Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Manapság többen válnak el,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Manapság többen válnak el, vagy csak jobban házasodnak az emberek? Nagyon sok barátom/haverom szőlei elváltak!

Figyelt kérdés

Régen is ennyire felelőtlenül hazáasodtak az emberek, vagy ma szokás megházasodni, aztán pár év múlva elválni?

Nagyon sok barátom, haverom osztálytársam szülei elváltak.

Már feltünt régóta de most megint megismertem 1-2 embert és azoknak is elváltak a szülei.

Mi a magyarázat?



2013. dec. 8. 18:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%
Régen szégyen volt a válás, bár abban is van valaki, hogy ma már egyszerű eldobni, lecserélni inkább mint helyrehozni egy kapcsolatot.
2013. dec. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%
Régen nem csak a szex volt a házasságban a legfontosabb. Jobban megbecsülték egymást, alkalmazkodtak egymáshoz, nem váltak el minden semmiségér, különösen akkor nem, ha gyerek is volt. Igaz, hogy szégyen is volt a válás. De ahol nagyon rossz volt a házasság, akkor ott is elváltak.
2013. dec. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Ja, csak épp a helyrehozatalhoz két ember kell(ene). Teperhetsz a kapcsolatért, ha a másik pont lesajnálja az egészet...
2013. dec. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%
Mindkét félre értettem természetesen.
2013. dec. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
szerintem kicsit felelőtlenek a mai emberek és igaz az is hogy a problémákat nem megoldják, hanem elmenekülnek...
2013. dec. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én pont tegnap beszélgettem erről anyukámmal, ő is elvált. Azt mondta, abban az időben, mikor ő volt fiatal, nem lehetett csak úgy együtt élni. Előbb esküvő, aztán összeköltözés. Ez volt az általánosan elfogadott és a szülők nem igen támogattak mást. Már pedig mint tudjuk, lakva ismerszik meg a társ :/

Ő amúgy 50 éves lesz a nyáron.

2013. dec. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
33%

régen is voltak menekülős, meggondolatlanul házasságot kötő emberek, nem kell ez a bezzegezés...

mondjuk a korosztályomban 2 lányt is ismerek akik nagy csinnadrattával férjhez mentek, 2 év után meg úgy elváltak mint a sicc. de legalább nem született gyerek, így tiszta lappal folytathatta az életét.

26N

2013. dec. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
87%

nem tudom, nekem fura. Bár lehet, hogy én még nem az a korosztály vagyok, aki válna. Mi másfél éve vagyunk házasok, a barátomék 5,5 éve, a barátnőmék 4,5, míg a másik barátnőmék szintén 1,5. Volt osztálytársaim közül aki férjhez ment, még mindig házas, igaz, van, aki tavaly házasodott, van, aki 4 éve. Akik nem házasok, ők is együtt vannak 9 éve. A szüleim elváltak régen, és öcsém is sajnos, bár ő még csak most múlt 25, de már 4 évig házas volt. Nekem az eddigi tapasztalatom az, hogy ha jól választasz párt, és nem fél év után házasodsz, akkor nincs gond. De lehet, hogy az is szerepet játszik, hogy az én ismeretségi köröm nem egy bulis fajta. Nyilván járunk szórakozni, bulizni, de régen nem azok voltunk, akik minden hétvégén mással voltak. Talán másképp gondolkodunk, nem tudom. Nincs azzal semmi baj, ha valaki bulisabb volt, de pl. azokról az ismerőseimről nem tudok nyilatkozni, mert nem tartom velük a kapcsolatot.

Régen azért nem léptek emberek ki egy kapcsolatból, csak mert nem tetszett valami tulajdonsága. Nyilván nem a verésre gondolok.

2013. dec. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
86%
Válogatás nélkül fekszenek össze emberek, szerelem és egymás ismerése nélkül. Nagyjából ennyi igényesség és tudatosság övez rengeteg kapcsolatot, házasságot, így persze, hogy nem valók össze, nem bírják együtt, és elválnak.
2014. jan. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
74%

A válások száma es a gazdagsag kozott egyertelmuen egyenes arany all fent. Mig a 60-as 70-es evekben nem "tudtad" megtenni, hogy elvaljal, ma ez anyagilag sokkal konyebben kivitelezheto.


Mivel MO jobban el, mint a szoc korszakban, igy csokkent a hazastarsak toleranciaszintje egymassal szemben. Ha meg hozzaadod a media hatasat, hogy a gazdasagnak a "Carpe Diem koltsel sokat" a kifizetodo, akkor mar nem is olyan furcsa az egesz...

2014. jan. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!