Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Egy házasságot, illetve egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy házasságot, illetve egy házas embert komolyabban vesznek az emberek, mint egy kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Házasok, észrevettétek a különbséget? Hogy pl amíg csak együtt éltek, addig nem gondolják az emberek, hogy ez tartós lesz, és csak akkor kezelnek úgy, hogy ti mindig együtt lesztek, amikor papírotok is van róla? Illetve mint embert komolyabban vesznek? Akár munkahelyen.
jan. 15. 09:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem ez sokmindentől függ. Előélettől, kortól stb.


Én nem tartok komolyabbnak egy házas 20-23 évest, mint egy olyan 20-23 évest, aki hosszútávú együttélős kapcsolatban van az első vagy második párjával.


30-32 évesen viszont már lehet megállja ez a helyét. Akaratlanul is.

jan. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%

Én nem tapasztaltam ilyet. Bár szerintem alkalom sem volt, hogy érezzem.


Én részemről nem a házasságkötéstől tartom függővé, hogy a párt mennyire veszem komolyan. Hanem látszik azért rajtuk, hogy mennyire vannak berendezkedve hosszú távú, tartós közös életre, épp csak papírjuk nincs róla. Meg a közös gyerek, közös lakás, számoomra ezek is legalább olyan határozott szándékot mutatnak az életük összekötésére mint a házassági papír.

jan. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát nálunk vannak 40 es házas kollegák is, es 27-30-as nem házasok akiknek kapcsilata van es tartós(minden evben kozlik pl hogy mennek nyaralni a párjukkal arra kell a szabi)

Es vannak tartosan egyedülállók is.



Pont az a réteg nincs nálunk akiknek valtozgatnak a partnerei vagy rövidtávuban lennének vagyy azok ha vannak is szingliként tüntetik fel magukat.

jan. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én párszor hallottam olyan megjegyzést, hogy " majd ha megállapodsz ès férjhez mész". Mintha az, hogy együtt élünk, csak szimpla randizgatás lenne😂 Pedig mi nem 'sohavégetnemérő' évekig éltünk együtt esküvő nélkül, csak 6 hónapot,mert nem akartunk +1 évet várni az esküvővel, és nem is voltunk azok a típusok akik más párjaikkal is éltek együtt. Nekünk ez az együttélés volt az első ès egyetlen, mindkettőnknek, és ez is már bőven elköteleződés volt a részünkről.
jan. 16. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

4: vannak akik mindenre ezt mondjak. Majd megtudod ha..ha gyereked lesz (nem mindenki akar gyereket, akkor mi van) ha megszuletik a masodik (nem mindenki akar masodikat, pl en sem) ha igy meg ugy meg amugy. Ez a tipikus “nekem is szar volt, nehogymar neked jobb legyen” fele kioktatas.

Hogy a fo kerdesre is valaszoljak, rengeteg ember el szar hazassagban, kifele a szepet mutatva, a kirakatot. Na oket nem veszem komolyan.

jan. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem múlik rajta semmi.

Ha komoly ember vagy komolyan vesznek, ha nem nem.

jan. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
5. Persze tudom😂 A gyerekes frázisok köpködését is megkaptuk, főleg mióta 12+ éve házasok vagyunk, de gyerek az nincs, mert nem is akarunk soha. Ha valaki kérdezi, ezt el is mondjuk, de tovàbbra is jön a " majd amikor jön a gyerek megtudjátok" szöveg. Mintha az valami megállíthatatlan, kötelező cunami lenne😂 ami jön, akkor is ha nem akarjuk.
jan. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

7: es ez tok rendben van, igy dontottetek, a ti eletetek. Sajnos nagyon sok olyan gyerek szuletett meg, akik szuleinek nem szabadott volna gyereket vallalniuk. Szornyu, hogy allandoan beledumalnak mas eletebe. 9 hetes terhes vagyok es sokkal tobb keretlen tanacsot kaptam mar, mint amennyit kertem. Es hol van meg a terhessegem vege, meg a szules, meg a gyerekneveles. Maris ugy erzem, nagyon sok embert fogok helyretenni, ha tovabbra is belevakkantanak a dolgaimba. Azt erzem, ez nem fog soha megvaltozni. Miert ilyen szinu a hajad, miert ide koltoztetek, miert nem tanulsz tovabb, minek mesz ferjhez stbstb sorolhatnam. Mindig basztatjak a masikat. Aztan mikor megunom es kiosztok mindenkit, megsertodnek.

Na, kivernyogtam magam.😀ti nem akartok gyereket, ezt tiszteletben kell tartani. Gondolom ti sem kerdezitek meg a haromgyerekes ismeroseitektol, hogy minek kellett ennyi, mikor az elsot sem tudtak megnevelni.

jan. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

8. "Gondolom ti sem kerdezitek meg a haromgyerekes ismeroseitektol, hogy minek kellett ennyi, mikor az elsot sem tudtak megnevelni."


Ezt kipróbálom, ha megint megkérdezi valaki, hogy miért nem vagyok már rég anya 28 évesen :D

jan. 16. 15:41
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

8. Hát igen. Alapjáraton nem kérdezü k senkit gyerekes témáról, meg úgy nagyon másról se, mert beletaposhatunk olyan temába amibe nem kellene. Pl egyik barátnőm nagyon szeretne már megházasodni, de a pasija nem hajlandó 10 év után se, és nem kérdezhetjük, hogy na mikor lesz az esküvő, mert egyrészt azért vagyunk olyan kapcsolatban, hogy kb tudom mi a helyzet, másrészt amúgy sem vagyunk tapintatlanok.

Egy másik barátnőm pl tavaly vetélt el harmadszor, és a férje egyik rokonának sikerült benyögnie, hogy " na mikor lesz már gyerek, mire vártok, hisz 6 éve házasok vagytok" . Szerencsétlen el is sírta magát a bunkó paraszt miatt aki nem ismeri a magánügy fogalmát...

Alapvetően nem kérdezzük, de a 8. " Mikor lesz már gyerek" kérdésnél, mikor már rég tudja mi a helyzet nálunk, nálam is elszakadt a cérna kicsit, és mondtam neki, hogy minek az, szülsz te helyettem is minden évben. ( Az 5. gyerekkel volt terhes zsinórban). Azonnal értette, hogy miért mondtam, azóta leállt😂

jan. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!