Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Megbolondulok, tényleg át...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megbolondulok, tényleg át kellene gondolnom a kapcsolatomat, miért gondolják azért mert nem vagyok házas a kapcsolatom nem ér annyit, vagy tényleg a barátommal van baj és a 3. félnek van igaza?

Figyelt kérdés

Kifejtem. Szóval 2 éve együtt élek a barátommal, de még nem tervezi a házasságot, szó volt róla, de szerinte majd akkor, ha felelősebb leszek, ami azt jelenti, hogy önálóbb, mert pár dologban sokszor a segítségére szorulok, néha elfelejtem bevenni a gyógyszereimet, amit kellene szednem a betegségem miatt, meg múltkor figyelmetlenségből leégettem a kenyérpirítót, a számláimat nem ellenőrzöm eléggé, ezelőtt nem volt még hosszabb távú munkahelyem, igaz külföldre költöztem, tehát ott kellett hagynom, most találtam egy jobb helyet, remeélem rendeződök és maradok tovább. Szóval ezért mondja ezt rólam. Van egy fiú, 29 éves, én is annyi vagyok, aki elhívott teniszezni, ebédelni, mondtam neki, hogy van barátom és nem beszéltem még róla neked, tehát úgy gondolom nem lenne fair. Erre megkérdezi, hogy a barátod feleségül fog venni? Én mondtam, hogy majd év vége körül át fogjuk beszélni ezt a témát, ezt beszéltem meg a párommal. Mondta, hogy nagyon szeret, de szerinte felelőssebnek kellene lennem, hogy meg tudja hozni ezt a döntést, hiszen a házasság komoly dolog szerinte. Nincs ellene, csak ő mindent átgondol, kritikus, tanulmányozós tipus, megfontolt, kimért.


A másik. Már többen is megjegyezték, hogy tetszem ennek a fiúnak, mondtam tudom, de van barátom, erre a válasz, de nem vagy még házas, akkor miért ne. Mondom, de élettársam van, együtt élünk. Ez miért ér kevesebbet, mint a házasság. A sráci is kérdezte, hogy házas vagyok-e ugye, és mondtam, hogy nem, erre akkor miért törődöm vele annyit? Most mégis mit gondoljak, szakítsak és tűzzek ki egy papírt a fejemre, hogy olyan férfiakkal ismerkednék, aki fél éven belül elvenne. Nem tudom már mi a helyes és mi nem.



2012. júl. 23. 03:21
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
És igen, ahogy valaki megemlítette, néha elgondolkodom, hogy emiatt talán máshol lenne a helyem és emiatt érezhetem azt, hogy tetszenek mások is. Tudom, hogy a házasság nem minden, az érzelmeket nem a papír determinálja, de két év után úgy érzem, hogy össze szeretném kötni az életemet a párommal hivatalosan is.
2012. júl. 23. 14:35
 12/13 anonim ***** válasza:

Merrefele élsz?

Mert fura nekem, ugyanis mifelénk komolyan veszik a papír nélküli párkapcsolatokat is, és senki nem lenne annyira undorító, hogy arra biztasson: hagyjam ott a páromat, mert nem vagyunk házasok.

Bár a párod is érdekes, hogy feltételekhez köti a házasságot. Ez nekem nem tetszik, és úgy látom, neked se, mert erősen gondolkodsz erről a másik fiúról.


Mindenesetre jól beleültették a bogarat a füledbe, miszerint nem párkapcsolat egy párkapcsolat házasság nélkül. Pedig az lehet, ha mindkét fél úgy gondol rá.

2012. júl. 24. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Leültél már az élettársaddal megbeszélni? ha nem, akkor mire vársz? más nem tudja megmondani ,hogy ő mit is gondol. Persze, már egyszer ráfázott a házasságra, ezért érthető ha óvatos. De, ettől még meg kell tudnia mondani hogy mennyire szeret téged. Meg kell tudnia mondani, hogy akar-e közös gyereket veled például. 29 éves vagy. mire vársz? Akarsz családot? gyereket? mert ha igen, akkor egy napot se pocsékolj olyan pasi mellett, aki bizonytalan két év után. Ha 2 hónapja lennétek együtt, akkor rendben van, hogy nem tudja, meg akkor még meg se érdemes ilyesmit kérdezni. de két év már bőven elég ahhoz hogy tudja, bevállal-e egy gyereket veled például.


Figyelj, tapasztalatom szerint ne abból indulj ki, hogy ő mit akar, hanem hogy te mit akarsz, és hogy a pasid mennyire hajlandó ahhoz alkalmazkodni. És ne várjál. azonnal tessék megkérdezni. Ha nem válaszol egyenesen, az is egy válasz, mégpedig, hogy nem tudja mit akar. És ez elég neked ahhoz, hogy más komolyabb érdeklődőkkel foglalkozzál. Itt ez az új pasi. Tetszel neki. Ebből még nem következik hogy el is venne feleségül :) de legalább történik valami. Lehet hogy vele jobban összeilletek. meg kell próbálni. Csak olyasmit csinálj, ami neked jól esik, és amiben örömödet leled. Várni a másikra, hogy ugyan méltóztasson már eldönteni hogy elég jó vagyok-e neki, nem túl örömteli.


Én már rájöttem arra, hogy egyenesen meg kell mondani egy pasinak mit akarsz. Drábám, én szeretnék családot, gyereket, férjhez akarok menni. 29 éves vagyok. Itt az ideje. Érdekel téged az apa szerep meg hogy a férjem legyél vagy nem? ha nem, akkor ne haragudj, de mást fogok keresni. Ennyi. Eldöntheti. De addig is nézelődj. Tényleg felesleges finomkodni.


33/N

2012. júl. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!