Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A barátom igénytelen, rendetle...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom igénytelen, rendetlen. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

ketten élnek az apjával, és egyszerüen szörnyü a lakásuk. nincs tiszta ágynemü, igy a sima paplannal alszik, nins evőeszköz, mert nem mosogat, fütés csak a háószobában van, télen 10 fok van a lakás többi részében, mindenhol kosz, szemét. fél kiló kenyéren és egy tubus pirosaranyon kivül nincs semmilyen kaja.

amikor először idejöttem, azt hittem sirogörcsöt kapok, mert tudtam, hogy nekem kell rendbehozni.

igaz, hogy közben rengeteget kellett tanulnom, de szépen lassan rendbehoztuk a helyet, összepakoltam, kitakaitottam, tényleg sak annyit kellett volna csinálnia, hogy kétnaponta elmosogat, néha kimos, és visszarakja a dolgokat a helyükre. két hétig nm voltam itt, és most olyan, mintha semmit se csináltam volna egy hétig. minden a régiben van,fogkrém nincs, stb.mégegyszer biztos hogy nem fogom megcsinálni, elegem van. ha mondom neki, hogy ne oda rakja, stb, akkor meg személyes sértésnek veszi, hogy nem igaz hogy nem tudom megérteni hogy van jobb dolga is. pedig semmibe sem kerülne a föld helyett a szennyestartóba rakni a piszkos zoknit.

távkapcsolat, ezért ha nálam vagyunk, semmi gond, ott elpakolok utána, stb, de amikor nem tudok elmenni hozzá hetekig és ez vár.. volt hogy egyszer elmosogattam, két és fél hét múlva jutottam el hozzá következőnek, és azóta nem mosogatott..


2013. jún. 11. 08:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

"amikor először idejöttem, azt hittem sirogörcsöt kapok, mert tudtam, hogy nekem kell rendbehozni. "


Már miért NEKED kellene rendbehozni, hástartási alkalmazottnak mentél oda?


"két hétig nm voltam itt, és most olyan, mintha semmit se csináltam volna egy hétig. minden a régiben van"

"volt hogy egyszer elmosogattam, két és fél hét múlva jutottam el hozzá következőnek, és azóta nem mosogatott"


Nem értem, MIT vársz? Ha ennyire igénytelenek, akkor vagy megszokod és elfogadod, vagy beállsz ingyen cselédnek, vagy - és szerintem ez az egyetlen értelmes lehetöség - otthagyod, h és nem foglalkozol vele többé.

2013. jún. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen emberrel biztosan nem kötném össze az életem. Ezt a koszt, igénytelenséget szokta meg maga körül, így jó neki, tehetsz bármit, ez ivódott bele a génjeibe. Egész életedben mást sem tennél, csak pakolnál, rakodnál utána. Kell ez Neked ? Mint egy cseléd.....És még meg sem becsüli, amit csinálsz. A személyes higiéniájáról - "fogkrém nincs" - nem is beszélve.
2013. jún. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

"amikor először idejöttem, azt hittem sirogörcsöt kapok, mert tudtam, hogy nekem kell rendbehozni."


És ugyan miért? A cselédje vagy? Egyébként az az igazság, hogy én egy ilyn emberrel valószínűleg nem sokat vesződnék.. Remélem tudod mi vár rád később ha vele maradsz. Mikor terhes leszel, ugyanúgy te csinálsz mindent, elmész gyesre, akkor is(ezekkel még nincs akkora gond), majd mikor már visszamész dolgozni, akkor a világon semmit nem fog neked segíteni! Sőt, utána is takaríthatsz majd.

Én megmondanám neki, hogy ezt így nem bírom tovább, hogy ennyire igénytelen magára, és ha legközelebb megyek és megint akkora nagy kosz van, hogy pl 2 hétig semmit nem mosogat és ott rohad a mosogatóban a minden, akkor viszontlátásra.

2013. jún. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha te nem vagy igenytelen, akkor nem vele kellene egyutt lenned. Gondolj bele, hogy mi lesz majd ha osszehazasodtok pl. Te pakolsz utana mindig, vagy beadod a derekad es egy putri disznoolban eltek majd?
2013. jún. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
45%

Baromság azt hinni, hogy reménytelen pasi, vagy arra ítélni , hogy azért, mert rendetlen, akkor őneki SOHA NE IS LEGYEN PÁRJA AZ ÉLETBEN. (A "nem vesződnék"-re írom)


Ha kizökken ebből a szülői házból az ember, hatalmas változások és igények ébrednek. Ez 100% így van.

A szülői házban én is leszaromkodós voltam, a sajátban meg totál más, sokkal pedánsabb. (F)

2013. jún. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Mint írod akkor is te pakolsz utána ha nálad vagytok. Ha úgy érzed, ezt képes leszel mindig csinálni, akkor egyszerűen csak ne menj hozzájuk, és legyetek mindig nálad. Viszont ez megváltozni soha sem fog. Sőt idősebb korában lehet, hogy még rosszabb lesz. Ha szeretsz pakolni és takarítani akkor vállald be a kapcsolatot, de ha ez neked csak kényszer, akkor ebből később igencsak komoly viták és problémák lesznek.
2013. jún. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

azért vagyok vele, mert szeretem, és nem szeretném emiatt itthagyni.

ha együtt élnénk, nekem semmi bajom nem lenne azzal, ha nekem kéne kimosni meg megszervezni a háztartást. nem reménytelen, ha megkérem, megmondom mit csináljon hogy megkönnyitse a dolgom, megcsinálja, csak egyszerüen ebbe szokott bele. együttélésnél nem lenne probléma, addig jó minden, amig együtt vagyunk nála, csak akkor van gond, ha elmegyek, mert akkor nincs aki felivja rá a figyelmét, hogy már megint ott hagyott valamit.

megoldásnak talán az összeköltözést látnám egy teljesen új helyen, mert akkor nem tudna visszazökkenni a régi szokásaiba, viszont ez úgy néz ki, nem lesz megoldható egy darabig.

2013. jún. 11. 08:42
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ne te csináld meg, hanem mutasd meg neki, hogy kell elmosogatni, port törölni, stb stb.

Egyébként ne várd, hogy egyszer megcsinálod, és a világ végéig úgy fog maradni a rend és tisztaság.

Egyébként ekkora különbségre alapozni nehéz egy párkapcsolatot, ahol a személyes higiénia alapján fogkrém sincs....

2013. jún. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Akkor megprobalhatnal beszelni vele. Elmondani neki, hogy ez neked igenis fontos, es sokat jelentene, nagyra ertekelned, ha valtoztatna par dolgon. Elso korben a sajat szobajat tisztan tarthatna, paplan helyett agynemuben aludhatna, es heti egyszer kitakarithatna. Elmondhatod azt is, hogy mennyire fontos ez az egeszseges elethez, gondoljon bele mennyi bakterium, atkak, stb telepedhet meg a koszban.
2013. jún. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Összeköltöztök, pl; beteg leszel és egy hétig nem tudsz kikelni az ágyból, ő meg addig leéli a lakást? Ja ez a nincs fogkrém dolog elég undorító. Zuhanyozni azért szokott?
2013. jún. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!