Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Válságban a házasságom?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válságban a házasságom? Szeretjük Egymást, de ez már kevés.

Figyelt kérdés
3 éve vagyunk együtt, tavaly összeházasodtunk, született egy közös babánk, most 3hónapos. Nekem van egy 7 éves lányom, az apja ott hagyott Minket azóta sem tartja Velünk a kapcsolatot. De most válságba kerültünk. Szinte minden nap veszekedünk vitatkozunk. Férjem nagyon szigorú a lányommal, mindenbe beleköt, hogy nem jól csinálja. Nagyon erős természetű, egoista. Mikor összekerültünk, szép és jó volt minden, de egyszer csak megmutatta az igazi arcát. Akkor megijedtem, és úgy gondoltam hogy inkább véget vetek a kapcsolatnak, de úgy voltam vele, hogy nem szállok ki már az első nehézségnél, mindenki megérdemli az esélyt a boldogságra. Reméltem, hogy változni is fog, főleg a fiúnk születése után, de sajnos nem így lett. Eleinte vitte minden este fürdetni, játszott Vele, de már nem. Mindig is tudtam, hogy a számítógép és a játékok fontosak Neki, de reméltem, hogy idővel ez is alább hagy. Most ott tartunk, hogy inkább kimegy külföldre dolgozni. Anyagilag sem állunk fényesen, de ez soha nem volt a vitatkozások tárgya. Tudom, hogy senki nem tökéletes, lányomnak is vannak hibái, de mikor már a tanár mondja, hogy az iskolában ha megy a lányom felé, húzza be a nyakát mert fél hogy kapni fog. Amikor pici 3hetes volt, elmentünk anyósékhoz, anyós kivitte az udvarra babakocsiban tologatni, Én bementem apósékhoz beszélgetni-gondolván nem lesz baj,3 gyereket felnevelt- de aztán arra lettem figyelmes, hogy a babám torka szakadtából ordít. Kirohantam, és behoztam. Amíg megnyugtattam, férjem kérdezte anyósomat, mióta sírt, mondta hogy amióta bementem-ez fél óra volt-. Nyugtató homeós kúpot kellett adom a kicsinek, mert nem aludt se éjjel se nappal, Én is ki voltam merülve. Az eset óta volt egy olyan beszélgetésük, hogy Én rossz anyának lettem titulálva, meg "ha meghal a baba nem állunk meg előttük". Azóta semmi gond nincs a babával, de Én lelkileg roncs vagyok Férjem mindig kiáll Értem a szüleivel szemben, és mindig mondja hogy ne foglalkozzak vele mit mondanak, de Nekem ez nem megy. Nem tudok mihez kezdeni Vele, mert bármiért merek Neki szólni, úgy veszi, hogy a fejéhez vágom a dolgokat, pedig nem ez a célom. Azért mondok el Neki dolgokat, hogy azokon próbáljon változtatni, és talán akkor nem lenni ilyen gondunk. Én is próbálok a kedvében járni, kedvenc étel, süti, kedveskedés, de sajnos estére annyira elfáradok a két gyerektől, hogy a házas életre már nem marad erőm, és Neki vannak igényei. Heti 7x minimum. Hétvégén segít abban hogy a fürdőt, wct kitakarítja. Szeretem Őt, a lányom is imádja, nem akarom elveszíteni, tisztelem amiért elfogadott a lányommal együtt, de nem tudom mit csinálhatnék, hogy rendbe tegyem a dolgainkat. Nem akarom, hogy szét hulljon a családom. Apukám nincs már, anyum van de azt nem részletezném. Amikor összekerültünk, mindig mosolygós, vidám, élettel teli ember voltam, de ez mára sehol nincs. Teljesen átvettem a stílusát, cinizmus stb. Nem akartam ilyen ember lenni soha, de rákényszerültem, mert védeni akartam Magam. Mit tehetnék?

2013. jan. 16. 10:03
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
48%

óriási hiba volt számodra ebbe a kapcsolatba belemenni.


2 választásod van: végig nézni ahogy a lányod tönkre megy+a környezeted, vagy felállni-de egyedül a 2 gyerekkel.


