Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Belemennétek egy nyitott...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Belemennétek egy nyitott házasságba? Vagyis átváltanátok rá? Vagy jobb nem kimondani?

Figyelt kérdés

Elsősorban nők véleményére lennék kíváncsi, ezért is írok.

Felségemmel 15 éve vagyunk együtt, most 40 körüliek vagyunk mindketten. Már jó ideje rossz a házasságunk, inkább csak barátok vagyunk. De válni nem nagyon tudok az anyagiak miatt. Hitel van rajtunk, nem tudnánk a házat sem eladni. Ketten két lakást fent tartani, a gyereknek mindent megadni. Két gyerekünk van, így meg tudunk élni normálisan, de csak így megy kétkeresősen. Szex már jó ideje nincs közöttünk. Hiába próbálkozok ő fáradt, nem akar stb. A kisebbik gyerekünk születése óta rossz ilyen téren közöttünk a kapcsolat, de semmi hajlandóságot nem mutat. Én nem akarom csalni sunyiban, de nem is akarom szex nélkül leélni a további életem. Inkább élnék nyitott kapcsolatban, ezt egy nő elfogadja? Gondolom ő akkor sem élne a lehetőséggel, bár sosem tudni. Hozzam fel neki, vagy intézzem csendesen. Én úgy érzem, hogy az sem lenne igazán ellenére, vagyis úgy lenne vele, hogy legalább nem őt "zaklatom". Beszéljek vele vagy ne mondjuk ki? Csak éljünk úgy.



2012. nov. 19. 15:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/106 anonim ***** válasza:
97%

Neked kell ismerned a feleséged.


Én nem mennék bele, inkább válnék.

2012. nov. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/106 anonim ***** válasza:
82%
Én úgy gondolom, meg kell vele beszélned nyiltan. Teljesen korrektül jársz el... vannak bizonyos igényeid, amit vagy megad Ő, vagy beszerzed máshonnan. Az is lehet, hogy magába száll és javul az intim kapcsolatotok, mert kevesen bírnák elviselni, hogy a párjukat más öleli, illetve fennáll a veszély, hogy előbb utóbb kialakul érzelem, szerelmes leszel és válni akarsz. Szerintem korrekt őszintén elmondani és a feleséged, ha nem változik akkor nyugodtan keress szexpartnert. 41/N
2012. nov. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/106 anonim ***** válasza:
39%

Ugye nem gondolod komolyan, hogy az asszony majd engedélyt ad rá? Csináld sutyiban. De diszkréten, ne a munkatársával, ne a barátnőjével, semmi közös ismerős. Ne hozd azzal kellemetlen helyzetbe, hogy összesúgnak a háta mögött.

A sok erkölcsös majd jól lepontoz, de Neked kell a szex, feleségednek nem..Neki miért nem? Nem vagyunk egyformák, lehet ő ilyen halvérű tipus. Ez nem megbántás akart lenni.

egy nő.

2012. nov. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/106 anonim ***** válasza:
100%

Beszéld meg vele, vagy váljatok el. Hidd el, másnak sem egyszerű a válás, de inkább összerántom a nadrágszíjat, minthogy leéljem az életem boldogtalanul, reménytelenül.

A gyerekeknek sem feltétlenül az a jó, ha két, egymástól teljesen elhidegült szülő mellett nőnek fel: gondolj bele, örülnél neki, ha ezt a mintát vinnék tovább a saját házasságukba is?!


Ok, persze, nehéz 2 lakást fenntartani. De mi van, ha pár hónap múlva találsz valakit, akivel azonosak az igényeitek minden téren (beleértve a szexet is), és vele közösen tudnátok egzisztenciát teremteni? És ezzel a feleségednek is megadnád az esélyt arra, hogy találjon hozzáillő partnert.

Nem a múlt században élünk, hogy ne lehetne elválni, csak valamilyen extrém indokkal.

Én egyébként nőként éltem hasonló szituban, és egy ideig próbáltuk (megbeszélve) a nyitott házasságot, de nem igazán működött. Lehet, hogy én túl őszinte és egyenes vagyok, de én egyszerűen nem tudok "két kapura játszani", még akkor sem, ha az egyikhez érzelmileg nem köt már semmi. Nem akarom elvenni sem magamtól, sem a partneremtől a teljes értékű párkapcsolat esélyét...

2012. nov. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/106 anonim ***** válasza:
97%
2-es vagyok. Bocs a kérdésre a válaszom: én nem mennék bele nyitott házasságba. De tisztában vagyok a férfiak igényeivel... tehát ha meg akarom tartani a férjem a szexre is szánnom kell időt :-)
2012. nov. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/106 A kérdező kommentje:
Mint írtam válni nem tudunk. Úgy csak a gyerekektől vennénk el a pénzt. Ezt egyikünk sem akarná. A kérdésem végül is az lenne, lehet nem túl érthető, próbáltam körülírni a körülményeket, hogy szóljak neki vagy ne? Ha egyébként is fogja tudni szerintem, akkor mondjuk e ki vagy inkább ne, és játszuk el egymás előtt is, mintha minden rendben lenne? Melyik kevésbé személyiség romboló?
2012. nov. 19. 15:44
 7/106 anonim ***** válasza:
88%

Nem mennék bele!

Én úgy vagyok vele, hogy csináljunk mindent "rendesen", vagy hagyjuk az egészet.

És a normális házasság nekem azt jelenti, hogy nem du.gunk mással.

Vagy igazi házasság, vagy semmilyen!


Szerintem ez egy torz dolog, hogy hazajön a férjem, és éppen most dugott meg egy másik nőt, én meg tudok róla, aztán mondjuk én megyek a szeretőmhöz...


Áh...


NEM!


Inkább elválnék, de ez nagyon megalázó.


Még megalázóbb, mintha titokban félrelép, ha mással dug, legalább ne mondja el, ne kelljen hozzá jó képet vágnom.

2012. nov. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/106 anonim ***** válasza:
65%
Te sem vagy normális.Hogy mennék bele?!Ez egy nőnek micsoda "szégyen"...
2012. nov. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/106 A kérdező kommentje:

Találhatok persze mást akivel még érzelmek is lesznek, de az már egy másik a jövő problémája lenne. Míg ez nem áll fent, és lehet nem is fog, addig felesleges ezen gondolkodni. Tudom, hogy el lehet válni, meg lehet oldani, de miért nehezíteni a gyerekek helyzetét. Nem látnak rosszat, normálisan élünk, nem veszekszünk. Így mindent meg tudunk nekik adni közösen. Ez a legfontosabb mindkettőnknek.

Azt hogy neki mi baja, nem tudom. Próbálkoztam, kérdezgettem, de feladtam. Sosem voltunk teljesen egy hullámhosszon az igényéket tekintve, de fiatal voltam, hülye és szerelemes nem érdekelt. Aztán lassan ezek elmúltak mind, a szex pedig csökkent, már nem is közeledik felém.

2012. nov. 19. 15:49
 10/106 anonim ***** válasza:
79%

Nő vagyok. Én belemennék, ha előtte megpróbáltuk megbeszélni és egyszerűen arra jutnánk hogy amúgy jól megvagyunk, csak a szex nem megy köztünk.

Aztán ha a laza szexek helyett komolyabb kapcsolatot alakít ki valamelyikünk, akkor elkezdhetünk gondolkozni a váláson, barátságosan. Mondjuk ez párfüggő - az én párommal egymás legjobb barátai is vagyunk, tehát ha a szex nem működne, akkor is jól el tudnánk éldegélni egymással, amíg be nem jön a képbe egy új szerelem.

2012. nov. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!