Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A férjemmel teljesen más az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjemmel teljesen más az életritmusunk, tényleg nem lehet változtatni ezen?

Figyelt kérdés

Nem nagy dologról van szó, de engem egyre inkább zavar.

Én 9-10 körül fekszem aludni esténként, ő éjfél, 1 óra. Nyilván ebből következik, hogy én kelek 6-7 körül. Ő viszont alszik fél délelőtt.


Emiatt úgy érzem, mindig elmegy a délelőttöm azzal, hogy ülök és várom hogy felébredjen. Addig semmibe nem tudok belekezdeni. Porszívózas, mosás stb, nem akarok zajt csapni... De ha délután megyek dolgozni szeretnék itthon hasznosan időt tölteni.


Amikor én ebédelek, ő reggelizik.

Teljesen el van csúszva a napunk, soha nem tudunk együtt ebédelni.


Azt mondja ő nem tud aludni éjfél előtt. :/


Másoknak is így el van csúszva a napja?


jan. 9. 07:55
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk van egy KUKA!!!! a konyhába abba dobom a szemetet.
jan. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
23%

Lehet változtatni, de nem akar. Ha ő is reggel kelne, ő is el tudna aludni időben. Valószínűleg 1-3 órával többet is alszik, mint te.

Az lehetne egy kompromisszumos megoldás, ha ő füldugóval alszik, hogy te reggel tudj tenni-venni.

De azon sose lesz változás, hogy mire ő felkel, a fél nap elment.

Exem volt ilyen. Nem ezért szakítottunk, de idővel egyre több gondot okozott, hogy ő kédő estig játszik, tévét néz, aztán délben kel. Mikor meglett a gyerek, és nagyobb lett, akkor délig lefoglalni, hogy ne keltse fel apucit... Mire felkelt, mindent megcsináltam, tehát egyáltalán nem vette ki a részét a házimunkából. Soha nem volt normális közös program, mert délután már hová akarok elindulni. Ha meg 7-kor kelt, nem lehetett hozzászólni, morgott végig a gyerekkel is.

Közben nálunk egyre nyílt az olló. A gyerek után kevesebbet aludtam, korábban keltem. Ő meg egyre tovább játszott, egyre később kelt. Minden vagy az alvás, vagy fáradtság körül forgott.


De ahogy írtam: a korán keléssel lehet szabályozni, hogy korán el tudjon aludni. Melatoninnal is hamarabb elalszik. Azért neki kell változtatni, mert a tiéd a normális, egészséges alvásritmus. Megszokás kérdése az egész.

jan. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
31%

Kérdező de hát ő lusta. Nem igaz, hogyha éjfél után fekszik le neki kötelező délig aludnia. Én csak azért is takarítanék és az ő baja lenne ha felkelne rá. Persze először beszélhetnél vele, hogy keljen fel korábban, de nem fog működni biztos vagyok benne. Én csak azt nem értem hogy minek a házasság ha beszélgetni nem tudsz, vagy magad mellett kiállni. Ő neki legalább hétvégén segíteni kéne neked takarítani, rendet rakni!

Együtt éltetek házasság előtt gondolom és mégcsak most tűnt fel milyen lusta disznó? Ugye csak trollkodsz?

jan. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
93%
Mit dolgozik, hogy ilyen időbeosztásra állt be? Hétköznap is tud délig aludni?
jan. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
37%
Változtass akkor te. Amúgy is téged zavar, nem őt.
jan. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
71%

Nem IT-s véletlenül? :) Én az vagyok, bár a normálisan kelő fajtából, de szerintem ebben a szektorban hajlamosak az ilyenre az emberek.

Amúgy szerintem full baromság rendezetlenül kelni, totál szétcseszi az ember napját. A covid előtt volt, hogy 7-kor már bent voltam az irodában, most azért kicsit megborult a dolog, de nem vészes.

Egy hét alatt rendbe lehet tenni ezt a dolgot, ha veszi a fáradtságot. Mondjuk nem kell game-elni hajnali kettőig. Lefekszik veled együtt, este nincs számítógép, mobil, csak olvasás az ágyban, aztán elnyomja az álom. Reggel meg csörög az óra 6-kor. Bullshit, hogy nem tud éjfél előtt aludni - ez tényleg csak egy rossz szokás, ráadásul nagyon könnyen rendbe tehető. Elhatározás kérdése.

F

jan. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
33%
Ezt én sem viselném el. Én is korán fekvő, korán kelő vagyok. A párom változó, de azért olyan sokáig sosem alszik. Én leszarnám amúgy, takarítanék ugyanúgy :D Becsukod az ajtót és kész. Gondolom ő 12 órát alszik, nem kell ennyit, 8-9 is elég munkanapokon. Volt ilyen exem, én kb 5 órával előbb keltem, mint ő, és addig semmit nem tudtam csinálni, csak telózni, amikor nála voltunk. Engem kifejezetten idegesít is, hogy egy felnőtt ember ilyen sokáig alszik. Miért van fent éjjel 1ig, mi történik akkor már? Semmi.
jan. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
58%

Bár nem tartom jónak, hogy ennyi az életed, hogy nem akarod felébreszteni a porszívóval, de amúgy pont mert zavar téged az élettitmusa, ezért kéne reggel 6kor bekapcsolni a füle mellett a porszívót…

Majd ha kialvattlan lesz, megtanul lefeküdni időben…


Amúgy nekem a házasságom ráment erre, pontosan ilyen pasi voltam, aztán szépen lassan egyedül rájöttem dolgokra, az én dolgom lett a porszívózás stb, egyre jobban megbecsültem a kipihentséget és az 1-2kor fekvésből mára 9lett…

Meg lehet változni, de ha ő magától nem jön rá, hogy már nem kamaszgyerek, nehéz dolgod lesz.

jan. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
51%
Változtatni akkor lehet, ha mindketten nyitottak vagytok rá. Miért fekszik le később? Ő hogyan dolgozik? Neked miért kell korábban lefeküdni?
jan. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem az este 9-kor való lefekvés kb ugyanannyira extrém, mint a hajnal 1 körül. Kettő között kellene kompromisszumot találni.
jan. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!