Nincs több lehetőséged, már ha igaz az amit leirtál.

2013. jan. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
93%

Ezt írod: "Tudom, hogy senki nem tökéletes, lányomnak is vannak hibái, de mikor már a tanár mondja, hogy az iskolában ha megy a lányom felé, húzza be a nyakát mert fél hogy kapni fog. "


Tehát hagyod, hogy megüsse a lányod. Ezt nem is kommentálom...


Aztán ezt is írod:

" a lányom is imádja" Imádja? Mikor a nyakát is behúzza, amint meglátja?? Ne haragudj, nekem ez ne fér össze.


Én biztos nem tudnék ilyen kapcsolatban élni, rég leléptem volna a gyerekekkel.

2013. jan. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
90%

A lányod behúzza a fejét, ha felé megy valaki, mert a pasid veri??? Nem akarod hogy széthulljon ez a család?

Értem....

2013. jan. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
51%

Először is az emberek ritkán változnak és akkor sem gyorsan. Szerintem túl gyorsak voltatok. Várni kellett volna a közös gyerekkel hogy működött e volna csak hárman.Nem bírálni akarlak de írod azt hitted megváltozik a közös gyerek után. Ez nagyon buta hozzáállás ilyen nincs. Na mind 1 nem osztom az észt a múlt miatt.

A sok veszekedés a szexuális élet hiánya. Neki is rossz hogy igényli és te meg nem . Előbb utóbb ha nem változtatsz keres máshol. Első körben ezt kellene helyrehozni. Írod hogy mire hazajön addigra hulla vagy. Miért nem pihensz a gyerekkel délután? Gondolom ő is alszik akkor te is pihenj. Anyukám is így csinálta velem. Akkor este pihentebb leszel. A gyerekekkel való nem foglalkozásra. Pl mond neki segítsen megfürdetni a kicsit, vagy tanuljon a naggyal hogy minnél előbb rendbe legyenek a gyerekek és akkor tudsz vele foglalkozni. Biztos ha ezt beveted várni fogja az együtt léteket, és valamennyit segíteni fog. Szerintem ő úgy érzi hogy a gyerekek mögé szorult, neked csak ők a fontosak. Jó hogy főzöl meg kedveskedsz de elsősorban az ágyban kell ezt megtenni utána jöhet a többi.

Kicsit zavaros volt az írásod az anyósról. Ő kivitte tologatni a gyerek meg üvöltött és te kirohantál érte és behoztad? Így volt? Mert ha igen ez is gáz. Nem akarlak hibáztatni de hagyni kellett volna az anyósnak hogy megoldja. Van neki is gyereke. Ez a legnagyobb hiba amit a meny elkövethet. Azt hiszi csak ő ért a gyerekhez. Az anyós azért is lenne jó mert le lehetne passzolni hozzá hétvégente a gyerekeket és akkor lenne időd pihenni és a férjeddel törődni. Én is minden hétvégén a mamánál voltam, én is volt mikor üvöltöttem de megoldották. Ennyi. Anyukám pihenhetett. biztos nagyon nehéz otthagyni a gyereket 1-1 napra de megkell tenned mert a férjed előbb utóbb mást fog találni. És ez ugyanúgy a te hibád is lesz int az övé.

2013. jan. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
82%

Én csak ezeket a nagy "szerelmeket+ nem értem meg... Lehet az én készülékemben van a hiba, de valahogy nem menne egy olyan embert szeretni, akinek ha átveszem a stílusát akkor olyan leszek mint ami nem akartam, aki lelki roncsá tesz, olyat meg aki tönkreteszi a lányom lelkét pláne...

Ez a gond a világgal, mindenféle jöttmenttel összeáll mindenki, nem is ismeri, de már szüli a gyereket.

Nem akarlak támadni, csak nem értem a kérdésed. Ha van lehetőséged menj. Vagy maradj, de mond meg, hogy a gyerekhez nem nyúl.

