Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mitol maradt szamotokra vonzo...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mitol maradt szamotokra vonzo a hazastarsatok? Hogyan tartottatok fenn az erdeklodest egymast irant a mindennapokban?

Figyelt kérdés

#regota tarto parkapcsolat
jan. 27. 18:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Adni kell magadra, ápolni a kapcsolatot és szeretni egymást, "ennyi" a titka az egésznek és persze "kifogni az Igazit", semmi más nincs mögötte.
jan. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%

Sok olyasmi megvan benne ami bennem nincs. Tehát anno is azért szerettem bele.mert pl ő szocializált, sokan szeretik barátai vannak optimista sikeres ember aki mellett attol se kell félni ha munkanelkuli lesz mert ügyesen okosan keres akkor másikat, nagyon jol kezeli az élet nehézségeit egy magabiztos talpraesett jellem. Es sok nő irigyel is engem merthát egyenes is gerinces is helyes is.


Röviden talán: tisztelem felnézek rá. Én ezekre nem vagyok képes. Habár már nagyon sokat fejlodtem mellette en is sikeresebb vagyok karrierem is van már pedig 4 órás alacsony szintű melokkal kezdtem, de csa a nyomdokaiban vagyok mindig, több nem.

Na ez nem változik sztem kb soha. Most 4 éve vagyunk eljegyzésben.

jan. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%
*4 éve egyutt, és már eljegyzésben
jan. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólókkal. Nekünk az azonos gondolkás is segít, az hogy mindig tudunk tanítani valamit a másiknak, hogy jó irányba változtatjuk a másikat. És persze ápoljuk a kapcsolatot. Figyelmesség, önzetlenség, közös célok. 8 éve vagyunk együtt. Még nem vagyunk házasok.
jan. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Dochnal Róbert válasza:

A szeretet vagy az Affinitás a vonzalom mértéke, nagysága két ember között. Ez a fogalom két másik fogalommal jár együtt: Realitás és Kommunikáció. Azért írtam nagybetűvel ezt a hármat mert ez a három fogalom együtt ARK egy természeti törvényt alkotnak- a Megértést!


Képzeljünk el egy háromszöget, mely csúcsait ez a három fogalom helyezkedik el, és maga a háromszög a Megértés.


Ha a háromszög egyik csúcsát megfogjuk és megemeljük, akkor a másik két csúcs is automatikusan megnő. Így a háromszög nagyobb lesz, azaz a Megértés növekszik.


Ez a művelet a másik irányba is működik. Ha egyik csúcsot csökkentjük, a másik kettő is csökken és a háromszög is kisebb lesz.


Ezt a törvényt bármilyen kapcsolatra lehet használni. De most mondok egy pár példát a házasság esetére. Megjegyzem, boldog házasságban élek 26 éve, együtt vagyunk 31 éve. Van 3 gyermekünk és jobban szeretjük egymást, mint az elején.


Példa: két ember, két nézőpont. Van egy dolog. Egyik ezt gondolja róla, a másik azt gondolja róla. Ez Realitás különbség. Ez máris csökkenti az Affinitást (már nem kedvelem annyira) és csökkenti a Kommunikációt is (vita, veszekedés, "hülyékkel nem beszélek" stb). A Megértés máris csökken ("hogyan lehet valaki ilyen hülye, bunkó, stb jelzők). Megoldás: Kommunikálni kell. (Megjegyzés: ismerni kell a kommunikáció szabályait!).

- Te ezt hogy gondolod?

- Így még így.

- Köszönet, hogy ezt elmondtad nekem! Én ezt úgy megy úgy gondolom.

- Á, értem!


Még nem jutottunk dűlőre semmiben, de már van közös Realitásunk- én tudom, hogy ő mit gondol a dologról, és ő is tudja, hogy mit gondolok én a dologról. Helyreállt a Megértés. Ha folytatjuk a Kommunikációt, akkor növekedni fog még jobban a Realitás és az Affinitás és az eredmény egy nagyobb Megértés.


Példa: ha viccelödünk, hecceljük a másikat, vagy ha kötekedünk, vagy megsértjük, illetlen szavakkal dobálozunk, neheztelünk, háborúzunk a másikkal, ezek mind mind leépítik az Affinitást. Ilyeneket ne tegyünk. Ha mégis bekövetkezett egy ilyen, arra a megoldás a Kommunikáció, de házasság esetében az Affinitást is használhatjuk. Ez a távolság csökkentése. Oda lehet bújni a másikhoz. A nulla távolság azt már szexnek is mondhatjuk...


Példa: a másik elárulása, megcsalása. Ez egy súlyos ártó tett a másik ellen. Minden ártó tettét követ egy visszatartás, nem akarjuk, hogy a másik tudomást szerezzen róla. Ez nagyon megnehezíti a Kommunikációt. És ez lerombolja az egészet. Egy kapcsolatban a hűség irányelv. Ha megszegjük van még esély, de nagyon kemény. Kommunikálni kell, be kell vallani, és reménykedjünk, hogy van akkora Affinitás a kapcsolatban, hogy egyben tartja a házasságot.


Ha többet szeretnél megtudni az ARK-háromszögről, a házasság mozgatórugóiról, akkor fel kell keresni a legközelebbi Szcientológia Egyházat vagy Missziót, én is ott tanultam ezeket, és nekem működött az életemben.

jan. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!