Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasodhat református és pogány?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasodhat református és pogány?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kérlek előre is nézzétek el nekem, hogy totál tudatlan vagyok, nem értek a templomi esküvőhöz.


A kérdésem fent már leírtam, csupán egyszerű választ szeretnék rá kapni, esetleg ha nem akkor milyen módjai lehetnek?


Életem szerelmével beszélgettünk és kilyukadtunk ennél a témánál. Tudom, hogy ő az igazi, azt is tudom, hogy 100 életet leélnék vele, valószínűleg senki mást nem vennék el. Nekem a házasság eleve sem sokkal több egy darab papírnál, de azért valamit mégis jelent, nehéz megfogalmaznom, hogy mit. Az én olvasatomban illendő meglépni, mert a gyereknek családba kell születnie, oda ahová várják és mi nagyon várni fogjuk, mert ő is így érez. Viszont ha a templomi esküvő nem jöhet létre kettőnk között ebben a formában akkor nagy gubanc van. Bár nem mély vallásos, nagyon-nagyon ritkán jár templomba stb. neki az az álma, hogy az édesapja vezesse az oltárhoz. Én teljes mértékben belemennék a templomi esküvőbe a kedvéért, hajlandó lennék végigülni meg tudom én mit csinálni abban a 30-40 akárhány percben, de csak akkor ha nem kell semmilyen egyházhoz tartoznom.


Mert hát ki vagyok én, hogy elvegyem a legnagyobb álmát, amennyiben nem lehet? Hatalmas önzőség lenne és nem tudom mit tennék akkor ha ez a helyzet áll fenn. Nálam jobban senki sem szeretné őt ebben biztos vagyok, ezt ő is tudja, de nagyon úgy érzem nem lennék képes megkeresztelkedni. Mondjak le saját magamról, arról aki vagyok, a saját boldogságomról, hogy azon a napon ami elméletileg az egyik legszebb az ember életében legyek én a legboldogtalanabb? Mert az lennék. Hazudnék önmagamnak egy életen át, hogy olyat tettem amit soha nem akartam, még akkor is ha sokan mondanák, hogy ne érdekeljen, nincs semmi jelentőssége. Nekem bizony van jelentőssége, mert a kimondott szavaknak súlya van és felelünk értük, és nem azért, mert valakire megesküdünk, hanem azért mert a saját szavunkat adjuk.


E sorok írásakor is könny csordul a szememből. Merthogy mennyire vagyok az egész ellen?


Sírtam, az óra közepén a többiek előtt amikor bejelentették, hogy az utolsó gimnáziumi évünkben (mivel átvett minket egy egyház) kötelező lesz templomba járni. Mivel az volt az átállás igazi első éve nem vették extra komolyan, emellett én voltam a suli legjobb tanulója és sportolója, így fel sem merült, hogy kitegyenek, sőt továbbra is nagyon bírtak, sokat kérték a segítségem és cserében kaptam is támogatást, például órákon kívüli magán felkészítést egy olyan tárgyból amiből még előttem senki nem érettségizett a suliban. Engem papnak biztosan nem adhatnak oda ha eljön a vég.


Azt hiszem nagyon szerencsésnek tarthatom magam, hogy szinte bárhogy és bármikor dönthettem a saját életemről, a szüleim támogattak benne. Emiatt talán sokat is voltam egyedül és sokat küzdöttem egyedül olyan helyzetekben amikor csak magamra tudtam számítani, esetleg ennek is köszönhető, hogy én főként az egyénben hiszek. Realistának tartom magam és az evolúciónak hiszek, ennek ellenére hajlandó vagyok abban is hinni, hogy van egy felsőbb erő valahol, és esetleg felel valamiért. De biztos nem abban a formában amit az egyház intézménye próbál ledugni az emberek torkán évezredek óta. Az emberiség rákfenéjének tartom és ehhez képtelen vagyok a nevemet adni. Az egész a hatalomról szól, semmi másról.


