Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Teljesen kikészít idegileg a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Teljesen kikészít idegileg a férjem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ez egy hosszú sztori lenne, de a lényeg az, hogy kisgyerekes szülők vagyunk és most jelenleg folyik a harc.

Van egy ovis és egy 8 hónapos többemberes kisbabánk.

Rengeteg gond felmerül és úgy néz ki, hogy nem tudunk megegyezni.

Most jelenleg minden gond. Nem foglalkozunk egymással egy percet sem, szex nincs, de mondjuk már azt nem is akarom, szerinte ez természetes. Nincs simogatás, nincs masszírozás, home office van itthon, de meeting egésznap, nem is beszélünk semmiről azon kívül, hogy mit kell venni a boltba, gyerekek stb.

Szerinte mindennek is én vagyok az oka, hibája.

Azt tudom, hogy munka után ő legszívesebben minden nap ledőlne hátra és teher neki, ha ilyenkor megkérem, hogy vigyázzon a gyerekekre amíg én megfőzök vagy takarítok, mert egyébként máskor nem tudok. Így is sokszor a főzést fél kézzel csinálom, ha este nem jut idő a főzésre.

Szóval ott tartunk, hogy én mindenben akadályozom. Ha csinál házimunkát úgy van vele, hogy az az én feladatom lenne és ne tegyek neki megjegyzést semmire. Pl. Múltkor szóvá tettem, hogy törölje le a konyhapultot is, ha a konyhában pakolgat, azt mondja ne b.sztassam, örülhetnék inkább, hogy nekem márcsak annyi jutott, hogy a pultot letöröljem, mert neki arra már ideje nem volt.

Nem mondom, hogy nem vesz részt ezekben, de utána kb mindig hiszti van belőle, hogy ahelyett h ő eljárna ide-meg oda inkább nekem segít…

Elmondtam neki mit gondolok, de nem veszi komolyan, nem akar róla tudomást venni…

Nagyon idegesít, nem tudom ezt hogy lehet kezelni??



febr. 13. 16:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Neked 2 gyereked van jelenleg, nem egy. Van nagyszülő? Egy fél napra rájuk lehetne bízni a kicsit és beszélhetnétek, mert kommunikáció igazából nincs köztetek.
febr. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Nagyon nincs segítség. Anyósom is dolgozik elèg sokat. Anyukám beteg. A kommunikáció annyiból áll, hogy lesütött fejjel belebújik a telefonjába és meg sem szólal, én meg sokszor kiakadok ezen is…
febr. 13. 16:53
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Jogos a kiakadásod, de valószínűleg előtte is ilyen volt. Igazából egyedülálló szülő vagy + egy nagy csecsemő is ott van. Ugyanolyan felelőssége van. Nem tesz szívességet, ha kitakarít. Az az ő dolga is. Jó lenne, ha eljutna erre a szintre.
febr. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez ilyen. Megszoksz vagy megszöksz.
febr. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Vagy tűröd tovább mert láthatóan magasról lesz**rja a problémádat vagy pedig elválsz. Más opció ebben az esetben nincs.
febr. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Ennyire drámai lenne a helyzet ezekszerint…
febr. 13. 17:28
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Igazából mi változna, ha elválnál? Nem kéne kerülgetni, kevesebb ember után takarítasz, és havonta néhány szabad napod fixen lenne.


A másik, amit át kell gondolni: gyorsan elszalad az a pár hónap, aztán mész te is vissza dolgozni. Utána neked se kell munka után otthon csinálni semmit, ugye? Mert akkor most kezdj el bejárónőt keresni.


A legfontosabb, és ezt még most a fejébe kell verni, ha kell, erővel: ti anya és apa IS vagytok. A saját gyerekeivel 50% neki is KELL foglalkoznia. Ez nem házimunka és nem besegít neked. Ugyanis APÁNAK LENNI qurvára nem a te feladatod.

Az lehet munkamegosztás, hogy most ő dolgozik, te háztartást vezetsz, de az NEM korrekt, hogy te egyszerre legyél apa és anya is. Illetve tényleg pár hónap, és te is dolgozol. Plusz a háztartás, plusz az anyai teendők, plusz az apai teendők. Neki még egyedül a home officeban meeting a dolga?? Ez mióta fair?


Egyébként meg a válással hosszú távon te csak nyernél. Legalább találhatnál ehelyett a lusta here helyett egy normálisat.

febr. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
79%

Ha ő nem hajlandó segíteni, akkor keressen annyit, amiből alkalmanként bébiszittert vagy takarítót tudtok alkalmazni.

A válást egy kicsit erősnek tartom.

febr. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Figyi, én ezt 3 évig csináltam az exemmel, mielőtt elváltunk.

Ok, rossz volt eleinte, de hatalmas könnyebbség volt, hogy nem volt ott. -Nem kellett kerülgetni mint valami biodíszletet.

-Sokkal kevesebbet kell vásárolni, főzni, mosogatni.

-Sokkal kevesebb volt a mosnivaló.

-És van havi 4-6 napom, nyugiban, magamra.

+Bónuszképp ő is sokkal jobb apuka lett.


Szóval a válásra ne a legrosszabbkémt tekints, hanem pehetőségként. Hogy boldogabb életed lehet.

febr. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nagyobbak voltak a gyerekek, de a helyzet hasonló lett. Kiléptem a kapcsolatból.

Nem mondom, hogy ez jó, vagy rossz. Lehet életem legrosszabb döntése, de most felszabadulva érzem magam. Azzal együtt, hogy hiányzik a családi légkör, így is boldogabb vagyok.

febr. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!