Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért jó a házasság?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért jó a házasság?

Figyelt kérdés
26 éves nő vagyok. Sokáig biztos voltam abban, hogy én nem akarok sem férjet, sem gyerekeket. Mostanában alaposabban foglalkoztam a témával és elbizonytalanodtam. Inkább csak félek a megcsalástól, vagy attól, hogy a férjemmel történhet valami és özvegy leszek. Vagy hogy ha gyerekem lenne, akkor nem vagyok biztos abban, hogy én jó anya lennék, meg ha már elkezdene oviba, iskolába járni, akkor szétaggódnám magam, mert félnék, hogy valami baja lesz… Szóval csak a félelmeim tartanak vissza, közben pedig nem látom meg azt, hogy mi a szép a házasságban.

dec. 20. 14:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de ezek egy sima élettársi kapcsolatban is előfordulhatnak. Bármelyik.
dec. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen, tudom. Nem véletlen, hogy nekem semmilyen párkapcsolatom nincs.
dec. 20. 14:38
 3/13 anonim ***** válasza:
92%

Az életben mindenen lehet aggódni. Nagyonb az esélye hogy holnap elüt egy autó, mint az hogy özvegy lennél egy házasságban. Minden apróságon el lehet dilemmázni, de felesleges.

Én házas vagyok, a férjemnek volt egy nagyon komoly autóbalesete, szerencsére túlélte. Akkor ne üljön soha többé autóba? Ilyenek előfordulhatnak bárkivel.

A gyerek dettó. A gyerekünknek vele született genetikai rendellenessége van, igen aggódom érte nap mint nap, gondolkodom a jövőjén, mert valószínűleg nem lesz ugyan olyan mint egy "átlagos" embernek, ennek ellenére sosem bántam meg, és nem cserélném el senkire sem. Vannak nehezebb vannak könnyebb napok.

Még te fejben nem vagy ott szerintem, hogy családalapításon gondolkozz. Ha majd lesz egy olyan társ melletted, akivel összhangban vagytok, minden problémát meg tudtok együttesen oldani, majd akkor átértékeled újra.

dec. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%
Nem jó, csak egyelőre jobbat még nem találtak ki.
dec. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
24%

"Nem véletlen, hogy nekem semmilyen párkapcsolatom nincs"


Micsoda önreflexió! Ma már a második gyöngyszemet olvasom a gyakorin. Megtáltosodtatok? :)

dec. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nyilván nem szeretném ennél konkrétabban megnevezni az okokat…
dec. 20. 22:40
 7/13 anonim ***** válasza:
50%

Ha vágysz rá és megtalálod a hozzád való társat, akkor a hàzssságkötés hab a kapcsolatotok tortáján. A szerelmetek koronája. Nem tudom máshogy megfogalmazni, ez egy + érzés. Ennyi.

A gyerek témáról nem tudok nyilatkozni, soha nem akartunk, ezért nincs és soha nem is lesz. Felesleges plusz teherviselés, stresszforrás, és túl drága is. Arról nem beszélve hogy kevesebb idő jut miatta a kapcsolatra is. Nem véletlen a sok válás gyerekvállalás után.

Mi mindig nyugodtabb, szabadabb életre vágytunk, számunkra a gyerek csak nyűg lenne. Ezért nem vállalunk.

dec. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
28%
Házasság két dolog miatt jó: a vagyonnak gazdája van, a gyereknek meg apja. A többi csak az extra.
dec. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
29%
Mi az allampolgarsagom miatt hazasodtunk hivatalosan ossze, de elotte is olyanok voltunk, mint egy hazaspar. Megcsalas vagy barmi ellen meg nincs garancia, es nem is akarom, hogy az elet egy mintaelet legyen.
dec. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Szia. A jó házasság azért jó, mert a legfőbb JÓ, ISTEN találta ki, és Ő alkotta.
dec. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!