Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasságkötéssel én is dr....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasságkötéssel én is dr. lehetek,ha így veszem fel a nevét?

Figyelt kérdés
Párom állatorvos, én nem vagyok doktor. A vezetéknevem elhagynám, felvenném az övét. Kötőjeles formát semmiképp sem akarok, valsamint né sem szeretnék lenni. Megnéztem a vonatkozó jogszabályokat, semmit nem találok rá, kérem olyan válaszoljon, aki kompetens a témában, nem találgatásokra vagyok kíváncsi. Írok egy példát fiktív nevekkel: ha Kovács Anna és dr. Nagy Milán összeházasodik, akkor a feleség neve dr. Nagy Anna vagy Nagy Anna lesz?

#név #doktor #névviselés #házassagkötés
jan. 14. 15:57
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem fixen nem így működik. Max úgy tudom elképzelni, hogy dr Nagy Milánné
jan. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
94%

Nagy Anna lesz.

De lehet Dr. Nagyné Anna, vagy Dr. Nagyné Kovács Anna. Ekkor ugyanis jelezve van, hogy a Nagy a doktor és az illető az ő felesége..

jan. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%

Nagy Anna lesz.

Dr Nagy Milánné módon lehetnél doktor.

jan. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
48%
Most komolyan más hátán akarsz felkapaszkodni? És ez a más is csak egy állatorvos... Gáz!
jan. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
93%
A Dr. abban az esetben kerül hozzád, ha Dr. Nagy Milánné leszel. Mivel vagy felveszed az egész nevét, vagy csak a családi nevet, ami csak a Nagy ebben a helyzetben. Az én párom is Dr. de sosem akarnám felvenni. Szerintem kínos, ha bemutatkozok, és megkérdezik, hogy milyen doktor vagyok, erre kiderül, hogy ja, csak a férjem doktor. Nem akarok más tollával ékeskedni.
jan. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
Kérhetnék erre egy pontos jogszabályi hivatkozást is? Nem akarok né lenni semmilyen formában, leírtam. Csak 2 forma opció: felveszem a vezetéknevét, a sajátom elhagyom, vagy marad a lánykori nevem.
jan. 14. 16:08
 7/35 anonim ***** válasza:
92%
A jogszabálykereső pont úgy elérhető a teg épeden is, mint a miénken.
jan. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
94%

Én azt nem értem, miért akarod a dr-t a neved elé annyira.

A férjed tanult érte sok évet, nem te.

jan. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
60%

"ha Kovács Anna és dr. Nagy Milán összeházasodik, akkor a feleség neve dr. Nagy Anna vagy Nagy Anna lesz?"


Nagy Anna

jan. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
Kerestem, de erre vonatkozóan sem a polgári törvénykönyvben, sem az anyakönyvi eljárásról szóló törvényben nem találtam semmit. Kérlek írd meg legalább azt, hogy pontosan melyik jogszabályban keressem.
jan. 14. 16:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!