Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha a férfiak szempontjából...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a férfiak szempontjából előnyös a házasság, akkor miért poénkodnak velük annyit esküvőkön, hogy elment az eszük?

Figyelt kérdés

Igazából minden szociológiai kutatás azt mutatta ki, hogy a házasság nagyon előnyös a férfiaknak, többet élnek, egészségesebbek és anyagilag is többet tudnak megvalósítani, mint ha egyedül élnének. A nőknél meg pont fordítva, jellemzően sokkal jobban viselik az egyedüllétet és a házas nők nem boldogabbak a szingliknél. Ezt az is megerősíti, hogy a válások nagyrészét is nők kezdeményezik, a férfiaknak végülis tök kényelmes, ha van, aki viszi a háztartást, neveli a gyerekeket, néha zavaró, ha nem fekszik le velük, de minden nem lehet tökéletes.

Mégis a népi kultúrában valahogy az van benne mikor egy férfi bejelenti, hogy nősülni szeretne, hogy jaj szegény, elment az esze és megkeseríti az életét, kap egy házisárkányt otthonra, stb. Persze vannak olyan esetek is, mikor ténylegesen rosszabb egy feleség mellett, mint ha egyedül élne, de többnyire azért jól járnak a dologgal.



dec. 24. 12:33
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
79%
Azért mert sok férfi nyűgként tekint az elköteleződésre, és nem becsülik meg annak előnyeit. Egy kapcsolatban nehéz dolog észrevenni ha a másik foglalkozik veled. Pl: előre szép gesztus, ha az ágyba kapod a kávét a párodtól, de 2-5-10 év után ez alap, és már nem tekinted nagy dolognak.
dec. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
9%

"3: Van még olyan szerencsétlen, aki a 21. században a középkori dogmákkal jön? Fail."


Töriből ugye nem voltál túl jó?

Tudod, mikor volt a középkor? Tudod, mi az a dogma? Az evolúció szó jelentésével tisztában vagy?

Mielőtt kioktatsz/leszólsz valakit, nem ártana tájékozódni... A középkori dogma kifejezésre hivatkozni akkor, amikor valaki evolúciós sajátosságokról beszél, nagy fokú tájékozatlanságra és szövegértési nehézségekre vall...

dec. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, a nőtlen férfiak a nős férfiakat irigylik; a nős férfiak meg arról álmodoznak, milyen jó lenne agglegénynek lenni.

Senkinem nem jó, amilyen éppen van.

dec. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
25%
Én nem poénkodom, hanem cinikus mosollyal nyugtázom, hogy pár év múlva mekkorát fognak ezek válni és mekkora gyűlölet lesz közöttük. Addig pedig POTYA KAJA-PIA aznap.
dec. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
66%
A férfiak imádnak mártír szerepben lenni, bármit csinálnak, azt úgy állítják be, mintha feláldoznák magukat valaki másért. Ez egy manipuláció, elhitetik a nőkkel, hogy valójában ők járnak jól a házassággal.
dec. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ez csak a poénkodás egy formája. Nàlunk a férjem hozta fel, hogy házasodjunk össze. Én is akartam, egyszer mondtam neki, de sose nyomtam őt ezzel. Egy nap mondta, hogy figyelj, Juli házasodjunk össze, mert nagyon szeret engem és szeretne mellettem megállapodni. Ekkor volt a férjem 36 majdnem 37 éves. Meg kell érni erre mentálisan. Ő is poénkodott, hogy haha nem lesz neki se jobb, mint a nős barátainak, de a kapcsolatunk ugyanolyan, mint a papír előtt. Semmit sem változott, csak azért mennyivel jobb kimondani, hogy férjem-feleségem, mi egymáshoz tartozunk. Ezt a férjem is tudja. Elköteleződni valaki mellett nem könnyű, hiszen, ha mégse működik, nem olyan könnyű dobbantani. Szerintem inkább ez az oka. Meg igen, manapság mindenki válik szinte. Én is csak pislogok, hogy az ismerőseim pár év után 1-2 gyerekkel válnak is. Sokan egyszerűen nincsenek tisztában azzal, hogy kivel állapodnak meg. Aztán 3-5 év után jönnek rá, hogy végül is nem szeretik egymást és szabadulni akarnak. Volt egy drága milliós esküvő, aztán lesz egy milliós válás is. Utána az újraházasodási kedv is csappan egyébként.
dec. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
38%
7. Már kutatták ezt és a korreláció nem feltételez kauzalitást. Van ilyen teória is, miszerint a nők amúgy is a (többek közt) gazdagabb és egészségesebb férfiakat választják férjnek és ezek a férfiak akkor is tovább élnének más ilyen faktorok miatt, ha nem lenne feleségük. Szóval ez nem ilyen fekete és fehér, hogy a házas férfiak azért élnek tovább, mert házasok.
dec. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
dec. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

"miszerint a nők amúgy is a (többek közt) gazdagabb és egészségesebb férfiakat választják férjnek"


EZt elvethetjük, mert csórómcsaládok is ugyanúgy vannak, ráadásul minél szegényebb valaki, annál inkább alapít családot, és az is tény (KSH), a legtöbb szingli as felsőfokú végzettséűek között van, jobb anyagi körülménnyel. A teóriád nem helytálló. Mellesleg akkor azt mivel magyarázod, hogy a nők meg tovább élnek egyedül, mint a gazdag, stb. pasijuk mellett?

dec. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
0%
12: idióta, ma már semmi jelentősége, hogy egyik férfi hány bölénytől védi meg a nőt, meg hány kiló húst vadászik naponta, ezen már rég túlvagyunk. Hajtogathatod az evolúció szót ész nélkül, de a kor változik, a kutya ugat, a karaván halad. Ez csak ilyen visszamaradott incel marhaság, amit saját sikertelenségük miatt hangoztatnak. Igen, az őskorban éhen döglött volna, ma màs okból nincs nőjük.
dec. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!