Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha a 2 házastársnak összeegyez...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a 2 házastársnak összeegyeztethetetlen a munkaideje, és anyagilag megtehetik, hogy a nő ne dolgozzon, azért hogy fenn tudjanak tartani egy normálisan működő házasságot, elítélnétek érte a nőt, hogy nem dolgozik, vagy elfogadhatónak tartjátok?

Figyelt kérdés
Akkor ha semmilyen más állással sem lehet normálisan összeegyeztetni a férj állását. Gyermek nélküli házaspárnál. A fő kérdésre is várom a válaszokat, illetve szavazhattok is, ha akartok.

febr. 21. 08:16
A kérdező szavazást indított:
Nőként én belemennék hogy nem dolgozok, de így lesz időnk egymásra
Nőként én nem hagynám ott akkor se a munka világát
Férfiként én inkább azt akarnám, hogy maradjon otthon a feleségem
Férfiként azt akarnám, akkor is dolgozzon valahol
29 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

Nagyjából igen, viszont igazából gondolni kéne előre nyugdíj és váratlan betegség miatt. Például a TB sem pörög akkor és fizetni kell havonta vagy büntet a Nav. Szerintem a mai világban esetleg otthonról legalább részmunkaidőt vagy kisebb vállalkozást kéne vállalnia. Ráadásul arra is oda kell figyelni, hogy ne égjen ki a semmitől vagy ne érezze magát haszontalannak. Mások degradáló véleménye nem számít, de saját pszihéje igen.


35/F

febr. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

Vállaljon részmunkaidőt, lehetőleg online.

Soha ne szolgáltasd ki magad!


A férfiak nem tudják magukban realizálni, hogy a háztartási munka is kemény munka: mosni, főzni, takarítani naprakészen. Azon felül az időszakos ajtó és ablakmosások, szőnyegtisztítások, csempemosások, stb.


A bátyám lányát nem engedte dolgozni a férje, mondván, a 4 gyerek nevelésével foglalkozzon, mivel ő simán hazavitte a 3-4 milliót. Az unokahúgom gyakorlatilag egyedül hozta-vitte a 4 gyereket, ovi, iskola, különórák, a háztartás, minden ügyintézés, stb.

A férje mint családfenntartó kiadta az utasításait, mit, hogyan, mert egy pszichopata barom. A gyerekeknek viszont a befektetésekből sorra garzonlakást vett, mire végeztek az egyetemen.

Asszonyka meg ott van nyugdíj nélkül, kidzolgáltatva annak az állatnak.


Az embernek legyen tartása, teremtse meg a saját egzisztenciáját. Mindentbössze lehet egyeztetni.

De ne szolgáltassa ki magát!

febr. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
35%
Budapesten nagyon sok szabad munkaideju munka van,mint pl a wolt futar egyeb futarok vagy online munka,ahol te vslasztod meg h mikor es mennyit dolgozol. Ha fiu lennel ajanlanam az epitoipart. Ott is ifonkent van munka nem folyamatos.
febr. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%
Egyetértek, váltson munkát a nő, vagy részmunkaidőset de nem szolgáltatás ki magát a férfinek. Annyi ilyen sztorit olvasni itt, hogy anyagilag nullán álló nő nem tud kilepni a bantalmazo kapcsolatból.
febr. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%

Váltson munkát a férj. Ha más állásban kevesebbet is keresne, az mennyivel lenne más, mintha a feleség teljes jövedelme esik ki?

Nagyon ritkán van jó vége annak, ha valaki teljesen kiszolgáltatottá válik a párjának.

febr. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%

Én nőként megbolondulnék, ha nem dolgoznék. Ideig-óráig elvagyok itthon, de ha csupán a házimunka lenne az életem, akkor nagyon hamar begolyóznék. Kell a társaság, a munka és nem mellesleg a plusz kereset, hogy anyagi biztonságban érezzem magam.


Sosem szeretnék kiszolgáltatott helyzetben lenni, én szeretem, ha fel tudok készülni egy váratlan helyzetre és nem állok ott egy fillér nélkül, hogy hogyan tovább. Ráadásul a mindennapi élethez szükséges dolgokért sem kell így a páromtól kuncsorognom. Már a gondolatától is kiráz a hideg.

febr. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%
Nem tartom elfogadhatónak a kiszolgáltatottságot. Mások úgy élnek ahogy akarnak, de az én életembe ez nem férne bele. Vagy megelégszünk annyi együtt töltött idővel amennyi jut, vagy a férfi váltsa le azt a munkát ami semmivel sem összeegyeztethető - hiszen a kialakult helyzet az ő hibája és ha ő nem változtat akkor a jövőben is ugyanúgy fenn fog állni a probléma, vagy szakítunk.
febr. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
56%
Ha csak a háztartás marad, akkor becsavarodnék.
febr. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
79%

A rokonságban pont most van erről egy negatív példa.


30 év házasság után a férj szerelmes lett egy fiatalabb nőbe és otthagyta a közel 60 éves feleségét, aki háztartásbeliként felnevelt 2 gyereket, vitte a háztartást, gondoskodott a férfiről is,stb.


A lényeg, hogy közel 60 évesen ott áll munkanélküliként, kb. 8 év munkaviszonnyal, de munkát már nem talál a kora és tapasztalatlansága miatt, az államtól semmire sem számíthat.


Szóval egyértelműen anyagi biztonság mellett is érdemes nőként dolgozni (akár részmunkaidőben), sohasem lehet tudni, mit hoz az élet. Nem szabad és nem érdemes kiszolgáltatottá válni.

febr. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Aki ennyire nem bízik a férjében, mint ahogy sokan írtátok, az ilyen emberrel minek házasodik egyáltalán össze, aki felé ennyire bizalmatlan, hogy mi lesz ha... A bizalom a kapcsolatok egyik fő alappillére, anélkül veszve van minden.
febr. 22. 09:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!