Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Milyen lehetőségek vannak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen lehetőségek vannak házassági nevekre?

Figyelt kérdés
Kiváncsiságból érdeklődök, igazából nem szoktam annyira figyelni, de most érdekelne hogy, hogyan szoktak módosulni a nevek házasságkötéskor. Az alap a -né ugye ezt szerintem mindenki ismeri, de engem a többi verzió is érdekelne :)

2013. márc. 3. 07:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Mondjuk Szép Jolán hozzámegy Gipsz Jakabhoz. Akkor lehet:

Gipsz Jakabné

Gipszné Szép Jolán

Gipsz Jolán

Gipsz Jakabné Szép Jolán

vagy marad Szép Jolán.

Meg úgy tudom, összekapcsolhatják a nevüket, vagy Gipsz-Szép lesz mindkettő.

Asszem ennyi van, de javítsatok ki, ha még van másik verzió.

2013. márc. 3. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Modern korban élünk. Akár a férj is felveheti a feleség vezetéknevét. Kis Piroska+ Gipsz Jakabból:


Kis Piroska+ Kis Jakab is lehet. :-)

2013. márc. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%
Első tökéletesen leírta az összes alternatívát,de a kötőjeles verziót nem muszáj mindkettőjüknek felvenni,lehet csak a feleségnek is.
2013. márc. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Csjt. 25. §

- A feleség a házasságkötés után:

a) kizárólag a maga teljes nevét viseli, vagy

b) a férje teljes nevét viseli a házasságra utaló toldással, amelyhez a maga teljes nevét hozzákapcsolhatja, vagy

c) a férje családi nevét viseli a házasságra utaló toldással és ehhez a maga teljes nevét hozzákapcsolja, vagy

d) a férje családi nevéhez hozzákapcsolja a saját utónevét.

- A férj a házasságkötés után

a) kizárólag a maga teljes nevét viseli, vagy

b) a felesége családi nevéhez hozzákapcsolja a saját utónevét.

- A férj, illetve a feleség a házasságkötés után házassági névként családi nevüket is összekapcsolhatja, hozzáfűzve a saját utónevét.

2013. márc. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :)
2013. márc. 7. 01:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!