Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogy kezeled a párod sikereit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy kezeled a párod sikereit és a saját kudarcaidat?

Figyelt kérdés

A kérdésem elsősorban azok felé irányul, akik olyan helyzetben vannak, ahol a párjuk/házastársuk sikeresebb a karrierben, pénzügyekben és bármi másban, míg nekik sorozatra csak kudarcaik vannak és óriási akadályokon kell átmenniük bármilyen cél eléréséhez.


Mit érzel akkor amikor neki minden összejön és eközben Te padlón vagy?



2013. máj. 14. 16:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nagyon kivagyok tőle. Ő most fog munkát váltani, a munkaadó kereste meg, egy átlag magyar háztartás jövedelmének a dupláját fogja keresni. Ehhez képest én hónapok óta munkát se találok.


Igyekszem előtte nem mutatni, de rengeteget sírok, amikor egyedül vagyok. Örülök annak, hogy sikerei vannak, de egyre csak nő a különbség köztünk és ezt nehéz feldolgozni.

2013. máj. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ugyanez nálunk is... Ráadásul lehet magamra is maradok pár hónapra. Külföldi munkát kapott. Én meg munkanélkül vagyok...
2013. máj. 14. 16:17
 3/12 anonim ***** válasza:
Hát elég rosszul. Velünk is épp ez a helyzet, csak ő nem érzi, illetve nem érti, hogy mi ezzel a problémám. Ő a férfi, így nem csinál gondot belőle, hiszen ő lesz a családfenntartó, teljesen normális szerinte az is, ha majd otthon maradok a háztartásban. De én elég padlón vagyok, hogy abban, amit hivatásként választottam kb. még csak kudarcok értek, alig bírok örülni az ő sikereinek, mert mindig az jár a fejemben, hogy én meg hol vagyok. Szóval ez elég nehéz, neki meg nem esik jól, hogy érzi, hogy nem tudok teljesen örülni a sikereinek.
2013. máj. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Elegge onzo ez a hozzaallas! Mit kell ezen feldolgozni? A parom es koztem egeszseges esetben nincs versenyhelyzet... Orulok annak hogy O sikeres En pedig nem adom fel a harcot a magam reszerol! Mondom ezt ugy hogy ferfi vagyok es eleg eros bennem az a regifajta oszton hogy nekem kell a csaladot fenntartani. Megis orulok annak ha a parom halad, elofordult mar olyan is, hogy nekem nem volt munkam 1 honapig es O tartott el, kellemetlen volt mert sertette a ferfiassagom de sosem szult koztunk problemat, olyan is volt hogy En adtam bele minden penzem az O dolgaiba, ez igy van rendjen, egyutt vagyunk! Vagy nem? Ne a parotokkal rivalizaljatok hanem inkabb oruljetek a szerelemnek, a munkahelyi gondok meg megoldodnak maguktol csak akarni kell! Sok sikert!
2013. máj. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Igen utolsó, ez a tipikus férfi hozzáállás. Az első hónapban még én is így gondolkoztam.

De így a harmadik hónap vége felé egyre nehezebb. Hadd meséljek a tegnapi állásinterjúmról: Ahogy beléptem, a főnök mondta, hogy gyors lesz. Ránézett az önéletrajzomra, aztán rám. 25 éves vagyok. Az első kérdés: Mikor tervez gyereket? Köpni-nyelni nem tudtam. Persze a válaszom teljesen irreleváns, pontosan tudom, hogy a fejében az járt, hogy nem fog felvenni, mert tuti mindjárt elmegyek szülni.


Nőként az ember iszonyú hátránnyal indul. Ezt nem hittem, amíg meg nem tapasztaltam. Nem, a dolgok nem oldódnak meg. Tökmindegy, mit csinálsz, nő vagy.

A párommal hasonló jellegű munkakörbe jelentkeztünk. Első körös interjú: iq teszt. Majdnem ugyanannyi lett (nekem 122, neki 123). Előtte a személyes beszélgetésen nem tudom, hogy nála mi volt, de nálam a főnökasszony(!) burkoltan próbálta kideríteni, hogy hogy állok kapcsolatilag, én hülye meg megmondtam, hogy a párommal élek. Nyilván levonta a következtetéseket.

A párom visszahívták következő körre, engem nem. Nem hinném, hogy az egy pont különbség számított (főleg hogy aki íratja, pontosan tudja, hogy néhány pont differenciát jelenthet, hogy például mennyire kipihenten írja az ember).

