Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Rájöttem hogy nem tudok az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rájöttem hogy nem tudok az érzéseimről beszélni a férjemmel, mégis hogy adjam a tudtára hogy nem vagyok jól?

Figyelt kérdés

Nagyon régen nem voltam ilyen,bár sosem voltam egy kitárulkozos fajta ha a problémáimról volt szó.Beteg lettem és megtanultam magamba folytani mindent.

Most eléggé gondvan van a házasságunk és nem tudok a férjemmel leülni,elmondani neki mi fáj,képtelen vagyok rá.Mostmár az is kikészit hogy mégis milyen házasság az ahol a felek nem beszélnek egymásnak az érzéseikről.


2013. júl. 26. 08:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha megoldatlan kommunikációs problémáitok vannak, akkor a párkapcsolati terápiát tudom javasolni, mert ez így hosszútávon nem működőképes.
2013. júl. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Írd meg levélben. Komolyan.
2013. júl. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Kérd meg rá,hogy beszéljen róla először ő,hogy látja kettőtök kapcsolatát,próbáld meg elérni,hogy megnyíljon előtted,talán így neked is könnyeben fog menni.
2013. júl. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Sok férfivel nem lehet érzésekről beszélni- valahogy szégyellik. Az a tapasztalatom, hogy valami miatt otthon nehezebb nekik, nem tudom, miért. Mozduljatok ki: akár egy séta, valami ligetes helyen, akár valahova, cukrászdába beülni: és akkor könnyebb neked is elkezdeni, neki is meghallgatni és elgondolkodni, felelni, szóval el kellene kezdeni feldolgozni a problémát.
2013. júl. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
A kapcsolatunk 11éves,mindig együtt tudtunk müködni,túl vagyunk egy 3éves depressziós időszakon és egy 4éves meddőségi procedurán is.Valahogy nem tünt olyan gáznak hogy közben nem beszéltünk az érzéseinkről,ki hogyan élte meg azt az egészet.Hétköznapi életben jól megvagyunk,sosem veszekszünk vagy vitázunk,most viszont nekem problámáim akadtak vele,de mivel évek óta nem ültünk le lelkizni igy nem tudok odamenni hozzá és azt mondani neki bezséljük meg.
2013. júl. 26. 09:11
 6/15 anonim ***** válasza:
Akkor kezd el egy-egy mondattal. Mondj neki egy mondatot ma a dologról, csak említési szinten, és egy hét múlva megint és belejössz.
2013. júl. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Lemuria válasza:
77%

Nem tudom, mi az oka, hogy nem tudsz beszélgetni vele az érzéseidről, de leírom, hogy én hogy csinálnám.

Olyan helyzetbe hozom ahol nem terelődhet el a figyelme,

majd elkezdem mondani minden bevezető nélkül lassan tényként kezelve, nem szemrehányóan. Előfordulhat, hogy lehurrog, vagy elmegy, akkor határozottan megakasztom(ez így nem mehet tovább), a reakciója elárulja menyire fontos neki a jövőnk.(Az is lehet hogy fel se fogja miért beszélgetünk mert hogy neki minden jó) . Próbálom úgy elmondani, hogy felfogja: Szívem (/cry) nézz a szemembe, nem látod mi? Szomorú Érdekel egyáltalán???? Akkor hallgass meg, nekem ez fontos, és kérlek próbáld meg az én szemszögemből átérezni a szavaimat. Ha nem figyelsz rám kicsúszok az ölelésedből és elveszek a világban, hogy többé nem találsz rám:( jaj ó jaj

2013. júl. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A levél jó ötlet.
2013. júl. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

írj levelet vagy emailt


és kérd meg h válaszoljon rá

2013. júl. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ő nem érzi, hogy gondban van a házasságotok?

Ha magadba fojtod, egyszer ki fog törni - és nem is baj, ha minél előbb. Én is ilyen vagyok amúgy, hallgatok hetekig-hónapokig, aztán egyszer eltörik a mécses, ami végülis jó, mert utána megbeszéljük mi a gond.

2013. júl. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!