Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi a velemenyetek az uj...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a velemenyetek az uj csaladjogi torvenyrol az elettarsi kapcsolat nem csalad?

Figyelt kérdés

Az elettarsi kapcsolat nem csaladi kapcsolat meg ha gyerek van akkor sem.

Az allam vissza akarja hozni a hazassag fontossagat.



2013. márc. 18. 11:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/126 A kérdező kommentje:
,,Az új Alaptörvényben lefektetett alapvetés szerint tehát a különnemű élettársak, illetve az azonos nemű bejegyzett élettársak akkor sem alkotnak majd egy családot, ha gyermeket nevelnek. Az élettársak közös gyermeke a közös halmazba, de két külön családhoz tartozik majd az egyik, illetve a másik szülőjével, de hárman együtt nem lesznek egy család.,,Na nesze nektek nem kell eskuvo jo ez ighy is csak egy papir emberek.
2013. márc. 18. 11:31
 2/126 anonim ***** válasza:
68%

Teljesen egyetértek vele.

Én a legjobban azon vagyok kiakadva, mikor "egyedül nevelő" szülők gyerekei veszik fel a támogatásokat sorban. Meg főállású anya, egyedülálló, annyi pénzt kap, hogy simán megél belőle és vígan együtt élnek. Az kerül hátrányba lassan, aki házas.

2013. márc. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/126 anonim ***** válasza:
70%
Egyetértek vele.
2013. márc. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/126 anonim ***** válasza:
79%

Részben egyetértek vele. Ha egy pár családot akar alkotni, akkor ne féljenek házasságot kötni.

Viszont így az azonos nemű párokat kizárják ebből. Márpedig két férfi vagy két nő is alkothat családot szerintem. Elvileg ugye nekik lett kitalálva az élettársi kapcsolat, mert házasságot nem köthetnek.


Én úgy fogalmaznám meg, hogy különnemű pár esetén a házasság legyen feltétele a családnak, azonos neműek esetén viszont az élettársi kapcsolat. Vagy engedjük meg, hogy ők is házasodhassanak.

2013. márc. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/126 anonim ***** válasza:
63%

Nem értek egyet vele (házasként). Vannak olyan élettársi kapcsolatok ahol a felek évek óta szeretetben, egységben nevelik a közös gyerekeiket, ők miért nem család?

Csak azért, mert nem rendeztek banzájt, meg nem mentek be az önkormányzathoz papírt aláírni, az ő kapcsolatuk miért kevesebb, mint azé a házaspáré, ahol anyuka kiakadva mesélte, hogy a férje le se sz.rja a gyerekeket, őt rendszeresen alázza, de nem tud lépni, mert egyedül nem tudna megélni a tanári fizetésből?


Az előzőnek meg: egyedülállóként a családi pótlék alig párezer forinttal több, abból nem lehet vígan megélni.

2013. márc. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/126 anonim ***** válasza:
46%
Én nem értek egyet vele, és képzeld én speciel semmilyen külön támogatást nem veszek fel. Amúgy se élnék meg belőle, sokkal többet költök a gyerekemre. Nekünk nem volt fontos a papIr, 10 éve együtt, 2 házat épItettünk fel közösen, 2. gyereket várom, de mi nem vagyunk család, csak ha kényszerből összeházasodunk. Gondolom azt lehet családnak nevezni, ahol ölik wegymást, csak, mert van egy papIrjuk.
2013. márc. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/126 anonim ***** válasza:
19%
ha jól értem, itt arról van szó, hogy ha a feleknek már van gyerekük egy előző kapcsolatból és most azt a (nem közös) gyereket nevelik együtt, akkor ettől nem lesznek egy család. ha viszont a sajátjukat nevelik állettársi közösségben, az "beletartozik a közös halmazba", azaz ez esetben házasság nélkül is családnak minősülnek. legalábbis én így értelmezem, de mindenkitől azt hallom, h nem így van, a közös gyerekkel se vagytok egy család házasság nélkül... szerintetek?
2013. márc. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/126 anonim ***** válasza:
83%

Közös gyerekkel se vagytok család házasság nélkül.


Egyébként aki kiakadt ezen: most komolyan, mennyivel macerásabb bemenni és aláírni, hogy házasok vagytok, mint bejegyeztetni az élettársi kapcsolatot? Egykutya. Ha nem fontos, akkor akár házasodni is lehet.

2013. márc. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/126 anonim ***** válasza:
56%
Nem jegyeztettem élettársként se magam. Nem, nem bonyolult, de nekünk nem is fontos, most kényszerből csináljuk, mert csak akkor ismernek el családnak. Hányingerem van ettől a népneveléstől komolyan.
2013. márc. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/126 anonim ***** válasza:
44%
8: Csak azért, mert most a hatalom keresztényebb akar lenni a pápánál is, most azok az emberek akik eddig tök jól elvoltak együtt szaladjanak házasodni? Ez ennek a fene nagy képmutatásnak a része, ugyanúgy hogy most baromi fontos lett a hittan/etika ügye, megy ez a ki a család ki nem vita, a vége még az lesz, hogy esküvő előtt kötelező a szüzességellenőrzés a nőknek.
2013. márc. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!