Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi a véleményetek arról, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek arról, hogy mi járna ilyenkor? Egyáltalán járna nekem valami, vagy írnátok házassági szerződést?

Figyelt kérdés
Nyáron fogunk összeházasodni a párommal. Neki volt már egy háza, mikor összejöttünk, 5 éve költöztem hozzá. Nekem nincs nagyobb tulajdonom, csak egy autóm (27 éves vagyok). Nem tervezem a válásunkat :) de ha mégis arra kerülne a sor, akkor ami az övé azt nem kérném. Beszélgettünk már erről, szerinte lökött vagy, ha 20 év múlva válunk el, gyerekkel akkor nekem is van közöm a házhoz, nem mehetek a híd alá. Valahol megértem, hisz addig én is dolgozok, fizetek a rezsibe, de egyrészt kisebb a fizetésem, másrészt a készbe költöztem be. Bár az sem reális hogy 40-50 évesen ne legyen majd házam, mikor ugyanúgy adtam abba amit ezután fogunk cserélni, újítani. Ugyanakkor teljesen más, mintha együtt vettünk volna fel hitelt, és azt nyögnénk évekig, és akkor közös lenne a ház (egyébként nincs rajta hitel). Szóval ő azon van, hogy közös, én azon, hogy nem (azért jobb mintha fordítva gondolnánk). Megkérdeztem tőle, hogy mi van akkor ha 2 év múlva akarok elválni, és vinném a ház felét, mert meghülyülök, erre azt mondta nem vagyok olyan. Tényleg nem vagyok, de azért kíváncsi lennék, hogy ilyenkor mi van. A szüleivel jó a kapcsolatom, ők sem foglalkoztak nyíltan ezzel, nem tudom eszükbe jutott e, de szeretnék elejét venni annak, hogy rosszat gondoljanak és talán jó lenne egy házassági szerződés, hogy övé a ház. Mert oké hogy az ő nevén van, de ha jól tudom, akkor valamennyi év után már nekem is járna belőle (legalábbis egy ismerősünknél volt valami gond ebből, de pontosat nem tudok) Kell ilyen esetben szerződés, vagy az övé papíron és kész?

2012. dec. 1. 16:23
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Lehet kicsit kusza, de remélem a lényeg érthető. Csak érdekel a jogi része, és hogy erkölcsileg ki mit szól hozzá, ha mondjuk 20 év múlva tényleg elválunk :)
2012. dec. 1. 16:26
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi nem fog járni 20 év múlva semmi, mivel a ház már megvolt, mire összeházasodtatok. Csak a házasság után szerzett vagyon számít közösnek, annak kérheted a felét.

Pl, ha vesztek egy nyaralót akkor az ingatlan értékének a felét kifizeti majd válásnál.

2012. dec. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
17%
Mi lenne ha azt foglalnátok szerződésbe, hogy amennyiben 10 év után elváltok neked is lesz részed a házból. 10 év előtt azonban az a párod tulajdona teljes mértékig :)
2012. dec. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
ha már megvolt a ház mielőtt összeházasodtok, akkor nem fog neked járni.
2012. dec. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem jár jogilag semmi. Az ha ő úgy gondolja majd, hogy egyébkén jár neked is, az csak jó, örülj. Bár lehet akkor nem így fogja gondolni :)
2012. dec. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Most így gondolod,hogy nem vagy olyan,meg ő is,de hidd el,ha oda kerülne a sor, már kéne. Előzőnek igaza van, ez az ő különvagyona, de ha vesztek egy újat a házasság alatt,akkor viheted a felét.
2012. dec. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nincs. A házból nem jár semmi a kérdezőnek, jogi szempontból. Csak amit bevittél a házasságba, azt viheted ki belőle: Jelen esetben az autó. Ez nem vélemény kérdése, ez jogi tény. Ha 40 év múlva váltok el, a házból akkor sem fog járni egy garas sem.
2012. dec. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
A hazhoz 100ev utan se lesz kozod, akkor se, ha 10 gyereket szulsz. Ha idokozben felujitjatok a hazat, akkor a felujitas miatti erteknovekedes felere tarthatsz igenyt, mert az kozosnek szamit. Tehat ha most er 5 milliot mondjuk, ti a hazassag utan felujitjatok, es akkor lesz mondjuk 7millio az erteke, akkor te 1 milliot kovetelhetsz jogosan.
2012. dec. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Akkor valamit félreértettünk az ismerősöknél, ők ezen vitáznak jogilag. Innen hozódott fel a téma is.

10 év? És ha 9 év múlva válni akar gyanakodjak? :)

2012. dec. 1. 16:35
 10/21 A kérdező kommentje:
Értem, akkor ismerősnél is a felújítások miatt lehet a vita.
2012. dec. 1. 16:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!