Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Eltérő állampolgárságúak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eltérő állampolgárságúak gyerekvállalása, házassága?

Figyelt kérdés

Egy uniós ország (nem Mo.) állampolgáraként él egy magyar ajkú hölgy, akihez vonzódom. Még abszolut az ismerkedés elején vagyunk, de felvetődött bennem, hogy ha szeretnénk majd gyereket, és/vagy házasságot,


e két esetben kettős állampolgárrá kell válnia egyikőnknek?


Milyen hivatalos teendőkkel jár egy gyerekvállalás, és milyenekkel egy házasság, ilyen esetben?


A születendő gyermek milyen állampolgárságú lehet?



2013. márc. 7. 10:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem kötelező egyikőtöknek sem a kettős állampolgárság.


Ha pl. Magyarországon éltek, a gyerek automatikusan megkapja utánad a magyar állampolgárságot, az anyáénak utána kell érdeklődni, nálunk a férjem bevitte a nagykövetségre a gyerekek születési anyakönyvi kivonatát és automatikusan megkapták azt az állampolgárságot is.


Egy ideig úgy volt, hogy én magyar állampolgár vagyok, a férjem külföldi, a gyerekek kettős állampolgárok. Közben a férjem megszerezte a magyar állampolgárságot is.


Házasság: a fordítás kerül sokba, én külföldön házasodtam, a magyar anyakönyvi kivonatot és egy igazolást (családi állapotról)kellett lefordíttatni, itthon pedig hitelesíttettük.

2013. márc. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.
2013. márc. 7. 10:54
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem kell kettős állampolgárrá válni (sok EU-s országban ez nem is engedélyezett, pl. Németo: tehát német-magyar házasság esetén az, aki fel akarja venni a német állampolgárságot, a magyarról le kell, hogy mondjon /és az ő esetükben fordítva is/ remélem érthető:)


A házassággal kapcsolatos hivatalos infókért az adott ország nagykövetségén érdeklődj; ahogy az első mondta, a papírokat hivatalosan, az OFFI-val kell lefordíttatni, és ha a másik országban is el szeretnétek ismertetni a házasságotokat, akkor azügyben intézkedni.


A gyerekek általában automatikusan kettős állampolgárok lesznek; még az olyan országokban is, ahol a házasság általi kettős állampolgárság nem engedélyezett, általában a gyerekek kivételek.

2013. márc. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az újabb választ is.
2013. márc. 7. 15:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!