gondolom veled szemben is az szokott lenni. vagy tévedek?

F.

2023. okt. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
Hát a te rokonaiddal nem volt olyan kapcsolatban, vagy még a sajátjával se. Azért ha szerette és megtudott neki bocsájtani akkor persze, hogy sajnálja. Kérdés meddig tart a sajnálat. Ha eltávolodik tőled, kimaradozik és ilyesmi, akkor az gyanús, de jelenleg én sem kerítenék neki nagy fenéket.
2023. okt. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem ha napokig ez lesz a téma, akkor hozd fel ezt neki. Azért egy nap nem éri meg a vitát és nincs is benne semmi.


Már megbocsajtott neki és nem érez haragot (sem) ez a lényeg, hogy teljesen elengedte érzelmileg. Mint embert, sajnálja. Ez természetes.

2023. okt. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
7%

Nagyon nehéz lehet most a következő időszak. (Talán nagyon hosszú ideig is eltarthat ez, ne lepődj meg...)


Szerintem mindenképpen vegyetek igénybe a családsegítő szolgálatnál családterápiát! Vagy a Magyar Máltai Szeretetszolgálatnál is szokott ilyen lenni - legalábbis COVID előtt még volt.


Esetleg a jogi segítségnyújtó szolgálat mondhat érdemben valamit. Esetleg a gyámhatóság TÁMOGATOTT DÖNTÉSHOZATAL(!) formájában segíthet. (Ez messze nem egyenlő a gyámsággal, ilyenről szó sincs...)


Esetleg az éjjel-nappali lelkisegély szolgálat hozhat még egy kevés enyhülést. Talán. 116-123-as a számuk. Majd tájékoztass a közeli napokban, hogy mire jutottál az általam felsorolt információkkal!

2023. okt. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

Bocsánat, túl sokszor írtam ugyanazokat a szavakat. Szóismétlés, nyelvhelyességi hiba...


De nagyon izgatott leszek a folytatást illetően. Szerintem többen várjuk majd, hogy mit hoz számotokra a jövő!


Tényleg nagyon nehéz szituáció, na.

2023. okt. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%
Engem se érdekelne. Ha neked lenne bármi bajod nem ugrana az ex segíteni.
2023. okt. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
21%
Azonnal válj el!
2023. okt. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

#4, te milyen rendezvényen vagy? Hogy jön ide a jogi segélyszolgálat? Meg a gyámhatóság?

Amúgy megértem a kérdezőt. Ez nekem is durva lenne.

2023. okt. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
A férjed kicsit túl empatikus az exével. Szerintem még érez iránta valamit és az nem feltétlenül emberbaráti szeretet...
2023. okt. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem örülnék neki.
2023. okt. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!