2013. máj. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem mondtam hogy egyszeru! De ugy sem lehet hozzaallni hogy "ugyse fog sikerulni". En is minden allasinterjun azt mondom hogy egyedulallo vagyok mert tudom hogy azt szeretnek hallani!
2013. máj. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én nem értem...ha a páromnak jól megy, akkor nekem is jól megy. Így nincs mit eldolgozni. Ha a padlón vagyok, akkor feldob, ha neki sikerül valami. Szerintem ennek így kellene működnie.


24n

2013. máj. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

De nem is úgyse fog sikerülni hozzáállásról volt szó, csak egyszerűen vannak olyan dolgok, amiket igenis nehéz feldolgozni.

Tényleg a saját példám tudom mondani: tele vagyok ambícióval, tényleg AKAROK dolgozni, problémákat megoldani, előrébb vinni a céget. És elég vacak érzés folyton lepattanni.

Én nem tudok például azzal sem azonosulni, hogy ha a páromnak jól megy, akkor nekem is. Oké, van pénz kajára. Szuper. De a pénz meg a siker messze nem ugyanaz. Persze általában a siker magával hozza a pénzt is, de az, hogy nincs veszélyben a megélhetésem, messze nem jelenti azt, hogy sikeres vagyok..

2013. máj. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hát ugyan mit éreznék? Azt, amit te és mindenki más, csak én felvállalom, te pedig védekezel és süketelsz össze-vissza. Még ha támogatom is, még ha tudom is, hogy megérdemli a sikerét, akkor is kicsit irigy vagyok rá, és fáj, hogy nekem nem jött össze. Ez teljesen természetes emberi reakció.


Egy jó tanács: azt a munkahelyet soha ne vedd komolyan, ahol úgy kezdik, hogy mikor akarsz szülni. Aki ezt kérdezi, vagy erre utal, azt azonnal ott KELL!!! hagyni!


Az a munkahely, amelyik gagyi IQ-teszteket csináltat, szintén egy rakás szarvasgombát sem ér. Ha annyira villogni akarsz az IQ-dal, akkor tessék elmenni egy pszichológushoz és megcsinálni egy MAWI-tesztet. Az a valódi IQ-mérő.


És a varázsszó: külföld. Ha tényleg magas au IQ-d, akkor bizony rugalmasnak kell lenned! Ez együtt jár mindig. Akkor nem gond országot válatni és olyan helyet kereni, ahol nem azzal kezdik, hogy mikor akarsz szülni (amihez egyébként sincs köze senkinek), hanem azzal, hogy mit tudsz, ami a munkához kell.


Sok sikert! :)

2013. máj. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A kerdes csak az hogy miben latod a sikert! Ha neked a penz es a karrier jelenti a sikert akkor tenyleg biztos nagyon rossz! Nekem a penz es a karrierem inkabb csak eszkoz arra hogy sikeres legyek abban amit En annak tartok: a parkapcsolatomban, a sajat csaladomban, pl gyerek tema; apakent ne egy elfusztralt otthoni szolgatarto legyek hanem egy erdekes odafigyelo apa akivel lehet beszelgetni, jatszani, kirandulni. Hogy segithessek amennyit tudok es epitsek valamit. Ezeket nem tudod kivaltani penzzel! Mondom ezt ugy, hogy ennek ellenere sajat lakasom/kocsim van es jo beosztasom. Ez barmikor a visszajara is fordulat semmi nincs kobe vesve! A szeretet szamitson csak! Szerintem. Persze nem biztos hogy az en szemleletem a helyes de gondoltam kifejtem hatha elgondokodsz rajta, az eletben nem csak ezek a dolgok fontosak! Es ha igazan akarod akkor biztos vagyok benne hogy sikerulni fog? Biztos hogy megtettel mindent? Ha nem vesznek fel jelentkezz megegyszer. En nagyjabol 10x jelentkeztem a mostani munkakorombe mire felvettek. Ha nem vettek fel megkerdeztem magamtol, hogyan lehetnek meginkabb vonzo a ceg szamara? Nyelvvizsga? Gondoltam hasznos lehet hat megcsinaltam. Nem tudom hogy ez segitett-e tulajdonkeppen de mindig van hol javitani. Ha nem megy akkor pedig inkabb tanulj ki valami masik szakmat vagy kezdj bele egy egyetembe! Sok sikert
2013. máj. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!