Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Törvényszerű, hogy évek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Törvényszerű, hogy évek múltán egy kapcsolat, házasság unalmassá válik?

Figyelt kérdés

Félek, hogy a barátommal és velem is ugyanez lesz, mint a szüleimmel. Már valahogy azt érzem, a barátom iránt is már másképp érzek, mint a kapcsolatunk elején. Anyukám szerint, még ha unalmas is a kapcsolat, nem érdemes szakítani, ha amúgy az az ember jól bánik velem, akivel együtt vagyok. Rajta és apámon is látszik, hogy már unják egymást, sosem láttam tőlük, egy szeretetteljes, bensőséges pillanatot tőlük.

Már a barátom kevesebbszer ír, keres a nap folyamán, bár mindennap elmondja, hogy szeret.

De ha együtt töltünk időt konkrétan semmit sem csinálunk.


jan. 2. 18:42
1 2
 1/20 anonim válasza:
94%

Talán ideje lenne elmerülni a szerelem, párkapcsolat pszichológiájában, sok dolgot megtudnál.


Ha nem csináltok semmit, akkor nem csoda, hogy unod.

jan. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
38%
Az közmondás is azt mondja "A szerelem múlandó". És ez igy is van! Legalábbis az én tapasztalatom alapján. És igen, nős vagyok! 46 éves férfi vagyok. És a házasság, de legfőbb képen az együtt élés (egy lakásban / egy házban való együtt élés), ami tönkre teszi a szerelmet. Hogy mennyire teszi tönkre a szerelmet. Ez már változó! De az évek óta együtt élés, elviszi a minden napi csókolózást és a minden napi szexet is elviszi / elveszi. Ez részben saját tapasztalat, részben pedig az én szüleimet is látva tapasztaltam meg. Szóval az együtt élés minden képen, unalmassá teszi vagy / illteve megszokottá teszi az együtt létet. És mint írtam a szerelem mullandó. - A családomban / vér rokonságomban: de ebből is főleg az unoka testvéreimet látva. Mindegyik unoka testvérem el vált. Van aki már a második házaságában él, és van aki egyedül él már elváltként, és van olyan is aki nem ment férjhez de van barátja. Ez utóbbi unoka testvérem, ma már azt vallja hogy barátságban élni jobb mint házaságban. És lehet hogy neki van igaza! Mert az én házasságomban is vannak zökkenések / össze zörenések. Hiszen két felnőtt (ma már huszon éves) gyermek apja vagyok. És már unokám is van. Szóval tanácsot nehéz adni! Nem vagyok Pszichológus. De szerelem, házasság, és együtt élés egy fedél alatt. Olyan nincsen. Legalábbis együtt nincsen. Főleg holtig tartó szerelem, nincsen. Inkább ki egyezés van a hosszú házasság titka. Ki egyezés, és kompromisszumok a hosszú házasság titka.
jan. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
98%
Egy kapcsolatot ápolni kell. Közös élményeket szerezni, megélni együtt dolgokat. Beszélgetni. Ha csak hétköznapok vannak a kapcsolatban akkor hamar el tud laposodni.
jan. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
75%

Találjatok ki közös programokat, hogy legyen mire emlékezni, és minél több olyan élményetek legyen, amik élvezetessé teszik az együtt töltött időt. Sajnos egy kapcsolatba mindig kell tenni energiát, a legtöbb ember ott rontja el, hogy jólvan, megvan a társam és kész, ezzel minden le van tudva. Aztán csodálkoznak, hogy ellaposodik. Ha a kommunikáció is ritkul stb., megszűnik az intimitás, akkor már a kötődés sem lesz szoros, és ha felbukkan egy "harmadik fél" persze, hogy hirtelen ő lesz az izgalmasabb, ez is az egyik oka a megcsalásnak. De ez csak egy példa volt, természetesen nem azt jelenti, hogy a barátod akkor törvényszerűen meg fog csalni. De egy befásult, elhidegült párkapcsolatban nagyobb az esély, hogy megtörténik, ha alkalom adódik rá...

Télen hamarabb sötétedik, az emberek "bekuckóznak". Kiváló alkalom a benti programoknak. Meglephetnéd a barátod egy gyertyafényes vacsorával, ahol jobban el tudtok mélyedni a beszélgetésbe (de javaslom ne akkor vitassátok meg az ilyen apró-cseprő hétköznapi dolgokat). Aztán egy társasjáték, vagy esetleg egy szexi fehérnemű, gyertyafények a szobában, pezsgő és csokoládé, eper. Az ágyon rózsaszirmok..... a többit a fantáziádra bízom. Szerintem érdemes lehet kipróbálni ilyen dolgokat, hogy újra visszatérjen a tűz a kapcsolatotokba.😉🍫🍓🌹🍾💄👙👠

jan. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
96%
Nem törvényszerű.
jan. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
70%
3-as! Ez a leg nehezebb! Mert a legtöbb házaságban, jön a gyerek. És ki tudja hány gyerek. És a gyerekeket iskoláztatni, etetni, itatni, öltöztetni kell! Ehhez meg rendszeres jövedelem kell, amihez jól fizető állás kell. Jól fizető? Legalábbis sok pénzbe kerül egy család! És a munka / állás mellett már nem biztos hogy jut idő egy házaságon belüli kapcsolat ápolására. Vagyis itt már elbukik az egész. Szerelem vagy család és unalmas hétköznapok. A kettő nem működik együtt. Ez is saját tapasztalat. - 2-es voltam.
jan. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
jan. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Ezt a kérdést nem én tettem fel. Mit olvassak a szerelem pszichológiájáról? Én is félek a gyerekvállalástól, hogy utána mi lenne a kapcsolatunkkal. De azért köszönöm az eddig válaszokat.
jan. 2. 19:19
 9/20 anonim ***** válasza:
78%
Lehet, hogy a kapcsolatotok végetért, vagy ellaposodott. Lehet nincs köztetek lelki kapocs, lecsengett a szenvedély és véget ért!
jan. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Valamennyire vissza esik minden kapcsolat de az nem egyenlő az ellaposodással
jan. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!