2013. jan. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 A kérdező kommentje:

nem veri, csak ha szerinte rosszat csinál, egyet oda csap neki, de ez is már elég rég fordult elő. Egyszerűen csak annyira megfélemlítette, hogy ez lett a vége, Számomra is hihetetlen, de igen, a lányom nagyon szereti. Apukámat úgy szerette mintha Ő lenne az igaz, és amikor meghalt, gyerek pszichológushoz kellett vinnem. Aztán jött a férjem, és "visszakapta" az apukáját, elkezdett javulni. Addig csak feketével rajzolt, festett, utána elhagyta, csak színessel rajzolt.

Tudom, hogy Nekem is vannak hibáim, de szeretjük Egymást, csak egyszerűen mélypontra jutottunk. Egy éve nyáron elvesztettünk egy babát, végig Mellettem volt, mindent megtett, hogy túl legyek a dolgon, igaz anyósom akkor is letudta annyival, hogy mit vagyunk úgy oda, az még csak egy sejt volt....De most nem is ez a lényeg...

Tud Ő "normális is lenni", de egyre jobban azt látom, hogy olyan mint a szülei. Teljesen más érzelem világban nőttünk fel, és talán ez a legfőbb oka, hogy nem megy most. Másfél éve is volt egy mély pont, akkor meg tudtuk oldani, most miért nem???

2013. jan. 16. 10:35
 7/50 anonim ***** válasza:
82%

Igen kifelejtettem a lányoddal való bánásmódot. Soha semmilyen körülmények között nem engedném hogy a férjem bántsa a lányomat. A szüleim közt szabály volt hogy apu nem üt, csak anya húzott néha a seggemre, de azt is ritkán inkább megbeszéltük a dolgot. A férfi alapból erősebb stb... Én közös gyerek voltam de anyukám előző házasságából apukám nevelte a 3 bátyámat. Apu őket sem ütötte volna meg soha, anya nem is engedte volna, pedig néha elég megfékezhetetlenek voltak. Apa mindig csak elmondta a véleményét mint valami döntőbíró.

Soha ne engedd hogy hozzányúljon a lányodhoz. ezt tisztázni kell. Anyukám mint valami anyatigris ugrott volna apukámra ha megver bármelyikünket. Ha a gyerek húzza a fejét az már nagy baj. Fejet ütni meg semmiféleképpen sem.

2013. jan. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
82%

A szexuális életre egy megoldás van:többet kell segítenie a háztartásban.

De ha annak ellenére is vele maradsz,hogy veri a lányodat,akkor az elég nagy önzőség és szembeköpöd ezzel a gyerekeid.Ha nem akarod,hogy a lányod egy idegroncs legyen és pszichiátrián,vagy rehabon végezzen,akkor vagy fenyítsd be a palidat,amúg úgysem fog menni,vagy hagyd el,vagy csak éljetek külön,ha nem akarsz egyedül lenni.

2013. jan. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
51%

Írtál privátban

Az is baj hogy magadat ennyire lenézed, mi az hogy te vagy a hülye már megint? Mert én egy szóval sem mondtam ilyet, és más sem. A férjed szokta mondani? Mert nem kellene hagynod magad. Először tegyél rendet a lelkedben , utána rakd rendbe a szex dolgot és megoldódik minden. A szex hiány miatt vagytok veszekedésben, amiatt távolodtatok el. Egy okos mindent el tud vele érni, márpedig te az vagy és csináld.

2013. jan. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 A kérdező kommentje:
Sajnos pihenni nem nagyon a baba miatt, mert napi 3-4x fél órát alszik, mire elaludnék Mellette addigra fel is ébred. Hétvégén segít a házi munkában. Verni nem veri "csak" oda csap. Szerinte neveletlen volt amikor összekerültünk, ezért Ő "kezelésbe vette". lehet, hogy Én rontottam el, akkor mikor apum elment, hogy kicsit ráhagytam, hogy tomboljon, gyászoljon Ő is a Maga módján 3 évesen. Ha netán oda is csap neki, akkor igen is oda állok, és szólok, hogy ne tegye, de akkor meg ebből lesz veszekedés, mert Én vagyok képes fegyelmezni, ezért neki kell.
2013. jan. 16. 10:47
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!