Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Milyen egy párterápia?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen egy párterápia?

Figyelt kérdés
Valaki volt már ilyenen? Hogy néz ki? Mire számítsak? Segít, vagy szétválaszt? Azt nézi h mi jó az egyének, vagy azt h mi jó a kapcsolatnak?
2013. nov. 23. 00:33
 1/8 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem elsősorban felesleges...szociális munkás vagyok, találkoztam már néhány kritikus esettel, de egyet sem tudnék mondani, ahol TARTÓS eredményt hozott volna egy terápiás segítségkérés. Mindenkinek szíve joga eldönteni, de személy szerint úgy gondolom, hogy nincs egy házasságnál, párkapcsolatnál intimebb dolog az ember életében és ezen külső személy( akár laikus, akár szakember) nem tud érdemben segíteni, esetleg fizikailag nyújt egy teret a beszélgetéshez.
2013. nov. 23. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy terapeuta rá tud világítani arra, hogy tudjátok megoldani a problémáitokat. De nem oldja meg helyettetek. Meghallgat titeket, de hiába, ha ti nem halljátok meg egymást. Megmutatja, hogy kell egymással kommunikálnotok, de nem kommunikál helyettetek. Tehát csak az a kapcsolat menthető meg, ahol mindkét fél hajlamos érte dolgozni. Egyébként megette a fene.
2013. nov. 23. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem semmi értelme nincs.
2013. nov. 23. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, semmi különös, pszichológus, csak nem egy emberrel, hanem egy párral foglalkozik:)

És hát akkor van értelme, ha mindkét fél komolyan részt vesz benne, ahogy a #2 válaszoló is leírta. Akkor segíthet azzal, hogy felszínre hoz elfojtott dolgokat, feltárja konfliktusok valódi gyökereit, ilyesmi... de feldolgozni, megoldani az érintetteknek kell.

Akkor, ha az egyik fél vagy mindkettő csak ott ül, és sült galambot vár, nos akkor semmi értelme, a pszichoterápia mindig akkor tud csak eredményt adni, ha az illető(k) kibillen(nek) a kényelmi zónájából, és dolgozik/dolgoznak a feltárt dolgokkal...

Az utolsó kérdésed meg szerintem nem értelmes, lévén, ha valamelyik egyén is abban hisz, hogy nem a kapcsolat fenntartása a jó neki, akkor tök felesleges, ha ott ül... tudod, egy nyelvtanfolyamon is annak van értelme ott lenni, aki nyelvet AKAR tanulni, a szándékot, elhatározást nem pótolja semmi. A párterápiának nem célja, hogy bárkit is győzködni kezdjen a kapcsolat fenntartásáról, oda azok mennek, akik fenn szeretnék tartani a kapcsolatot, abban kérnek segítséget, hogy HOGYAN.

2013. nov. 23. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy párterapeuta megtaníthat benneteket megbeszélni a dolgokat erőszakmentes kommunikációval, illetve rávilágíthat olyan okokra , ami nem világos és segíthet egymás helyzetének megértésében. Mindenképpen azt nézi, hogy mi a jó mindkét egyénnek, ezért a párterápia nem feltétlenül a kapcsolat megmentését eredményezi, de azért ideális esetben ez történik. Ha viszont közben rájössztök hideg fejjel, hogy jobb elválni, mint együtt maradni, akkor ezt is kulturált körülmények között, harag nélkül tehetitek meg.
2013. nov. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos én is ettől tartok, h segít

elvállni...holott nem azért megy oda az ember. Biztos h mást mondd a szakember ha egyénként mész oda és úgy meséltsz a kapcsolatodról, mintha a társaddal.


Első esetben csak a te érdekedetnézi, mik a vágyaid, mit szeretnél..


második esetben meg gondolom megmondja a feleknek, hogyha együttszeretnének maradni akkor kompromisszumot kéne kötni, ennek ebben engedni, lemondani vmiről, másiknak meg abban.. csak sajnos ez nem belső döntés, hanem külső kényszerként éli meg az egyén.


Gőzöm nincs h mi lenne a megoldás..:S

2013. nov. 26. 22:32
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj Kérdező, nagyon nem érted, miről szól. Első esetben sem, és másodikban. Pont azért terápia, mert téged változtat meg, hogy őszintébb , nyitottabb és elfogadóbb legyél. Szó sincs kompromisszumokról és kényszerről. És nem a vágyaidat teljesíti. Néha azt mondtam, soha többé nem megyek oda, annyira fájt, de aztán mindig mentem. Mert éreztem, hogy használ. Én úgy látom, előítéleteid vannak és nem bízol benne, akkor egyszerű, ne menj oda.
2013. nov. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
mi lett?
2021. okt. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!