Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért engedélyezett?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért engedélyezett?

Figyelt kérdés

Sajnos özvegy vagyok, a férjem másfél éve veszítettem el.


Nézegetem a netet, rákerestem a házassággal kapcsolatos cikkekre és egy helyen le van írva, hogy a házasság megszűnése 2 okból lehetséges:

- ha az egyik házastárs meghal

- válás


Az egy dolog, hogy nagyon szíven üt, a házasságom megszűnt a férjem halálával (érzelmileg ezt nehéz feldolgozni, logika szempontból jogos); ebben az esetben, az özvegy családi állapotban lévők miért viselhetik tovább a házasság által felvett nevüket (kivéve akik meghagyták a születési nevüket)?


Bár jó ez így, sosem hagynám el a férjem vezetéknevét: Xné Y Z a nevem, de ha a házasság hivatalosan megszűntnek számít a házastárs halálával...


febr. 15. 12:05
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Miért ne lenne az?
febr. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg pont azért, mert sokan szívesen viselik tovább a férjük nevét. Ha esetleg lesz új társad, valószínűleg megválsz tőle.
febr. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Válás után is viselheti a volt férje nevét bárki, akár haláláig. Nem tilos.
febr. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Fogadd őszinte részvétem! Teljesen értem az érzésed, hogy nem akarod ezt megszüntetni jogilag sem, hiszen kötődsz hozzá. Senki nem akarja ezt és nem is tudja tőled elvenni, inkább úgy tekints rá, mint egy lehetőségre. Később ha már úgy érzed készen állsz tovább lépni és megismersz valakit akivel szeretnéd összekötni az életed, van rá lehetőséged. Ahogy megvaltoztatni is a neved.
febr. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Válás után is megtarthatja aki akarja, nyilván nagyon ritka, mert ki akarná a volt férje (vagy esetleg felesége,ha ő vette fel) nevét viselni, ha nem muszáj. Özvegyeknél ugye más, lehet még egy ideig ragaszkodik a névhez, mert gyászol és teljesen normális, hogy "legalább ennyi" megmarad a házasságból. Mert igen, az egyik fél halálával a házasság jogilag megszűnik. De a névváltozásra nem köteleznek senkit, akár elvált, akár özvegy.
febr. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
83%

A névváltoztatás nem házasággal is lehetséges, a név nem függ házassággal, válással sem.

Bárki bemehet nevet változtatni bármikor.

febr. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!