Bár nem tudom mennyire releváns ebben az esetben, ha jól tudom katolikus és pogány szintúgy házasodhat, de akkor bizonyos feltételeket el kell fogadnom, a gyermekneveléssel kapcsolatban. Erről sem tudok sokat, de gondolom be kell tartani az ő általuk írt szabályokat, templomba járás és stb., megszegés esetén gondolom van olyan kedves az egyház és érvényteleníti a házasságot. Ha meg lennék keresztelkedve gondolom dönthetnénk úgy, hogy úgy neveljük a gyereket ahogy mi akarjuk, ellenben az előző esetet alapul véve a saját 'életem' megóvásával feláldoznám a gyermekem, gyermekeim jövőjét ami szintúgy nem játszik. Senkinek nem engedném, hogy befolyásolja addig amíg elég érett nem lesz és saját maga válasszon. Bárhogy is döntene én támogatnám benne, de nem erőltetnék rá semmit. Egy gyermek legyen boldog, egy ember pedig járja a saját útját, ne azt amit valaki más kijelöl neki, csinálja azt amiben ki tud teljesedni. Vannak dolgok amiket be kell tartania és meg kell tanítani neki, de ezen felül egy szülő dolga az iránymutatás és a segítségnyújtás ha szüksége van rá, én így vélem.


Köszönöm, ha válaszoltok.

Köszönöm, ha megértetek engem.


Szokásos vallásos prédikációktól kíméljetek meg légyszives, nem vagyok rá vevő, akkor inkább görgess tovább. Az alap kérdésemre a vallás kategóriában lehet, hogy részletesebb válaszokat tudnék kapni (de így hátha elkerülöm a legtöbbjüket), mert alapvetően az a tapasztalatom, hogy a vallásos ember képtelen elfogadni azokat akik nem osztják az ő véleményüket. Szerintem pedig bárki döntését tiszteletben kellene tartani. Egyedül az nem érdemel semmilyen tiszteletet aki a saját igazát akarja ledugni a mások a torkán.



jan. 30. 23:02
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Úgy tudom csak akkor ha a református vallás alapjait tudja, szóval csak úgy nem állhatsz a templomba, hogy eltudd venni.
jan. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Az illető megkeresztelkedik, lebérmál/lekonfirmál és utána lehet esküdni templomban. Nem nagy dolog. Csak ugye ennek is van egy anyagi költségbe, hisz a pap/lelkipásztor sem dolgozik ingyen. Nem kell templomba járnod meg hitgyülekezeti tagnak se lenned. Semmi ilyesminek nem kell teljesülnie, hogy becsattogjatok a templom Szent oltárához. Ja és ezt ne vedd ennyire vér komolyan. Mert ahogyan olvasom a regényedet nagyon belelovaltad magadat ebbe a hit/vallás dologba. A templomi esküvő egy formalitás. Semmi több. Kicsit lazulj, mert szerintem te jobban rá vagy erre feszülve, mint akárki más!
jan. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%
Elég, ha a párod református: [link]
jan. 31. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
*Isten/az Úr/Jézus, vagy ki elvileg minden bárányát befogadja az csúrébe. Persze ez kereszténi országonként is változik. Pedig jobb *ezt hangoztatni, semmint szembenézni a nagy büdös valósággal, hogy ez nem így van.
jan. 31. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%

Drága barátom, ha ez a legnagyobb bajod az életben, akkor lesz itt még komoly hidegzuhany.

Azt nem értem, te érzékeny, gépelés közben könnyező hősszerelmes, hogy miért nem sétálsz be egy református hitközségbe és kérdezed meg ott?

Ott majd a lelkész elmondja, itt meg csak kapod az okoskodó válaszokat.

A reformátusok sokkal kevésbé dogmatikusok, hiszen reformált vallás.

jan. 31. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ne sírj, nincs okod rá.


Egyházi esküvőnél elegendő, hogy az egyik fél meg legyen keresztelve. Ha a párod megvan, akkor lehet egyházi esküvőtök az adott felekezet szerint. A református egyházjog szerint egyébként a református egyház nem köt házasságot, csak megáldja a már előtte megkötött polgárit.

Egy esküszöveg van, amit elmondanak (én nem vagyok református, hanem katolikus, de nagyon szépnek tartom):

"Én… esküszöm az élő Istenre, aki Atya, Fiú, Szentlélek, teljes Szentháromság, egy örök Isten, hogy X-t, akinek most Isten színe előtt kezét fogom, szeretem. Szeretetből veszem el őt (vagy: megyek hozzá), Isten törvénye szerint feleségül. Hozzá hű leszek, vele megelégszem, vele szentül élek, vele tűrök, vele szenvedek, és őt sem egészségében, sem betegségében, sem boldog, sem boldogtalan állapotában, holtomig vagy holtáig, hitetlenül el nem hagyom, hanem teljes életemben hűséges gondviselője (vagy: segítőtársa) leszek. Isten engem ebben megsegítsen. Amen."

Illetve felkészítés (jegyesoktatás) van egyházi esküvő előtt, a reformátusoknál is.

jan. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!